Рок з молоком #77. In.Vade

18.08.2014 · Інтерв'ю

Цей столичний «творчий союз» вбирає в свою музику елементи альтернативного року, панку і готики. Кожна нота в піснях групи звучить щиро і від серця. Основою творчості In.Vade стало те, що група не сковує себе рамками певного стилю і грає тільки те, що хоче. In.Vade не намагаються когось копіювати, вони просто роблять те, що їм подобається! Прагненням групи, за словами учасників, стало не слідування за модою, а створювання її! Інтерв’ю з вокалісткою гурту Марією Архиповою.  

Давай, для початку, зануримося в історію… З чого починався ваш гурт?

Ну, початок у багатьох гуртів дуже схожий: один шукає гітариста, інший вокаліста або барабанщика. Ось так і ми знайшлись. Я з дитинства мріяла про власну групу, і 3 роки тому наважилась на її створення. За допомогою Інтернету і познайомилась з нашим гітаристом Іллею, який в той же час марив такою ж ідеєю. Починалось наше знайомство з обміну невеличкими музичними ідеями, «набросок», а далі слово за слово, нота за нотою, і злилась наша мелодія в одну:)

За три роки існування In.Vade, що змінилося у вашому музичному світогляді?

Час іде, звичайно, світ на місці не стоїть. Нові тенденції, нова мода, нові музичні вподобання. Але в нашому випадку, музичний світогляд скоріше не змінився, а розширився. Гітарист любить більш олдскульну музику, я – більш сучасну, західну. Ось і впливали один на одного своїми смаками. В результаті – і мій плейлист розширився старичками року, і він почав цікавитись сучасними новинками. А з нашими піснями так і виходило, що вбирають вони всього потроху.

У ваших піснях можна чути елементи альтернативного року, панка і готики. Та все ж: що переважає? Який стиль ближчий учасникам групи?

Так, намішано в наших піснях не мало, але певного конкретного жанру визначити не можемо. Кожен привносить свої ідеї, так і виходить мікс з усіх наших вподобань. Кожна пісня різна, з різним настроєм і емоціями, і сказати, що в ній переважає – складно. Переважає те, що ти відчуваєш при її прослуховуванні. Щодо стилю… Мене приваблює все західне. Тому і тяжію більше до альтернативного року, але слухаю багато різної музики: від попу до важкого металкору. Ілля шанувальник легких мотивів, панку та не надто темної готики.

Я не можу не сказати, що ваша музика – доволі якісна і цікава (серед англомовних вітчизняних гуртів це дійсно явище). Але чому ж ви так довго ідете до випуску альбому?

Важке питання. Самим хотілось би змахнути чарівною паличкою, і щоб все було готово. Але на нашому музичному шляху виявляється не мало перешкод. Від постійної зміни музикантів, сварок та фінансових негараздів  до пошуку досвідченого звукорежисера. Запис – штука не проста і не дешева, тим більш, самотужки осилювати її не так просто, ще й останнім часом ситуація в країні така склалась… Але ми всіма силами намагаємось надолужити та закінчити якнайшвидше запис дебютного альбому!

Всі ваші пісні наповнені ліричністю, відвертістю… А чи є у вашому репертуарі драйвові, веселі композиції?

Звичайно є! Одна з пісень так взагалі драйвовий поп-панк! Але більшість пісень написані дійсно на ліричних емоціях. Те, що я відчувала в певні моменти – і вкладала в пісні.

Взагалі, під впливом яких явищ народжуються тексти, музика?

Кожна пісня це невеличка історія, яка передає настрій автора. А впливали на написання пісень перш за все наші емоції і переживання. Гітарист навіть шуткував, що я його надихаю!

Де можна почути/побачити In.Vade? Я маю на увазі: ТБ, радіо?

Побачити можна нас на студії звукозапису та на концертах:) А щодо радіо і ТБ… На декількох невеликих радіостанціях («Ред Рок», наприклад) крутять наші пісні, до ТБ ще не добрались, але все попереду! Поки що можете переглянути наші відеозаписи та музику в соціальних мережах…

Я впевнений, що вас інколи порівнюють з кимось… Яке найнешаблонніше порівняння вам доводилося чути?

По музикальному наповненню бувало порівнювали з фінською групою HIM, або з роком 80-х, хоча це стосовно тільки певних пісень. Голосом порівнювали з австралійською групою Tonight Alive та Evanescence. Це дійсно приємні порівняння, так як остання група досить сильно на мене вплинула, і є однією з улюблених. Взагалі, дуже поважаю Емі Лі.

А які світові команди вплинули на вас як музикантів?

Повторюсь, для мене це Evanescence, а також Paramore, 30 STM, Nickelback, Papa Roach, Halestorm, Bullet for my valentine… Для гітариста – HIM, Guns and Roses, The Cure, RETT,  Motley Crue, Afi.

Багато часу займає музика?

Як тільки з'являється вільний час – намагаємося його використати саме для музики, просто пограти, придумати пару нових акордів. А співаю я завжди і всюди! В душі, в метро, на вулиці…

Ти нещодавно стала володаркою титулу «Міс червень-2014» від музичного журналу «13 нот». Як враження?:)

Неочікувано! Я, звичайно, дуже вдячна, що мене підтримують мої друзі та знайомі, але перемога була сюрпризом. Дуже вдячна всім, хто за мене переживав і підтримував! Дійсно приємно. В знак вдячності презентувала найближчим друзям журнал з фотографією на обкладинці. Також вдячна редакції журналу за організацію конкурсу і можливість спробувати себе не тільки в якості музиканта, а ще й фотомоделі. Незвично, але приємно:)

Що ж, вітаю! І на останок: коли вийде альбом, кліпи, сингли, концерти?

Закінчити альбом плануємо цієї осені. Сподіваємось, ніщо нас не підведе, і вже незабаром ви зможете почути повноформатний альбом! Там буде багато нового і цікавого! Ще одним подарунком для слухачів буде кліп, зйомки якого ми розпочнемо зразу по закінченню альбому.

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності