Prime Time: «Ми навмисне не орієнтуємось ні на кого, аби уникнути плагіату та схожості»

05.06.2012 · Інтерв'ю

Чесно кажучи, слухаючи цей гурт – не віриться, що ЦЕ українці! Prime Time грає якісну «західну» музику. Дійсно, колектив віднайшов СВІЙ стиль, СВОЄ звучання, яке допомогло не загубитися в «музичних сірих буднях». З огляду на те, що гурт дуже молодий, можна припустити, що на них чекає світле й велике майбутнє. Але ніхто не розкаже про гурт більше і цікавіше, ніж безпосередньо його учасники. Про україномовну музику, закордонну публіку, запис альбому та ще багато чого – Prime Time!

PrimeTime існує не так довго, та все ж скажіть, наскільки змінилось ставлення до власної творчості та сприйняття музики загалом?

Ми постійно розвиваємось та не стоїмо на місці, відповідно, сама наша музика міняється: з’являються нові фішки в саунді, в аранжуваннях, але при цьому всьому ми намагаємось мати свою індивідуальність та харизму, адже саме свій власний почерк та стиль для нас дуже пріоритетні та актуальні речі. В принципі, це стосується всього вже існуючого матеріалу – його звучання теж змінюється. У виконанні, звісно.

А чому, власне, Prime Time?

Чесно-кажучи можна коротко відповісти на це запитання: наша музика створена для того, щоб бути почутою саме в оптимальний час, а власне в Прайм Тайм.

Нам усім до душі припала ця назва, тому ми й зупинилися на ній. Ніякого іншого  прихованого змісту в ній нема.

Чим група займається зараз?

На даний момент вже записаний дебютний альбом під назвою «Love & Hate». Залишається лише декілька штрихів щоб цей диск врешті побачив світ.  Окрім цього ми працюємо над новим матеріалом, який стане основою майбутнього другого альбому, а також над новим синглом, на який ми плануємо найближчим часом зняти відео. Звісно, ми радуватимемо наших прихильників концертами, які заплановані на літо, то ж слідкує за новинами на нашому сайті (який ось-ось з’явиться в мережі Інтернет).

Готуєте новий альбом? Як іде процес?

Так. Втім, не забуваємо і про старий. Процес йде не дуже швидко, як тільки дозволяють обставини. Кожна репетиція – шматочок чогось придуманого, нового. Дозволяли б обставини і (особливо) ресурси – все б йшло значно швидше.

Ви залишаєте своє звучання в незмінному вигляді чи,може,воно трохи зміниться? Залишитесь вірні напрямам new glam, alternarive, hard rock, post-grunge?

Ми не заганяємо себе в НІЯКІ «рамки». В тому числі і в напрямку, жанрі, описі своєї музики. Чесно кажучи, над конкретним визначенням цього «жанру» ми взагалі не задумуємось, і не хочемо. Хоч ми і граємо рок-музику – ми експериментуємо із звучанням та стилістикою, при цьому завжди можна впізнати наш «почерк» написання пісень. Не дуже хочеться ідентифікувати свій стиль любою з шаблонних назв. Чи їх поєднанням.

Взагалі, чому граєте саме таку музику?

Ми граємо музику, яка йде від душі та серця. Граємо таким чином, який вписується у всю командну діяльність, і звучання. Нажаль, а, може, і не нажаль – по-іншому відповісти ми не спроможні:)

Як вам вдається зберігати незмінним склад? Зараз, просто, це рідкість серед молодих гуртів… Який же ваш «рецепт»?

Склад таки мінявся, в силу поглядів на створення музики і подальшого розвитку групи. Зараз Prime Time – це оптимальна п’ятірка музикантів, колег, друзів, і врешті-решт просто людей, які готові йти по житті та добиватись успіху  разом. У всіх нас є щось і спільне, і розбіжне. Доки в нас є спільна справа, яка нам подобається – ніхто полишати групу не стане. Навіть якщо цю справу робити нелегко, з різних обставин і складнощів. Плюс дружба. Ми всі хороші друзі.

Що надихає вас на створення пісень?

Абсолютно все: пережиті життєві моменти (як позитивні, так і негативні). Але найбільше, як це не парадоксально, надихає сама музика. Коли ми опиняємось разом на студії – починається робота, творча магія, яку важко пояснити раціонально. Втім, так буває не завжди. Це вплив самого життя. Бувають моменти, коли творчість неможлива – поганий настрій, негаразди, різне впливає. Таке треба пережити і перечекати, щоб пізніше все пішло ще легше, ще швидше.

В одному інтерв’ю ви казали, що «в рок-музиці українська мова не так звучить». Ви не бачите перспектив молодим виконавцям, що співають українською?

