Maria Brown: «У кожній пісні – свій меседж»

12.09.2014 · Інтерв'ю

Молодий альтернативний гурт Maria Brown з міста Херсон нещодавно випустив альбом під назвою «Злетіти у небо» і… переїхав до Львова. Зараз гурт працює над новими альбомами, які, за їх словами, будуть дещо незвичним, але в дусі MB. Про причини переїзду, про майбутні релізи розказав лідер колективу Артем Матьовка.

Почнемо по порядку і з самого початку: коли і де з’явився гурт Maria Brown?

Ну, заснували Maria Brown ми з Марією (вокалісткою – прим. авт.) Я тоді вчився в музичному училищі на третьому курсі і в мене вже була група... Грали ми тяжкий метал, я був автором пісень, гітаристом і вокалістом, але захотілось грати щось легше... Я почав писати свої перші пісні на українській мові. З тими хлопцями, з якими я тоді грав, ми стали не дуже добре ладити, тож наші шляхи розійшлися.

І саме тоді я познайомився з Марією. Ми з нею розговорилися – і тут я дізнався, що вона вміє співати. Ну, думаю, клас – можна збирати нову групу:) Одразу ж її запросив з нами грати і вона погодилась спробувати... До речі, як вона співає, я до того навіть не чув.

Потім, наступного дня, в училищі був концерт і Марія виконувала на ньому пісню Muse «Feeling good». Коли я тоді вперше почув її голос – був просто вражений наповал!!! У мене мурашки йшли по шкірі... Тоді я вже був точно впевнений, що для тих пісень, які я почав писати, кращого голосу не знайти.

Так і почалася історія нашого гурт. Спочатку грали з бас гітаристом під «мінусовки». Потім з’явився перший барабанщик… І взагалі, згодом люди в гурті постійно мінялися, але зараз нарешті знайшлося четверо однодумців!

Ви відразу ж почали грати альтернативу?

Ми себе ніколи не обмежували одним стилем і завжди грали те, що подобається: нью-метал, фанк, поп-рок, пост-рок, пост-метал... Але всю цю суміш прийшлося назвати одним словом «альтернатива». Нічим іншим це не назвеш…

Цьогоріч ви випустили перший повноформатний альбом. Розкажи трохи про нього?

Альбом записувався у 2013 році, а випустили ми його першого січня 2014-го, тому можна сказати, що він майже торішній.

Записувався він складно, ми мали багато проблем з записом, так як писалися у мене вдома, і в нас було недостатньо апаратури, щоб добитися якості, якої я прагнув. Але від запису ми всі отримали неймовірне задоволення! В цілому ми задоволені роботою... А цей альбом став першою серйозною нашою платівкою.

До речі, обкладинка альбому – це робота нашого херсонського басиста Олега Золотаря. Це не перша версія обкладинки. Багато хто пробував зробити нам її, але те, що треба, вийшло у Олега. Може, виконання і не «суперпрофесійне», але зміст переданий на 100%, чим я дуже задоволений. Також цей альбом став дуже класним досвідом для мене як для звукорежисера. Надіюся, що чим далі, тим буде ще краще.

Для тих, хто ще не слухав його: наскільки «Злетіти у небо» відрізняється від вашого першого ЕР «Наодинці з вітром»?

«Наодинці з вітром» - це теж мої пісні, але записувались вони не на моїй студії, так як у мене її тоді взагалі не було… Тому у «Наодинці з вітром» інший саундпродюсер, і тут помітно неозброєним оком, що альбоми мають кардинально різний саунд. Цього звукорежисера звати Василь Шевченко. Він мене надихнув створити свою особисту студію звукозапису, я йому за це дуже вдячний.

Перший ЕР-альбом має більш комерційний і трохи яскравіший саунд, ніж «Злетіти у небо», але тоді нашій вокалістці Марії було лише 16 років, і вона тоді звучала не так круто як зараз. І той альбом, який ми пишемо у даний момент, це наразі буде наше найбільше досягнення, так як досвіду у мене як у композитора і поета стало більше, а Марія навчилася ще крутіше співати.

Який основний меседж закладено у композиції та концепцію платівки?

В платівці «Злетіти у небо» у кожній пісні – свій меседж. По мірі написання пісень це стало нашим почерком... З однієї сторони – в пісні розказується проста річ, яка «не напрягає» слухача, але якщо вдуматися в текст і переслухати кілька разів, то відкривається новий сенс пісні, і так можна зробити два чи три рази! Навіть я, після написання тексту, не одразу розумію всі його грані. Коли займаюся написанням музики, то намагаюсь підкреслити цю неоднозначність та мультиідейність, роблячи контрасти і різкі перепади у музиці.

Також хочеться спитати про ваш кліп на пісню «Кач». Це ваш перший відеодосвід… Важко було на знімальному майданчику?

Це не перший наш відеоодосвід, але це перший мій досвід як оператора і режисера... Раніше нам знімали кліп на нашу першу пісню на російській мові «Молчать». Кліп вийшов достойним нашого початкового рівня, і став поштовхом для нашого розвитку. Далі, аж через три роки, ми зняли друге відео, теж не самотужки, нас знімала наша знайома Ангеліна Сущенко... Знімалося це на новій репетиційній базі, де ми з нею і познайомилися.

Ідею зняти кліп самотужки я виношував в собі дуже і дуже довго, і от нарешті відважився втілити цю ідею у життя. Камеру взяли у знайомої, штатив теж позичили, і взагалі, кліп знімався при великій підтримці наших слухачів. 80% сюжету я тримав у себе в голові, інші 20% - вийшли самі собою на знімальному майданчику.

Основний замисел кліпу – зробити яскраве і цікаве відео зі свіжою ідеєю, надіюся це в мене вийшло (на ваш розсуд). Мета – прикувати погляд глядача до екрану і заставити додивитися кліп до кінця.... Я сам за собою неодноразово помічав, що ніколи не додивляюся чужі кліпи через відсутність цікавих поворотів і одноманітність кадрів. Цього я намагався уникнути у своєму відео. Звичайно, «перший млинець комом», очевидно, що знімав не професіонал, але своєю роботою я задоволений.

Хто задіяний у масовці? Які були цікаві чи нестандартні моменти під час роботи над відео?

В масовці задіяні добровольці, які записалися на них в нашій спільноті ВКонтакті.

Нестандартні моменти траплялися досить часто. Був момент, коли я у масовці танцював без верхнього одягу і прямо поза камерою (тобто, переді мною) проходила монахиня. Знімали на вулиці, очевидців зйомок було дуже багато, тому на майданчику було багато сюрпризів і несподіванок.... Всього не згадаєш.

Ви вже працюєте над наступним альбомом. Акустичним. Чому саме такий формат?

Скажу більше, ми працюємо одразу на двома альбомами! Один буде записаний «як положено» з усіма інструментами, і другий – акустичний. В обох альбомах будуть різні пісні, тобто, це будуть зовсім різні два альбоми.

Акустичний вирішили записувати тому, що дуже давно виношували цю ідею і відважилися та знайшли час на її втілення в життя... Ідея записати акустику з’явилася після декількох акустичних виступів в місцях, де дуже хтілося зіграти, але апаратури належної не було... А остаточно вирішили писати акустику після нашого першого вуличного виступу у Львові.

Коли плануєте презентацію?

Я не загадую наперед. Як тільки – так і зразу:)

Які пісні будуть представлені в нім? Чи будуть ще сюрпризи окрім акустичних композицій (можливо, спліти)?

Які пісні будуть представлені в наших нових альбомах сказати не можу, але можу сказати, що їх буде по 9 штук в кожному. В акустичному альбомі прозвучить пара каверів на відомі пісні…

До речі, пісня «Мовчати» - це саме пісня з того другого альбому, який ми записуємо разом з акустичним.

Питання не менш важливе, аніж вихід альбому: чому ви переїхали до Львова?

Це моя давня мрія. Я дуже люблю це місто... З дитинства часто тут буваю. Мій батько родом із західної України, з міста Хуст. Тому ми щоразу, їдучи до Хуста, потрапляли у Львів. З дитинства я полюбив це місто, і з часом зрозумів, що це найкраще місто в Україні, особисто для мене.

До речі, переїхали не всі учасники. Наш басист Олег залишився в Херсоні. У Львові ми знайшли нового басиста, але хто він – це поки що секрет:) Можу сказати лише те, що він записуватиме партії бас гітари в нашому новому альбомі.

Переїзд якось вплине на вашу творчість, стилістику?

Звичайно, вплине! Навіть тому, що на нашу творчість впливає кожна дрібничка, починаючи від погоди і закінчуючи перемінами в суспільстві і переїздами у інші міста.

Я людина дуже емоційна і вразлива, тому на мої вірші і пісні впливають всі моменти з мого життя...

Також у Львові у нас з’явився новий басист, новий басист – нове звучання пісень, також зовсім інша манера, не така як у нашого херсонського басиста. Не скажу: краща чи гірша. Просто зовсім інша!

Звідки черпаєш натхнення?

Натхнення я черпаю зі свого власного життя. Коли зі мною трапляється якась яскрава подія – я пишу пісню. Наприклад, пісня «Втекти» була написана після розмови з одним моїм другом, який розповів мені свою складну життєву ситуацію. Після тої розмови я відчув невеличкий тягар і вирішив від нього позбавитися, написавши про це пісню.

Пісня «Вакцинація» (буде представлена у новому альбомі) написана після знайомства з однойменною арт-групою художників з міста Херсону. Ці талановиті люди майже завжди приходять на наші концерти і підтримують нас. А ми в свою чергу дуже любимо їхню творчість і їхні настінні малюнки! Вони, на мою думку, просто генії сучасності! Пісня написана після того, як Вакцинація (арт-група) зводила нас з Марією на кінопоказ, де були представлені 10 різних фільмів... І три з них – були фільмами про Вакцинацію.  Після кінопоказу я сильно надихнувся і придумав музику і слова.

Так можна сказати про кожну пісню, у кожної пісні є своя історія, яка взята з мого життя. Можна розказувати нескінченно:)

У яких містах ви б хотіли дати концерти?

У всіх обласних центрах України, як мінімум! Також ми мріємо виступити у Парижі, Лондоні, Берліні, Варшаві, Нью-Йорцку, Лас Вегасі, Токіо, Пекіні – у найбільших містах світ! Я, звичайно, розумію, що це поки що зависоко для нас… Але нам хочеться донести українську мову у інші країни за допомогою наших пісень.

Ми віримо в краще, і завжди прагнемо розвиватися. Тому я думаю, що згодом про нас почують, якщо ми заслужимо це, звичайно;)

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Злетіти у небо
Злетіти у небо
2014
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів