К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

ÆФIR: «Після завершення кінця – новий початок»

06.09.2014 · ИнтервьюÆФIR: «Після завершення кінця – новий початок»

Гурт Ефір існує не так багато часу аби бути відомим усім гарним людям, і не так довго виховує себе, щоб задовольняти смаки меланхолійних естетів та меломанів-флегматиків. Але все ж музиканти мають певні творчі досягнення та вірних шанувальників. Царство звуків та відчуття слуху – саме такими категоріями прагнуть заволодіти музиканти. Загалом «ефір» – це п'ята стихія – нематеріальна, неподільна, вічна. Інтерв’ю із вокалісткою гурту, «однією зі стихій», Наталією Андрійченко.

Ефір вже не перший рік на сцені… Чим займаєтеся зараз?

По великому рахунку, все що ми робимо, не так вже і глобально. Неважливо, скільки часу ми витрачаємо – всі чекають на результат. Нещодавно записали інструменти на новий матеріал. Процес триває: у подальшому запис вокалу, мастеринг… Зараз ми з головою поринули в особисте життя. Конкретніше – це вже таємниця.

Останній ваш сингл вийшов у світ взимку. Коли очікувати нових пісень?

Варто нам тільки дописати. Можливо, тоді можна буде очікувати.

У вас вже є бачення вашого майбутнього альбому? Що (чи кого?) ви в нім хочете застосувати та задіяти, яким прагнете зробити? (Я чув про короткометражний фільм…)

Фантазії з приводу нового альбому змінюються одна на одну. Набір інструментів урізноманітнився. Прагнемо, щоб він в першу чергу задовольняв кожного з учасників спільного процесу, сила взаємодії, думаю, наведе на єдиний образ, підсумок. Короткометражний фільм в якості відео на музику – це була моя ідея.

Ваш новий матеріал відрізнятиметься від «Еммамсумсам»?

Так. Записуючи новий матеріал, ми відчули себе вже 24-річними:)

Стосовно дебютного ЕР, до речі, в мене питання: що значить назва збірки?

В збірці міститься композиція «Еммамсумсам». Назва – це стан. Вирішальну роль зіграв мій піднесений настрій. Хоча, сам текст не насичений позитивними емоціями. Музика ж чудова, вдалий мікс. Раніше ми надавали назві «Еммамсумсам» потаємного значення – частина мантри, зв’язок з чимось нетутешнім…

Сьогодні українська музика стає популярною у світі. Тим паче – добротна і «нешаблонна» альтернатива. Чи не варто спробувати буде продати новий альбом через онлайн-сервіси (Amazon і т.д.)?

Дякуємо! Гарна ідея, скористаємось:) Взагалі, хочеться навести відомий вислів Moby: «Бажаю стати затворником, пішовши в ліс, писати музику і просто кидати касети в поштову скриньку, аби кожен, хто хоче, брав їх».

Коли вам було легше займатися музикою: на початку творчого життя, чи нині?

Однаково легко. Минуле вже пройшло, майбутнє ще не настало.

Стосовно жанрової складової Ефіру… Дехто характеризує вашу музику як суміш альтернативного інді-року із похмурими настроями тріп-хопу. А ти сама якої думки?

Так, писали що наша музика – це альтернативний рок з тріп-хоповою філософією. Можливо, ми інтерпретуємо альтернативний рок в свій власний спосіб.

Ви не думали переїхати з Ірпеня до, скажімо, Києва? Просто, багато хто гадає, що статус «столичний гурт» автоматично додає відомості групі…

Ми пів-на-пів (частково) ірпінський та столичний гурт. Музичних груп достатньо багато, такі обставини усувають статус «столичний». Головне для творчості – наполегливість та фарт, везіння. Для людини, що займається музикою, будь чим – важливо також гарно працювати.

Свого часу ваша пісня потрапила до аудіо-збірки ірпінського андеграунду… Виходить так, що не зважаючи на розміри міста, гуртів в ньому вистачає. Кого б порадила читачам послухати?

Послухайте живу панк-легенду «Фонарь». Хоча, здається, останні експерименти гурту закінчились 10 років тому…

А склади свій власний ТОП-5 гуртів, які вплинули на вашу творчість?

Це, виявляється, складно. Складати ТОП. Ву аля! Топ-5 гуртів, що впливають на нашу творчість:

1. Bulb
2. Tool
3. Gojira
4. Pink Floyd
5. Сocteau twins

Як гадаєш, чого зараз замало в українській рок-музиці? І в світовій також.

В українській – правильного налаштування. Можливо, ще чогось… В світовій же – нині не вистачає її присутності на концертних майданчиках в Україні!

А загалом: яка ваша ціль в творчості?

Розважати. Але хочеться зрозуміти: кого що розважає. Самовираження та нескінчене бажання ділитися творчістю з усіма.

Скажи кілька слів читачам порталу:

Все буде, як ти захочеш. Не треба боятися змін. Після завершення кінця – новий початок.

Автор:
© Рок.Киев

 
ПУБЛИКАЦИИ
Ефір - презентує міньйон «Еммамсумсам»
НОВОСТИ
Ефір - презентує міньйон «Еммамсумсам»
29.12.2011

Українська альтернативна trip-rock команда «Ефір» презентує EP «Еммамсумсам». Диски можна буде придбати на концертах гурту, або скориставшись формою для замовлення на офіційному сайті

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Еммамсумсам
Еммамсумсам
2011
альбом
слушать
ПоглядиКЛИП
Погляди · 2015
19 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрей Толок, Haissem: «Музыка не шашлык, она не маринуется»
НОВОСТИ
Андрей Толок, Haissem: «Музыка не шашлык, она не маринуется»
19.07.2020

Автор и вдохновитель поп-группы Ampula Seven, блэк-метал команды Haissem и формации Sunset Forsaken, о том, что внутренняя потребность в творчестве важнее внешних стимулов