В жодному разі ні! Ми лише за інтернаціональність і за можливість донести творчість якомога більшій кількості людей по всьому світі. Ми (учасники) всі виховані на англомовній музиці, можливо, тому ми і мислимо такими категоріями і це нам ближче. Українська мова ж – по-своєму мелодійна, і звучить теж відповідно. Але жоден з нас не може уявити такого рок-матеріалу українською мовою, який би звучав на «світовому» рівні, коли музика і слова поєднані гармонійно, звучать настільки круто, щоб вдало «сприймалися» будь-яким жителем будь-якої країни. І взагалі, самі задумайтесь – ми щось не чуємо по радіо, і не бачимо по ТВ жодного кліпу на фінській мові, шведській, естонській, хорватській, італійській. Мається на увазі рок-музика любого під-напрямку. Відповідний висновок – навіть Хороший матеріал з цих країн в основному «там» і звучить. А англійська мова звучить всюди.

Є і винятки з цього. Це Раммштайн, наприклад. Але вони тільки підтверджують цю теорію.

Орієнтуєтеся на творчість гуртів з уже багатою історією? Хто до вподоби, з ким би було бажання співпрацювати?

Подобається нам дуже багато різнопланових виконавців, але ми навмисне не орієнтуємось ні на кого, аби уникнути плагіату та схожості. Стараємось свідомо абстрагуватись від безпосереднього впливу когось на нашу творчість, пишучи щось своє. Але все-одно, якийсь відсоток впливу усього того, що ми слухаємо і, що нам подобається в більшій чи меншій мірі залишає якийсь незначний відбиток на нас та тому, що ми створюємо. Звідси люди і роблять порівняння – це, до речі, трохи нервує. Втім, як вже було сказано вище, ми вже маємо свій «почерк», у створенні та виконанні речей.

Ви встигли пограти закордоном. Наскільки публіка, наприклад, у Польщі чи Болгарії відрізняється він нашої? В який бік?

Вона відрізняється: мабуть більш уважніша та більш аналітична. В принципі вона інша… І в принципі – вона як мінімум є!

От про організаційні умови можна говорити багато, вони зазвичай дійсно на якіснішому рівні в порівнянні з нашою країною. Це стосується всього: виконання умов технічного та побутового рейдерів, умов прийому артиста, та співпраці загалом. Хоча дещо залежить від того, хто з тобою співпрацює з НАШОЇ сторони. Якщо тур на фестиваль, наприклад, тобі презентує наша Українська організація – можна очікувати як хорошого рівня по всьому перерахованому… так і ніякого. Це не стосується публіки, звісно, яка тебе слухатиме. Але можливості в наших «агенств» та компаній – дуже різні. Як і бажання зробити щось хороше для артиста.

А як виставитеся до соц. мереж, як засобу для розповсюдження музики та й мистецтва в цілому?

Більш ніж позитивно. Зараз кожен, хто робить щось «достойне» може популяризувати себе та свою творчість саме за допомогою соц. мереж. Це досить ефективний засіб для просування. Щоправда окремого абзацу заслуговують методи цього просування. І результати просто вражають.  Нині навіть група дуже посереднього рівня може набути тисячі «прихильників» в соц. мережах. До речі, стали популярними і конкурси на основі «груп» в соц. мережах. От там музичним гуртам і стають до користі «прихильники».  Чим їх більше – тим голосів за гурт більше. За результатами тих конкурсів і голосувань – в гуртів як мінімум нові слухачі. Або навіть якісь призові місця.

І в тому ж і мінус соц. мереж. Кількістю там можна взяти. Але це далеко не об’єктивна відзнака якості.

Розкажіть про плани. Коли і де найближчі виступи, коли нові пісні, як проводитимете літо?

Випуск дебютного альбому – раз. Концертна діяльність в його підтримку – два. Будуть можливості – тоді ще нові записи та відео. Можливо, ще встигнемо трошки відпочити:)

Кілька слів читачам, і порадьте, які пісні треба послухати, аби склалося найоб’єктивніше представлення про творчість PrimeTime?

Найоб’єктивніше представлення про нашу творчість? Для того треба прослухати напевно Все. Пісні дуже різні, хоча Кожен все одно складає якесь своє враження. Ми не проти, ми не претендуємо на універсальність. Тільки на якість, індивідуальність.

Слухайте ту музику, яка Вам до вподоби. Складайте власну думку, тільки не нав’язуйте нікому. Просто радійте тому, що в вас є це Своє.

І будьте щасливі в першу чергу! До зустрічі на концертах!:)

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан