ÆФIR: «Після завершення кінця – новий початок»

06.09.2014 · Інтерв'ю

Гурт Ефір існує не так багато часу аби бути відомим усім гарним людям, і не так довго виховує себе, щоб задовольняти смаки меланхолійних естетів та меломанів-флегматиків. Але все ж музиканти мають певні творчі досягнення та вірних шанувальників. Царство звуків та відчуття слуху – саме такими категоріями прагнуть заволодіти музиканти. Загалом «ефір» – це п'ята стихія – нематеріальна, неподільна, вічна. Інтерв’ю із вокалісткою гурту, «однією зі стихій», Наталією Андрійченко.

Ефір вже не перший рік на сцені… Чим займаєтеся зараз?

По великому рахунку, все що ми робимо, не так вже і глобально. Неважливо, скільки часу ми витрачаємо – всі чекають на результат. Нещодавно записали інструменти на новий матеріал. Процес триває: у подальшому запис вокалу, мастеринг… Зараз ми з головою поринули в особисте життя. Конкретніше – це вже таємниця.

Останній ваш сингл вийшов у світ взимку. Коли очікувати нових пісень?

Варто нам тільки дописати. Можливо, тоді можна буде очікувати.

У вас вже є бачення вашого майбутнього альбому? Що (чи кого?) ви в нім хочете застосувати та задіяти, яким прагнете зробити? (Я чув про короткометражний фільм…)

Фантазії з приводу нового альбому змінюються одна на одну. Набір інструментів урізноманітнився. Прагнемо, щоб він в першу чергу задовольняв кожного з учасників спільного процесу, сила взаємодії, думаю, наведе на єдиний образ, підсумок. Короткометражний фільм в якості відео на музику – це була моя ідея.

Ваш новий матеріал відрізнятиметься від «Еммамсумсам»?

Так. Записуючи новий матеріал, ми відчули себе вже 24-річними:)

Стосовно дебютного ЕР, до речі, в мене питання: що значить назва збірки?

В збірці міститься композиція «Еммамсумсам». Назва – це стан. Вирішальну роль зіграв мій піднесений настрій. Хоча, сам текст не насичений позитивними емоціями. Музика ж чудова, вдалий мікс. Раніше ми надавали назві «Еммамсумсам» потаємного значення – частина мантри, зв’язок з чимось нетутешнім…

Сьогодні українська музика стає популярною у світі. Тим паче – добротна і «нешаблонна» альтернатива. Чи не варто спробувати буде продати новий альбом через онлайн-сервіси (Amazon і т.д.)?

Дякуємо! Гарна ідея, скористаємось:) Взагалі, хочеться навести відомий вислів Moby: «Бажаю стати затворником, пішовши в ліс, писати музику і просто кидати касети в поштову скриньку, аби кожен, хто хоче, брав їх».

Коли вам було легше займатися музикою: на початку творчого життя, чи нині?

Однаково легко. Минуле вже пройшло, майбутнє ще не настало.

Стосовно жанрової складової Ефіру… Дехто характеризує вашу музику як суміш альтернативного інді-року із похмурими настроями тріп-хопу. А ти сама якої думки?

Так, писали що наша музика – це альтернативний рок з тріп-хоповою філософією. Можливо, ми інтерпретуємо альтернативний рок в свій власний спосіб.

Ви не думали переїхати з Ірпеня до, скажімо, Києва? Просто, багато хто гадає, що статус «столичний гурт» автоматично додає відомості групі…

Ми пів-на-пів (частково) ірпінський та столичний гурт. Музичних груп достатньо багато, такі обставини усувають статус «столичний». Головне для творчості – наполегливість та фарт, везіння. Для людини, що займається музикою, будь чим – важливо також гарно працювати.

Свого часу ваша пісня потрапила до аудіо-збірки ірпінського андеграунду… Виходить так, що не зважаючи на розміри міста, гуртів в ньому вистачає. Кого б порадила читачам послухати?

Послухайте живу панк-легенду «Фонарь». Хоча, здається, останні експерименти гурту закінчились 10 років тому…

А склади свій власний ТОП-5 гуртів, які вплинули на вашу творчість?

Це, виявляється, складно. Складати ТОП. Ву аля! Топ-5 гуртів, що впливають на нашу творчість:

1. Bulb
2. Tool
3. Gojira
4. Pink Floyd
5. Сocteau twins

Як гадаєш, чого зараз замало в українській рок-музиці? І в світовій також.

В українській – правильного налаштування. Можливо, ще чогось… В світовій же – нині не вистачає її присутності на концертних майданчиках в Україні!

А загалом: яка ваша ціль в творчості?

Розважати. Але хочеться зрозуміти: кого що розважає. Самовираження та нескінчене бажання ділитися творчістю з усіма.

Скажи кілька слів читачам порталу:

Все буде, як ти захочеш. Не треба боятися змін. Після завершення кінця – новий початок.

Автор:
© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Ефір - презентує міньйон «Еммамсумсам»
НОВИНИ
Ефір - презентує міньйон «Еммамсумсам»
29.12.2011

Українська альтернативна trip-rock команда «Ефір» презентує EP «Еммамсумсам». Диски можна буде придбати на концертах гурту, або скориставшись формою для замовлення на офіційному сайті

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Еммамсумсам
Еммамсумсам
2011
альбом
слухати
ПоглядиКЛІП
Погляди · 2015
19 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!