Рок з молоком #47. Друже Музико

12.11.2013 · Інтерв'ю

«Друже Музико» – одеський гурт, така собі формація патріотичного позитиву. Дослухаючись до пісень цього колективу, можна поринути за обрій етно-драйв-року, - стилю, в основі котрого лежить українська мелодика, і драйвовість року водночас. Таке поєднання дарує відчуття гармонійності. Музиканти були учасниками багатьох етнофестів: Підкамінь, Вишиванка-Фест, Горлиця, Обнова-Фест, Млиноманія, Трипільскі Зорі, Живий Вогонь, U-ROCK, Aрхеологія, Global Village, На Хвилях Серету та ін. Більше про гурт і не тільки розказав вокаліст та гітарист Максим Трубніков.

Привіт! Розкажіть, будь ласка, з чого починався гурт «Друже Музико»?

Гурт Друже Музико – формація патріотичного позитиву – заснований мною влітку 2009 року.  Колектив склався з хороших, давно знайомих друзів. Спочатку це був акустичний гурт до складу котрого входили дві акустичні гітари, скрипка та перкусія. Тільки-но зібравшись у гурт, відразу вирушили на фестиваль «Дикий Мед» і 10 липня 2009 року відіграли свій перший виступ. Посіли 3 місце на цьому фестивалі, хоча гурту тоді ще й  не було тижня:) Саме тому цей день першого виступу і вважається днем заснування гурту, його днем народження.

Чому ви обрали саме такий жанр, таку позицію в музиці?

Жанр гурту змінювався протягом декількох років. Шукали цікавий насамперед для себе формат і, починаючи від акустичного українського авторського року, плавно переходячи у етно-блюз-рок,  дійшли до етно-драйву – стилю, в якому зараз граємо, який подобається слухачам і найповніше проявляє творчі почуття учасників нашої формації.

Скажіть, а в Одесі багато таких патріотично свідомих проектів?

Так, в Одесі є ще гурти, які грають український рок різних напрямків, але формація патріотичного позитиву – це гурт «Друже Музико». Співпрацюємо з гуртами, які творять в Одесі українською. Це такі команди, як «Час Буття», «Тобі», «КіМ» та інші.

Хто з учасників за що відповідає у колективі?

Я – гітара, вокал, Сергій Чудєнко – перкусія, Ірина Барвінська – бас, Андрій Назаришин – баян, Ксенія Матусевич – вокал, перкусія, Володимир Кравченко – ударнi.

Що означає «Формація патріотичного позитиву»?

У це поняття вкладаємо душу, віру та любов. Це – наше рішення всіх проблем. Віримо, що тільки патріотичний позитив дасть можливість нашій країні розквітнути і розібратися з усіма проблемами, тільки патріоти, які позитивно мислять, можуть підняти Україну до висот у всіх галузях. Та й загалом, формація – це значно більше, ніж гурт, це – всі ті люди, які нас слухають, які поділяють наші думки та з позитивом дивляться у патріотичне майбутнє нашої країни.

Ви багато вже де грали, ваші пісні потрапляли на різні збірки, в радіо-ефіри… Можна сподіватися на те, що скоро буде ваш повноформатний альбом?

Так, гадаю що 2014 рік стане роком випуску повноформатного альбому гурту. Матеріалу накопичилося багато, лишається обрати найкращі пісні і видати їх у вигляді першого диску гурту

Розкажіть про проект «Українські Вечорниці в Одесі»? Як справи зараз у нього?

«Українські вечорниці в Одесі» було започатковано гуртом «Друже Музико» 14 жовтня 2009 року. Проводилося культурно-просвітницьке дійство раз на декілька місяців протягом кількох років. Зараз через заклопотаність гурту виступами в інших містах ми тимчасово поставили проект на паузу, але, гадаю, незабаром відновимо його, бо проведення вечорниць в осінньо-зимовий період притаманно українському народу віддавна.

Максим Трубніков (фронтмен гурту) окрім того, що музикант-патріот, громадський діяч і викладач, котрий в Одесі виховує юне покоління в українському духові, ще й кобзар і майстер з виготовлення автентичних старосвітських народних інструментів. Можна детальніше про діяльність поза гуртом?

Викладаю у 9 гімназії міста Одеси, вчитель музичного мистецтва та художньої культури, класний керівник 7-Г класу, найкращого за успішністю класу в гімназії. Лауреат Всеукраїнського музичного фестивалю «Червона Рута» з автентичного фольклору у кобзарський номінації. Засновник кобзарської майстерні в Одесі. Маю активну культурно-громадську позицію, відтак постійно беру участь у різноманітних українських заходах як в Одесі, так і за її межами.

До речі, а як те саме юне покоління ставиться до занять? Багато юнаків цікавить фолк?

Молодь цікавиться фольком, сприймає його і залюбки долучається як до створення автентичних музичних інструментів, так і до різноманітних концертів і заходів, пов’язаних із традицією рідного народу.

Плани гурту «Друже Музико» на найближче і не найближче майбутнє? 

Планів купа!:) Запис альбому, організація постійних виступів як в Україні, так і за її межами… Загалом, велике бажання зіграти в кожному місті, містечку та і селищі Рідної Неньки, і потроху ця мрія втілюється у життя.  

Маємо бажання розширити коло слухачів і надихнути патріотичним позитивом українців на перемоги.

Як гадаєте, чого не вистачає сьогоднішній українській музиці?

Можливо, розуміння що вона українська і що вона повинна бути якісною, бо Україна – це велика країна, і музика в неї повинна бути на рівні!

Які, на ваш погляд, критерії справжнього сучасного українця?

Освічена, мужня, здорова духовно і фізично особистість, яка знає ціну собі і робить все для того, щоби ціна України у світі зростала.

Кілька слів для читачів:

З вами був Друже Максим, лідер гурту Друже Музико – формації патріотичного позитиву;  наше гасло – «Будь з нами! Будь українцем!». Пам’ятайте його і несіть у своєму серці, як найбільшу чесноту, найбільшу гордість за себе, свій нарід і свою Країну – Україну!

Детальніше про формацію – тут http://drujemuzyko.com.ua

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності