Gerold: Ми пишемо музику, яка «ковбасить»

14.12.2013 · Новини
Нещодавно молоді київські рокери «Gerold» випустили перший повноцінний альбом. Створюючись, як така собі «збірна Києва з андеграунд року», сьогодні хлопці – одні з найбільш пізнаваних колективів клубних столичних рок-тусовок.  Сьогодні «Gerold» приймає участь у різноманітних концертах, конкурсах, доброчинних заходах, не забуваючи при цьому про творчість. Учасники гурту розказали нам про роботу над альбомом, про три улюблені пісні, про рок-шоу за їх участю та… «Какаду». 
 
Привіт! Розкажіть, як ви починали?
 
Привіт! Для початку: «Gerold» – це Олежа, який є нашим голосом, автором багатьох пісень і просто крутим хлопчиною; Вячек, який грає на ударці і є нашим серцем; Тоха, який майстерно й неперевершено поливає соляру; Макс з чотирма струнами і шаленими ідеями.
 
Починали ми з того, що зібрались:) А до цього усі грали хто де: хто вдома, хто в іншому проекті. А потім настав 2010 рік. Вячек здибався зі Скрімом та нашою екс-клавішницею Оленою (яка зараз продовжує прекрасно проявляти себе у творчості), вона подзвонила Олегу, який розмістив об’яву на рок-порталі, що він шукає команду, аби відриватись. І ми почали.
 
Чому саме «Gerold»? Хто придумав назву?
 
Gerold – це перший проект двох наших гітаристів, Тохи і Макса. Але вони перестали грати ще у 2008. Взагалі, Gerold – це вісник, той хто віщає добрі новини! І, як у кожного колективу, у нас постала проблема, як назватись, то ж Антон запропонував Gerold. Всі сказали «ОК» і освятили цим ім’ям свій шлях.
 
Який напрям вашої музики, в яких жанрах граєте?
 
Напрямок нашого руху – рокєшнік! Це живий гітарний рок! Деякі люди кажуть, що ми – це панк-рок та глем-панк. А от звукорежисер, Максим Корнилюк, який працював з нами над альбомом, сказав якось: «Пацани, ви граєте пост-грандж, з натякам на альтернативу і панк, але пост-грандж». Головне, що це жива музика, без зайвої електронщини.
 
Нещодавно у вас вийшов дебютний альбом. Розкажіть про роботу над ним?
 
Робота над альбомом. О-о-о, це жесть. По-перше, ми думали, що це просто. По-друге – це робота. Ми сиділи на студії «Near Clouds» майже кожен день по, десь, 8 годин. Морозились від роботи і працювали над альбомом. Це – командна робота, це – взаємна підтримка, це – нові почуття. Почуття, пов’язані з тим, що кожен знає, що він має зробити і нащо він це робить. Робота над альбомом – це багато щирих матюків, багато сил і взаєморозуміння.
 
Чи є у вас такі пісні , які пов'язані з якоюсь людиною або життєвою ситуацією?
 
Звичайно, всі пісні, навіть «Какаду», пов’язані з окремими людьми, почуттями до цих людей, думками, розсудами, алкоголем. Кожна пісня – це окрема реальна історія. Дуже рідко хто розказує, кому саме присвячується та чи інша пісня, і автори наших творів – не виняток.
 
Які три треки з однойменного альбому ви можете виділити (насамперед – для себе)?
 
Ха! У нас колись була така ситуація, що потрібно було вислати три треки на прослуховування, і ми, не зговорюючись, написали: «Королева сходу», «Відчуваю», «Тенети».
 
Яка пісня у процесі запису «проскочила» швидше за всі інші, з якою ви взагалі «не парилися»? Чи була взагалі така?
 
Ми парились над кожною піснею, бо були такі моменти, які були непомітні ні на репетиціях, ні на концертах. Ці моменти – це гармонічне втілення бек-вокалу та інші технічні моменти. Хоча виділити пісню, над якою ми парились на годину-дві менше – це прибацана «Какаду»! Просто, ми десь рік тому писали демку і вже плюс-мінус знали, як ми хочемо її почути: що дописати, що не прописувати і тд.
 
Чи плануєте випуск дебютного відеокліпу ?
 
Зйомка дебютного кліпу – це одна з наших першочергових задач на найближчий час. Яку пісню саме ми обрали – побачите.
 
Група «Gerold» пройшла через серйозне випробування – запис дебютного альбому. Хотілося б почути від вас слова підтримки молодим музикантам, які тільки замислюються про запис лонгплею.
 
Хм… Для молодих гуртів скажемо таке: по-перше, чьотко відповісти на питання «А нащо ми це робимо? Чого ми хочемо через рік, три, п’ять?» По-друге, стати нерозлучними друзями із метрономом. По-третє, працювати хоча б тричі на тиждень колективно (мінімум дві години), а також щодня працювати індивідуально, хто скільки повинен (відчуває).
 
Як звучить музика, якщо вона не для продажу? Ви складаєте музику, яка була б краще зрозумілою для публіки, чи «що від серця йде, те і пишемо»?
 
Будь-яка музична творчість (і творчість взагалі) є свого роду продуктом, починаючи від музиканта, що грає в переході, і до світової рок-зірки.  Музика не для продажу звучить з першого потепління і до перших морозів на вулиці. Ми пишемо музику, яка «ковбасить». Якщо наша музика ковбасить хоча б ще одну людину – це кул! Коли ми бачимо, що під сценою відривається натовп зі ста або більше людей – це взагалі кайф!
 
Чия оцінка для вас найважливіша? Оцінка творчості, маю на увазі.
 
Найбільш вагома оцінка для нас – це оцінка наших слухачів, людей, які вперше нас почули, а також професіоналів у музиці.
 
Яку музику ви слухаєте? Хто улюблені виконавці?
 
Усі ми прислуховуємось до фірмових західних виконавців типу Led Zeppelin, The Rolling Stones, Jimmy Hendrix, Deep Purple, Audioslave, Korn, Foo Fighters, Kasabian, Queens Of The Stone Age та Green Day.
 
Якби вам дали можливість впливати на події довкола, що б ви зробили перш за все?
 
Якби можна було вплинути на події довкола, ми б влаштували круте рок-шоу з нашою участю. Наш народ треба привчати до справжньої музики. Досить цієї пустої попси.
 
Які взагалі найближчі плани у гурту?
 
На початку 2014 року плануємо тур по Україні.  Взагалі, 2014-ий буде роком фестивалів. Також плануємо зняти кліп, записати нові пісні та багато працювати.
 
Бажаємо усім хоча б один раз відвідати наше шоу, відірватись, відчуту наші рифи на своїй шкірі та добряче порокенролити!!! Слухайте рок! Будьте на хвилі із собою! До зустрічі!

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Gerold
Gerold
2013
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан