Anebo: «Ми всі різні, а музика робить нас одним цілим»

05.08.2013 · Інтерв'ю

Вони відіграли на фестивалях «Антонич Фест», «Тарас Бульба», «Перлини сезону», «Червона Рута», «Vilnius Temperature», «Djuice music drive»… Вони написали кілька саундтреків до фільмів… Їх пісні в ротаціях на вітчизняних, білоруських та, навіть, американських радіостанціях! Вони випустили дебютний альбом, і активно дають концерти в Україні та за її межами. Це все про київський гурт Anebo. Музика групи жива і сповнена енергії. Після спілкування з учасниками Anebo виникають лише позитивні відчуття. Хороші музиканти, хороші люди. Про життя і творчість – музиканти гурту.

Привіт. Розкажіть для початку: з чого, де й коли починалося ще Аварійне Небо?

Вова Шпак (вокал): «Аварійне Небо» почалося з експерименту, який ми з хлопцями вирішили втілити в життя у 2009 році – додати до нашої існуючої музики нового клавішного звучання. Нас було тоді п’ятеро, ми були студентами. Придумавши назву гурту, ми запили це дійство компотиком у Трапезній Києво-Могилянської академії, і з цього почався експеримент, який тривав до 2012 року. Проект «Аварійне Небо» проіснував 3 роки і надав нам наснаги створити ANEBO у тому ж році.

Наскільки змінилася музика ANEBO в порівнянні з попередньою формацією?     

Вова Шпак: ANEBO – це новий незалежний український музичний гурт з чотирьох музикантів. Це новий склад, отож – нові аранжування старих речей, і зовсім свіжі експерименти в нових піснях. Звучання стало цікавішим, драйвовішим, атмосфернішим. Випустили 1 місяць тому перший альбом під назвою «Справжнє», який включає у себе 8 композицій різного настрою. Зараз готуємо до запису новий EP, який плануємо випустити у цьому році. Музика буде ще більш драйвовою, додамо електроніки і найсучасніших ефектів – буде цікавий експеримент! 

Мені подобається ідея постійного руху і розвитку – нові експерименти роблять музику живою, схожою на внутрішній світ людини, що ніколи не є статичним!

Хотілося б про альбом детальніше... Якісь цікаві моменти були під час запису? Взагалі, де писалися? І чи є альбом на фізичних носіях?  

Вова Шпак: Для мене запис альбому «Справжнє» асоціюється з динамікою розвитку сюжетів у фільмах Гая Річчі. Писалися у Олексія Казанцева, звукорежисера з Рівного і вокаліста гурту «Брем Стокер». Знайшли його в Інтернеті, бо сподобалися його роботи. Ритм-секцію писали у Рівному. Все інше – де вийде. Пам’ятаю як проспівав весь альбом у диван, який ми поставили вертикально, і зірвав голос на три дні, бо писали все підряд, і я дуже старався.         

Макс Стукаленко (гітара): Запис вокалу відбувався у недобудованому будинку під Києвом на професійні мікрофони, які привіз з собою Казанцев. Акустика дуже сприяла, і у нас вийшов дуже хороший і, головне, унікальний результат! Альбом вийшов невеликим тиражем – 200 CD примірників… В основному, він розповсюджується онлайн.                   

А як народжуються ваші пісні?           

Вова Шпак: Пісні, які ми записали, довго зводилися і мастерилися, але вийшло навіть цікавіше, ніж ми планували.               

Пісні ANEBO – це спосіб передачі емоційних станів, досвіду, фантазії... Вони народжуються від ідеї, яку ми вкладаємо у музику і слова, коли збираємося разом. Потім під час клопітливої і веселої праці ми стараємося її зберегти. Інколи це дуже важко...                     

Усе ж, ви довго грали, експериментували, аби дійти до того стилю, в якому граєте зараз. На вас хтось вплинув із відомих музикантів чи гуртів?

Макс Стукаленко: Мені здається, що без впливу ніяк. Кожна людина формується так чи інакше під впливом чогось. Я, наприклад, слухаю музику дуже багатьох жанрів і вважаю, що всі вони додають своєї частки в мою творчість. Для музиканта, до речі, дуже корисно слухати саме зовсім інші стилі музики від тих, в яких він сам працює.             

Вова Шпак: Ми цим займаємося і зараз. Головне – це рухатися вперед, відчувати теперішнє, справжнє у будь-якій справі, якою б не займався. Стосовно впливу відомих музикантів – всі музиканти ANEBO мають музичну освіту, яка сформувала в нас музичний світогляд і сприйняття. Мотивом для створення гурту були не гурти, які ми слухали чи слухаємо зараз, а індивідуальна точка зору. Ми всі різні, а музика робить нас одним цілим.            

Макс Стукаленко: Гарно сказано, Вова!        

Деякі з ваших пісень потрапили до ротації на білоруські та американські радіостанції. Скажіть, як це трапилося, і як відреагувала слухацька аудиторія на вашу творчість?  

Вова Шпак: Що, серйозно? Коли це трапилося?        

Макс Стукаленко: Насправді в інших країнах радіо більш відкрите, молодим музикантам легше туди потрапити в ротацію. Вова, нагадай про Штати, щоб всі не думали, що це міф:)                                            

Вова Шпак: Це трапилося шляхом плідної роботи нашої команди у 2013-му році – в нас молода команда, яка розвивається разом із музикантами ANEBO але у сфері організації, піару і фото-відео зйомки. А ще нам дуже допомагають наші слухачі: вони часто записують нас на різні цікаві заходи чи просто інформують нас завчасно, чим дуже допомагають! Наші пісні відправили через Інтернет, там зацікавилися і запропонували ротацію.

Ми потрапили спочатку на радіо «Bounce Fm», потім на радіо «Ера» (Україна). У Білорусії нас крутять на «Радіо Радіус», радіо «Бі ей», «Star радіо», радіо «Брест»... До речі, ми побували у ефірах радіостанцій, які я написав, коли були у турі, і дійсно були дуже вражені гостинністю, зацікавленістю ведучих і слухачів в україномовній сучасній музиці! Це так приємно.       

В Україні не дуже розвинута радіо культура і радіомовлення, тому потрапити в ефіри наших радіостанцій вдається все важче...  

Також, ви писали музику для кількох фільмів. Як вам така діяльність? Плануєте ще записувати саундтреки?                                  

Вова Шпак: Це дуже цікавий досвід, бо йдеться про явище синкретизму – мистецтва у мистецтві, а це завжди яскраві враження! Ми відкриті до співпраці, нашу музику можна почути у серіалі «Територія краси», ще кількох сучасних художніх серіалах, у гостросюжетному екшені «Ловушка», що повинен вийти у цьому чи наступному році. Плануємо написати яскравий хіт для голлівудського фільму, і це обов'язково реалізуємо із часом. 

ANEBO прийматиме участь у будь-яких нових цікавих проектах України і закордону, пов’язаних з музикою чи мистецтвом.                   

Найближчим часом ми будемо писатися, але це буде нова платівка! Дуже скоро ми напишемо назву, яка ще залишається у секреті.                              

Розкажіть про майбутній ЕР. Чим матеріал на ньому буде відрізнятися від альбомного?             

Вова Шпак: Ми ще всі тут знаходимося на хвилі першої платівки, даємо концерти з програмою у підтримку альбому «Справжнє», тому важко буде описати це повноцінно, але спробую. Ми закладаємо у нові пісні гурту месседж енергійного, драйвового, неординарного і по-доброму спонтанного життя. Одним словом – енергію молодості. Бо молодими нас всіх робить що? Наша самоідентифікація. Скажеш, що ти молодий, Діма – я тобі повірю, бо то буде так!             

Хай інше залишиться сюрпризом для слухача ANEBO. Єдине, що ще скажу – експеримент.                            

Свого часу ви поклали на музику текст Богдана-Ігора Антонича. Як вам участь у тому проекті? І взагалі, чи важко виконувати пісні із авторством "чиїмось"? Із творчістю яких поетів ще б попрацювали? 

Вова Шпак: Так, то був цікавий і кльовий досвід, бо у результаті вийшла гарна пісня «О, музо», яку ми грали у минулій концертній програмі гурту. Писати музику на слова видатного письменника – чи це не приємно? Це цікавий «експіріенс» для ANEBO, як і написання саундтреків. Тут, як на мене, головне це розуміння контексту, настроїв і світобачення письменника.                                             

Якщо все вийде – у цьому році напишемо пісню на слова І. Франка, і поїдемо з нею на фестиваль.            

Чи збираєтеся найближчим часом знімати нові відео?

Вова Шпак: Звичайно! Ми з плануємо відзняти у цьому році новий відеокліп з нашим оператором Аллою Мороз. Я точно знаю, що це буде щось нове, епатажне і яскраве. Стосовно взагалі відео гурту ANEBO – наш оператор завжди знімає цікаві моменти нашого життя, з яких я монтую відео, і ми викладаємо все це на нашу офіційну сторінку в Youtube. Більше не скажу. Поки що.

Який був ваш найкращих виступ? І які кумедні випадки траплялися із вами під час концерту?

Вова Шпак: Кожен виступ ми сприймаємо, як останній. Ось так фатально! Саме це допомагає нам віддавати все, що в нас є на сцені. Мені подобається, коли зал щиро реагує і підспівує пісні. Такі моменти хочеться прокручувати знову і знову!

Кумедні випадки в ANEBO – без них не обходиться жоден з концертів! На минулому концерті я прикусив язик, тому половину акустичної програми заспівав зі щирим американським акцентом!

Із якими гуртами зараз товаришуєте, і кого б могли порадити слухачам?

Вова Шпак: Музиканти гурту ANEBO дуже комунікабельні і компанйонські люди. Останнім часом ми багато їздимо і на кожному фестивалі знайомимося і спілкуємося з дуже цікавими гуртами. Українська музика набуває популярності у світі, і в нас стає дедалі більше нових, цікавих музичних проектів. Ми дружимо з гуртами Ефір, Solar Fox, The Softs, Rainbowling, №482, Dash, Underskin, Jellyfish, Jimmy Jump і багатьма іншими. Багато з них можна знайти у списку друзів в нашій соціальній группі http://vk.com/anebo.

Звичайно ж ще і Soul Emigrant – гурт з Петербургу, з яким ми давали перший у своєму житті тур: разом на 2 гурти!!! Ми там багацько пережили!

Яка ваша творча мрія?

Вова Шпак: Моя творча мрія – концерт у відкритому космосі з трансляцією на землі. Мрія здійснюється. По трошки. Треба вміти чекати і посміхатися!

Кілька слів вічно молодим читачам:

Людино, будь людяною і щирою. Ти зіштовхнешся з бар’єрами і негараздами, але це надає сміливості, а смілива людина – вільна. Залишайтеся завжди справжніми. Ваші ANEBO.

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Single
Single
2015
сингл
слухати
Сонце зігріє
Сонце зігріє
2014
альбом
рецензія
Справжнє
Справжнє
2013
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності