РЕДАКТИРОВАТЬ
Брати Гадюкіни

Брати Гадюкіни

«Брати Гадюкіни» зібралися літом 1988 року в результаті чергової трансформації кількох львівських рок-груп. Шоу-фолк-панк-реґґі-стьоб-рок тоді заграли: Сергій «Кузя» Кузьминський (вокал, клавішні, пісні); Олександр «Шуля» Ємець (сакс); Андрій Партика (гітара); Михайло Лундін (барабани); Олександр Гамбург (бас, вокал). На московському фестивалі «Сирок-89» веселі пісеньки на лемківському діалекті визвали овації залу, на відміну від російськомовної панк-програми, яку сприйняли досить холодно. Брати оперативно готують повністю україномовну програму «Наша відповідь Кобзону» і заходяться витісняти «В.В.» з олімпу українського рокенролу. В травні 1989-го Гадюкіни записують свій перший магнітоальбом «Всьо чотко!», а згодом ще п’ять пісень для Сестри Віки.

На фестивалі «Червона рута» в Чернівцях «Брати Гадюкіни» були другими - перше місце за їхньою Сестричкою. В грудні Алла Пугачова запросила Братів на шоу «Різдвяні зустрічі» (з телеверсії шоу їх вирізали). Засновника гурту «Шулю», котрий ще літом пішов відроджувати свій «Оркестр діда Мазая», замінили клавішником Ігорем «Ковбасиком» Мельничуком (екс-«Рокіровка», «КооП», «ДВР»). В новому складі, в Москві заново переписується альбом «Всьо чотко!» і починається робота над новим - «Говорить Москва!», по ряду причин так і не завершеного. Нову програму «Брати Гадюкіни» робили поступово: музично вони поверталися до коренів - до чорного ритм-н-блюзу, на сцені ж все більше розгорталося шоу - кордебалет плюс мідна секція (Олег Качечка, Богдан Ватащук, Степан Коваль); з’явився новий клавішник Павло Крохмальов, Мельничук переключився на бас, оскільки Олекса Гамбург покинув гурт, зробивши свій вибір на користь професійної кар`єри архітектора. В грудні 1991 року відбулася презентація нового альбому «Ми хлопці з Бандерштату», через півроку «Аудіо Україна» випустила вінілову платівку в продаж. «Брати Гадюкіни» тим часом перетворилися в творче об’єднання на чолі з Оленою Мархасьовою, надавши дах ще кільком львівським гуртам - «Плач Єремії», «Мертвий півень», «Клуб шанувальників чаю». У вересні «Б.Г.» провели рок-акцію - концерт-марафон «Не проп’ємо Україну» і на півтора року замовкнули.

На початку 1994-го «Брати Гадюкіни» знову зібралися і записали кілька пісень, правда без свого лідера, котрий тоді лікувався в Бельгії від наркотичної залежності. В липні 1994 року «Брати Гадюкіни» вже в повному складі представили фрагменти нової програми «Було не любити»; вона була записана до кінця року в студії «Тритон» (звукорежисер Роман Люзан). За півроку фірма «Caravan CD» випустила компактдиск, а МО «Гарба» касетку. На той час Братів залишила ще одна «сестричка» - Юлія Донченко, до того ж прихопивши з собою Андрія Партику (разом вони створили проект «Гавайські гітари»). Деякий час гітариста підміняв Гоша Вербяний з «Рудольф Дизеля». Після того як нового саксофоніста Богдана Юра забрили до армії, залишки Братів подалися до Києва. На замовлення фірми «Caravan CD» Гадюкіни в грудні 95-го почали запис нового альбому «Бай, бай, мила» і паралельно (втретє) переписали для компакту альбом «Всьо чотко!». А поміж записами Кузя (вже як DJ Pubert) та бек-вокалістка ЕмСі Лайла (Ліля Павлик) працюють диск-жокеями. З початку 1997 року Крохмальов та Мельничук допомагали Олександрові Тищенку відроджувати його «Зимовий сад», створили власну студію звукозапису «Гадюкіни Рекордс» та акомпанували Наталії Гурі в її формації «Джинсові поля».

Навесні 2000-го Гадюкіни знову нагадали про себе - лейбл «Rostok Records» випустив CD альбом «НА!ЖИВО» з концертними записами 94-95 рр. Згодом були перевидані на CD і альбоми «Ми хлопці з Бандерштадту» та «Було не любити». Сам Кузя все збирається створити незалежний лейбл «Трифейз продакшн» і творити гоа-тренсову музику на просторах Інтернету.

26 квітня в інтервью ФДР-радіо хлопці пояснили – чому вони більше ніколи не відтворять свою групу у класичному складі: «Те, що Гадюкіни не будуть разом працювати – це ми вирішили давно. Час змінює людей і виходити – як виходять «Shadows» і такі інші «повсталі з пекла» – ми б не хотіли. 15 років тому ми були як Beatles – виходили на сцену і дівчата починали кричати. У нас так само була ця харизма – і група повинна бути такою. А тепер – виходити на сцену? А для чого? Нагадати нашому поколінню як вони постаріли? Як вони втратили? Для чого?»

Проте в січні 2006 група всеж зібрала аншлаг в столичному Палаці Спорту, знову заявивши що це єдиний виступ і воскрешатись ні у кого на меті нема. Відмітим що всі відгуки про виступ були в одному руслі: відмінний концерт, за десять років хлопці ні на краплю «не здали»...

Третього червня 2009 року, після тривалої боротьби з важкою хворобою пішов із життя Сергій Кузьминський.
ПУБЛІКАЦІЇ
«Брати Гадюкіни» із передвиборчим маніфестом «КРАВ»
НОВИНИ
«Брати Гадюкіни» із передвиборчим маніфестом «КРАВ»
06.11.2018

У розпал передвиборчої кампанії Брати Гадюкіни презентують шановній публіці анархічно-саркастично-музичний маніфест, предтечею якого є «совіцька» мудрість: «Не наїб…ш – не проживеш»

Брати Гадюкіни: Не слід руйнувати легенди юності, або Дуля для нинішньої сірості
ІНТЕРВ'Ю
Брати Гадюкіни: Не слід руйнувати легенди юності, або Дуля для нинішньої сірості
02.05.2004

Привід погомоніти з колишніми учасниками цієї славетної ватаги - Ігорем Мельничуком та Павлом Крахмальовим - знайшовся неабиякий.

Гуцульський рейв екс-соліста «Братів Гадюкіних»
ІНТЕРВ'Ю
Гуцульський рейв екс-соліста «Братів Гадюкіних»
01.01.1970

Сергій Кузьмінський, він же Кузя, лідер легендарного львівського гурти «Брати Гадюкини», він же DJ Qzzaargh і DJ Pubert.Нещодавно, вдома, на своєму комп'ютері, Сергій записав новий подвійний альбом електронної музики.

ДИСКОГРАФІЯ
Сивина в бороду
Сивина в бороду
2019
сингл
слушать
Було не любити
Всьо Чотко
Всьо Чотко
1989
альбом
Історія однієї КурвиКЛИП
Історія однієї Курви · 2015
173 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!