Рок з молоком #1. Sweetlo

24.07.2011 · Інтерв'ю

Гурт Sweetlo називається так не випадково. Їх музика драйвова, їх тексти світлі, але при цьому не позбавлені твердої соціальної позиції. Вони співають і грають про те, чого ніколи не буде замало: про добро, про любов, про людські відносини. Їм, безумовно, це вдається!

Привіт.

І вам всім не хворіти:)

Розкажіть, що було передумовою до створення гурту SWEETLO?  Чому не Gorod Solntsa?

Передумова була єдина, та достатньо вагома. У вересні 2008-го року, підчас запису першого альбому Gorod Solntsa, з гурту через особисті причини пішов наш тодішній вокаліст Данило Мельников, і через музичні – барабанщик Толік Іванін. Тож, існувати надалі в старому форматі не залишалося жодного сенсу, адже прихід нової людини на будь-яку позицію в гурті вже змінює його, не кажучи про вокаліста. А SWEETLO ми стали з легкої руки нашого басиста Олега Дорофеєва, який цю нову назву і придумав. Зрозуміло, що цей «ребрендинг» торкнувся далеко не тільки назви. Фактично, ми повністю тоді, восени 2008-го, докорінно змінили концепцію звучання та творчості гурту, остаточно вбили у собі всі залишки російського року. З іншого боку, можна сказати, досягли певного творчого повноліття, вилізли з коротеньких штанців дещо інфантильного ставлення до себе, музики та сенсу свого перебування на сцені. До речі, чималеньку роль у зміні назви зіграло й те, що ми більше не хотіли називатися російською – адже з самого початку свого існування доля україномовних пісень в нашому доробку постійно збільшувалася, поступово дійшовши до 99, 9 %, як це є зараз.   

Взагалі, кому і як прийшла ідея нової назви гурту? Були ще варіанти?

Як вже сказав, автором є басист Олег Дорофеєв. А варіантів було декілька десятків. У нас на студії десь до сих пір валяється аркуш А4, обписаний з усіх боків цими варіантами. Пам’ятаю, ми навіть влаштували щось типу турніру назв:) Тобто, шляхом голосування їх відсіювали. Переможцем виявилася назва SWEETLO.

Творчість Gorod’а Solntsa лишилась у минулому, чи не виключено, що ви повернетесь до старих матеріалів і вони (пісні) зазвучать, може,  по новому?

Виключати в цьому житті взагалі нічого не можна, але на даному етапі це й недоцільно, й немає до чого особливо повертатися. Адже найкраще з нашої старої програми природно перекочувало в нові пісні, а те, що пішло, мабуть, і мало піти. Взагалі, до своїх творів варто ставитись максимально критично.

Ваші пісні хоч і дійсно доволі «світлі», та деякі не без соціального відтінку. Завдяки чому пишуться тексти?

Світло буває різне – і у вигляді маленького затишного бра на стіні, під яким приємно почитати улюблену книжку ввечері, а буває – у вигляді яскравого прожектора, у різкому світлі якого викриваються всі негаразди життя, що нас оточує. В нашій творчості є й елементи бра, й елементи прожектору. Єдина тема, що нас цікавить – це життя навколо у всій його багатогранності. Тож, рецепт написання пісні дуже простий – потрібно просто уважно дивитись навколо, помічати все, справді бути зацікавленим, змушувати свої очі завжди палати.

Ви дійсно так ненавидите Леніна?:)

Справа зовсім не в ненависті. Якщо говорити про нашу пісню «Goodbye, Ленін», то там під Леніним мається на увазі весь «совок» як комплекс соціально-політичних, економічних та психологічних компонентів. Який нам справді треба відкинути, якщо ми хочемо рухатись вперед. Що ж стосується особистості безпосередньо товариша Ульянова, то, щоб не влазити в довгі ідеологічні бесіди, просто хочеться, щоб на вулицях українських міст та сіл поступово не залишилося жодного постаменту цієї дуже неоднозначної людини. Яка, натомість, однозначно не принесла жодної користі нашій країні.

Одним з останніх ваших виступів був спільний концерт з гуртом Eclipse. Пізніше в зіграли «Love Will Tear Us Apart» Joy Division… Видно, що не цураєтесь експериментувати.  А з яким би виконавцем (гуртами) ви б хотіли ще зіграти спільно?

Справді, експериментувати не цураємось, адже все життя людське є одним великим експериментом. Тому якихось конкретних виконавців, з якими б неодмінно хотілось би зіграти нема – бо в цей перелік можна включити всіх… Якщо це цікаво, якщо нас самих від цього буде перти, то ми з задоволенням зіграємо з будь-ким. Ну, може, хіба окрім постатей типу Філіпа Кіркорова чи Надєжди Бабкіної:)

 «Дай мені руку» це нова ластівка з наступного альбому? Робота над платівкою йде? На якому етапі?

 Насправді, «Дай мені руку» - це одна з найстаріших пісень в нашому репертуарі, яка існує ще з часів Gorod Solntsa. До запису якої справа через певні причини дійшла тільки зараз. Що ж стосується другої платівки, то ми зараз в процесі накопичення нового матеріалу. Хочеться, щоб наша нова платівка була більш концептуальною, ніж перша. Тому будемо дуже ретельно відбирати кожен трек, який увійде до неї. Але про якісь конкретні терміни говорити ще зарано.

Чим ви займаєтесь окрім музики? І Що вважаєте більш пріорітетнішим?

Кожен з членів гурту є цілком самодостатньою та успішною людиною і за межами гурту. Наприклад, згадуваний басист Олег є успішним адвокатом в житті, вокаліст Богдан Буткевич – журналіст в провідному часописі «Український Тиждень», клавішник Міша Медяник – дизайнер, гітарист Євген «Ніктоєв» Порадун – композитор, аранжувальник, що співпрацює з багатьма провідними українським студіями, барабанщик Дмитро Пучков є єдиним «нотаріально завіреним» музикантом в гурті, адже має вищу музичну освіту (Мінська Академія мистецтв), звукорежисер Артур Литвинський – перспективний маркетолог та ядерний фізик за освітою. Проте, все одно нашим великим пріоритетом є наш гурт, бо інакше чим пояснити що ми стільки років продовжуємо займатися цією нелегкою в українських реаліях справою.

На вашу думку, чи бракує нашій сцені «свіжої крові»

«Свіжої крові» в будь-яких сферах ніколи не буває забагато. Українська музика – звичайно, не виключення. Що ж, сподіваємося, що SWEETLO якраз є представником нової хвилі «свіжої крові», яка за нашим відчуттям, невдовзі увірветься в український музичний простір. Як це було в кінці 1980-початку 1990-х та на початку 2000-них.

 Ви їдете на «Славське-Рок». Чи чекатимуть на шанувальників сюрпризи?

Звичайно, сюрпризи будуть, якщо їх не готувати, навіщо взагалі виходити на сцену перед очі людей. Але, з вашого дозволу, не будемо їх розкривати, бо ж тоді це буде за сюрприз;)

Які ще плани на літо?

Після «Славського» SWEETLO виступить також на прекрасному фестивалі патріотичного духу «Бандерштат». Окрім цього, якраз до вересня ми готуємо наш другий кліп на пісню «Новий день». Плюс декілька концертів та івентів. Тож, планів і роботи вистачає.

 Ви вже маєте досвід написання саундтреків. Нема у планах ще роботи у схожому руслі?

Можна сказати, так хочеться знову чогось подібного, що навіть фантомні болі виникають в голові та руках. Тож, ми відкриті для будь-яких пропозицій такого роду – з величезним задоволенням. Так що велкам!:)

Побажання громадськості:

Будьте SWEETLими завжди й усюди.

Дякую. Успіхів!;)

Всім читачам міцного здоров’я та побільше творчості в житті.

Войналович Діма
(c) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Sweetlo просто «Зносить дах»
НОВИНИ
Sweetlo просто «Зносить дах»
21.04.2016

Київський гурт SWEETLO виходить з творчої відпустки з новим синглом «Зносиш дах», який було ексклюзивно презентовано на LiRoom 20 квітня. Найближчим часом гурт планує випуск ще двох пісень

Sweetlo запрошують на неонову вечірку
ІНТЕРВ'Ю
Sweetlo запрошують на неонову вечірку
23.10.2012

Цього четверга у Бочці на Подолі київський гурт Sweetlo презентує свій новий сингл «Я — романтика». Про попросили фронтмена гурту Богдана Буткевича трошки розказати і про новий реліз, і про майбутню подію

Sweetlo: «Ми стали набагато ближчими до тієї музики, яка нам близька»
ІНТЕРВ'Ю
Sweetlo: «Ми стали набагато ближчими до тієї музики, яка нам близька»
03.08.2012

Цей гурт дійсно робить життя світлішим. А їх остання робота – ЕР «Подаруй мені диво» – тому зайве підтвердження. Якісно, драйвово, а головне – відверто, хлопці несуть в маси гарні емоції, любов (у всіх розуміннях цього слова). Про музичну, кінематографічну та, навіть, політичну діяльність гурту, про плани гурту SWEETLO розповів його лідер Богдан Буткевич

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Свобода
Свобода
2014
альбом
слухати · рецензія
Подаруй мені диво
Подаруй мені диво
2012
альбом
слухати
#1
#1
2010
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан