Sweetlo: «Ми стали набагато ближчими до тієї музики, яка нам близька»

03.08.2012 · Інтерв'ю

Цей гурт дійсно робить життя світлішим. А їх остання робота – ЕР «Подаруй мені диво» – тому зайве підтвердження. Якісно, драйвово, а головне – відверто, хлопці несуть в маси гарні емоції, любов (у всіх розуміннях цього слова). Про музичну, кінематографічну та, навіть, політичну діяльність гурту, про плани гурту SWEETLO розповів його лідер Богдан Буткевич.

Привіт. Розкажи, чим зараз займається SWEETLO?

Наразі відпочиває. Але вже 5 серпня на нас очікує фестиваль українського духу «Бандерштат», де ми будемо виступати у третій, заключний день цієї прекрасної події. А далі розпочинаємо запис нових пісень + вже заплановані концерти на серпень в Києві та Тернополі.

В цьому році ви випустили ЕР «Подаруй мені диво». Що хотіли донести у піснях?

Повторю те, що вже казав з цього приводу. Ця робота – фактично, перехідна в усіх сенсах та змістах. Адже розпочинали ми її записувати ще в старому складі, закінчили – вже в новому. Вибір цих 3 (Не дивись назад, Новий День, Подаруй мені диво) пісень є, зрозуміло, невипадковим – це, фактично, апологія класичної формули «Віра-Надія-Любов».

Перша пісня «Не дивись назад» символізує собою віру в те, що ніколи не буває безвихідних ситуацій, головне - вірити в себе і дивитися лише вперед.

Другий трек «Новий день» розвиває тему, показує, за допомогою чого можна підсилювати та підживлювати свою віру – надії. На новий день, зокрема, який принесе свої плоди та покаже нові виходи з тупиків.

Ну, а третя композиція «Подаруй мені диво» якраз про диво любові, заради очікування та пережиття якого ми всі й приходимо, за великим рахунком, в цей світ.

Ми дуже хотіли передати всім, хто послухає ці пісні, своє відчуття та бажання руху до світла, які є в душі кожного члена SWEETLOго колективу.

Бажаємо всім ніколи не дивитись назад з надією новий день, який обов’язково подарує всім диво.

До речі, як відомо, випускають подібні релізи перед виходом повноформатного альбому. У вас так само?

Так, у нас в планах запис альбому.

На якій стадії робота над другим диском? Коли можна буде його побачити на прилавках музичних крамниць?

Говорити про якісь конкретні строки поки зарано. В будь-якому разі, накоплення пісень для нього ми вже розпочинаємо. До того ж, в сучасному світі альбом як такий перестав бути основною віхою в житті команди, тепер рулять сингли та кліпи. Як через фінансові (альбом коштує дуже дорого, і мало шансів відбити ці гроші назад), так і через часові причини (час пошвидчився, і люди не люблять довго слухати щось одне).

Як він відрізнятиметься від першого вашого альбому «#1», який з’явився в 2010 році?

Відрізнятися буде усім – складом, стилістикою, загальним настроєм. Скажу тільки, що з того складу команди, який писав той альбом, залишилося лише 2 людини. Найголовніше – ми давно перестали бути поп-рок командою з усіма наслідками. Тобто, буде більше життя, драйву, агресії в гарному сенсі слова, несподіваних музичних та текстуальних рішень.

Взагалі, з часу створення, творчість SWEETLO змінилась? З’явилися нові теми, про які ви співаєте, щось, що почало більше турбувати?

Так, звичайно. Ми подорослішали, визначились з пріоритетами в музиці та в житті. Ми стали більш глибокими і менш спрямованими на успіх сам по собі. Ми стали більш чуттєвими та відчуваємо соціальну відповідальність митця. Все це знаходить місце в нашій творчості. Щодо музики, то, дякуючи дуже цікавим музичним ідеям нашого гітариста Костянтина Тютюника, ми стали набагато ближчими до тієї музики, яка нам близька. А це якісний альтернативний західний рок.

А в плані музичному не будете експериментувати? Наприклад, використовувати більше електроніки, чи, навпаки, екзотичних інструментів?

А як же – вже використовуємо!:) По-перше, у нас в гурті є прекрасний барабанщик Валік Богданов ака Shaman Drummer, який є дуже якісним перкусіоністом – в нього навіть є своя барабанна школа. Плюс вокаліст Богдан Буткевич частенько використовує в піснях різноманітні екзотичні барабанчики. Басист Олег Дорофєєв підчас акустичних виступів володіє великим арсеналом різноманітних стукалок, дзвенілок тощо… Що стосується електроніки, то в нас є ді-джей Billy K., який в нових піснях підготує чимало цікавих фішок.

Ви часто граєте акустичні програми. А випустити акустичний альбом не думали?

Так, звичайно. Але ми хочемо все робити якісно і по черзі. Спочатку – повноскладовий альбом, потім – все інше, бо ми, в першу чергу, рок-гурт, тому самі любимо повний саунд. Однак, цілком можливо, що запишемо акустичний сингл  тих пісень, які за своїм настроєм не можуть увійти в альбом.

Краще грати для вас на великих фестивалях, чи, навпаки, в клубах?

Краще грати там, де є слухач. В кожній площадці є свій кайф. Ми просимо в Бога тільки одного – більше слухачів, а ми знаємо, як їх розірвати на шматки:)

Восени минулого року вийшло два відео на пісню «Новий день» та інструментальну «The Fall Time Sorrow». В плані кліпів, над чим працюєте? На яку композицію очікувати наступний?

Через зміни складу та активну роботу над новою програмою в першому півріччі ми нічого не знімали. Але на осінь заплановано зйомки – ми обов’язково випустимо якусь відео роботу. Але на яку пісню вона буде – поки не хочеться говорити, щоб не злякати удачу.

Ви грали на презентації кінострічки «Літо. Однокласники. Любов». Ви б не хотіли самі знятися у кіно? Кого б зіграли і в якому жанрі?

Якщо питання особисто про мене, то мій акторський дебют відбувся якраз у згаданій тобою  відеороботі «The Fall Time Sorrow» режисера Марини Ляпіної. А навесні цього року я зіграв у неї ж епізодичну роль в одній її картині. Так що я вже не дебютант:)

А якщо серйозно, то я все ж музикант, а не актор, хай кожен займається тим, чим має. Хоча якщо буде цікава пропозиція, звичайно, не відмовлюся. Щодо якихось конкретних жанрів в мене побажань немає – все залежить від сценарію та режисера. Єдине, в чому ніколи би не погодився зніматися – це в російському серіальному «милі» або, що ще гірше, в російських же тупих поцтрєотичних псевдоісторичних агітках а-ля «тарас бульба» Бортко.

Хотілося б спитати… Скоро в Україні вибори, буде вестися активна агітація. Якщо вам запропонують зіграти в підтримку когось із кандидатів – згодитесь?

Дивлячись хто. Взагалі-то, я вважаю, що музикант, як і будь-який громадянин, має право висловлювати свою політичну позицію, тому якщо ти справді підтримуєш якісь ідеї чи постать, то чому б і не заявити про це відкрито. Звичайно, що в цьому питанні не гроші для нас будуть відігравати головне питання, а те, чи підтримуємо ми насправді політичну силу, яка може нам щось запропонувати. 100% гарантую, що ні за які гроші ніколи ми не будемо співпрацювати з нинішньою правлячою сворою та її приспішниками – тобто, Партією регіонів, комуністами, Наталією Королевською. Щодо решти партій – якщо запропонують, тоді будемо думати. 

А не було думок самому піти в політику? Що б змінив, якби був при владі?

Я працював підчас Помаранчевої революції в одному з штабів партії «Наша Україна». Тож, певний досвід в цій сфері маю. Можу сказати, що в таку політику, якою вона є зараз, я  та, впевнений, мої друзі по гурту, не підуть ні за яких умов. Бо там можна лише перетворитись на чергового «кнопкодава», який за зайвий мільйон доларів й маму рідну продасть. Вважаю, що наразі Україна має таку владу та політику, які відображають середній рівень мислення самих громадян. Тому, в першу чергу, треба змінювати рабську психологію та міщанське мислення більшості населення, чим ми і намагаємося займатися. А вже потім можна йти у політику. Щодо себе можу ще додати, що мої політичні погляди досить близькі до програми Республіканської партії в США.

Скажи читачам пару слів:

Думайте, намагайтесь завжди бачити зворотний бік і вірте в себе, тоді ваше життя буде набагато SWEETLішим.

Автор:
© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Sweetlo просто «Зносить дах»
НОВИНИ
Sweetlo просто «Зносить дах»
21.04.2016

Київський гурт SWEETLO виходить з творчої відпустки з новим синглом «Зносиш дах», який було ексклюзивно презентовано на LiRoom 20 квітня. Найближчим часом гурт планує випуск ще двох пісень

Sweetlo запрошують на неонову вечірку
ІНТЕРВ'Ю
Sweetlo запрошують на неонову вечірку
23.10.2012

Цього четверга у Бочці на Подолі київський гурт Sweetlo презентує свій новий сингл «Я — романтика». Про попросили фронтмена гурту Богдана Буткевича трошки розказати і про новий реліз, і про майбутню подію

Рок з молоком #1. Sweetlo
РОК З МОЛОКОМ
Рок з молоком #1. Sweetlo
24.07.2011

Гурт SWEETLO називається так не випадково. Їх музика драйвова, їх тексти світлі, але при цьому не позбавлені твердої соціальної позиції. Вони співають і грають про те, чого ніколи не буде замало: про добро, про любов, про людські відносини. Їм, безумовно, це вдається!

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Свобода
Свобода
2014
альбом
слухати · рецензія
Подаруй мені диво
Подаруй мені диво
2012
альбом
слухати
#1
#1
2010
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії