РЕДАГУВАТИ
Королівські зайці

Королівські зайці

легка
Маємо добру нагоду познайомити Вас із творчістю групи «Королівські зайці». На наш погляд - це один з найперспективніших колективів української музичної культури сьогодення. Невичерпний талант Лесі Герасимчук, яка є засновником, композитором та виконавцем власної творчості, не залишає байдужим нікого, хто мав змогу її почути. Леся не пише текстів, вона використовує вірші украінських поетів, в’яжучи їх з власною музикою, - і народжується несподіваний твір, від мелодічної лірики якого захоплює подих. Слухаючи пісні Лесі, розумієш, що немає більшого щастя ніж кохання та спілкування з природою та всі буденні проблеми залишаються далеко позаду.

Однак, в умовах, що склалися в українському шоу-бізнесі (якщо такий взагалі існує), дуже нелегко зробити щось, щоб донести до людей, а особливо, до молоді, якій це так необхідно, дійсно цінну культуру. Отже, шукаєм тих, кого всеж таки цікавить майбутнє української нації в культурному та духовному плані і небайдужих до мистецтва, та будемо раді співпрацювати. А тепер дещо про історію виникнення гурту «Королівські Зайці»:

Народилась Леся у творчій сім’ї в Житомирі. Мама Лесі полюбляла займатись живописом, а батько – досить відомий в Україні письменник – Дмитро Герасимчук. Але, попри таку обдарованість, як зізнається сама Леся, вплив батьків на її творче становлення був «ніяким». А «розпорядником» долі маленької Лесі став легендарний Володимир Івасюк, батьків друг, який прослухавши шестирічну дівчинку, однозначно заявив, що вона – майбутній композитор. І не помилився… Ще в музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької, де вона навчалась після переїзду з батьками до Львова, Леся «страждала» на музичні проекти, а одним з перших був проект під назвою «Галицький ринок». Це був перший дотик слави, адже одна з пісень стала шкільним хітом.

Про Пісні

Очевидно, що окремою темою є вибір Лесею текстів для своїх пісень. Адже всі вони - виключно українських поетів класиків. Це - Леся Українка, Олександр Олесь, Володимир Сосюра, Павло Тичина, а також Ліна Костенко, яку теж, мабуть, можна назвати українським класиком. Одна з пісень написана на вірш болгарського класика 20-их років Димчо Дебелянова.

Отож, тільки класики… Дивно? Можливо, найбільше для самої Лесі, адже за її власними словами «рука не піднімається писати на інші тексти, хоча і серед сучасних поетів є багато достойних».

Особливою несподіванкою для тих, хто стежив за творчістю Л. Герасимчук, стане одна з останніх пісень Лесі під назвою «Меркне цигарки вогонь» - український романс з наголосом на слові «український». А для тих, хто добре знає Лесю, - це подвійна несподіванка, адже написати саме український романс досить складно, а дочекатись цього від Л. Герасимчук, яка завжди полюбляла важку музику - навіть дивно. Але так є… Більше того, Леся так захопилася цією темою, що написала ще декілька пісень-романсів, в яких спробувала поєднати сучасну альтернативну музику з мелодичним романсовим співом, що, до речі, пробували робити і багато українських класиків ХІХ-початку ХХ століття, поєднуючи сучасне аранжування з українським солоспівом. І саме ці пісні разом з деякими вже існуючими, але переаранжованими, увійшли в нову збірку під назвою «Unplugged. Український альтернативний романс»

Можливо, ще одною несподіванкою стане пісня «В себе на вежі», яка за характером та аранжуванням нагадує саундтрек до якогось кінофільму. Власне, сама Леся говорить про те, що в неї завжди існувало бажання писати «романтичну» музику до кіно- та мультфільмів, оперет та мюзиклів. Можливо, це - майбутнє, хто зна…

«Казки королівства А’Мазох»

Протягом останніх років ця львівська група здійснила декілька вдалих живих акцій в столицю. В рамках кінофестивалю «Молодість» ЗАЙЦІ представили свій дебютний альбом «Undlugged. Український альтернативний романс». Альбом і виступ були прийняті «на ура» і навіть хтось із журналістів назвав солістку (і лідера групи) Лесю Герасимчук «нашою українською Земфірою». Причиною, вірогідно, стало те, що Лесіни пісні звучать дивовижно пронизливо і лірично, в той же час — це абсолютно сучасний саунд. Другий альбом «Казки королівства А`Мазох» з`явився якраз перд початком чергової «Молодості» і також був представлений в рамках культурної програми кінофестивалю. Назва диску викликана позицією самої групи: вони грають альтернативний рок в поєднанні з віршами українських класиків і роблять це настільки по-своєму, що все це з боку виглядає як культурний мазохізм. Сімнадцять пісень із «Казок» — це своєрідний мікс із студійного матеріалу, записів, зроблених на концертах в київському блюз-клубі «Баді Гай», і пісень, записаних в режимі «Undlugged» (тобто без електричних інструментів). Все разом сприймається як повна пісенна сюїта чи як музична подорож в світ високих щирих почуттів і переживань. Мимоволі думаєш про те, як мало таких музичних одкровень у наших теперішніх діячів поп-культури… Хочеться вірити, що Леся Герасимчук і ЗАЙЦІ помандрують в майбутнє, не забувши прихопити золоті перлини української класичної поезії.

Олександр Євтушенко.

Cостав:
Леся Герасимчук – музика, аранжування, вокал;
Назар Ясиневич – лідер-гітара;
Тарас Ясиневич – бас-гітара;
Владислав Хмарський – барабани, перкусія;
Єгор Головачов – клавішні.
Склад музикантів квартету, октету… змінний.

ДИСКОГРАФІЯ
Серце-місяць
Серце-місяць
2011
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності