Андерсон: «Можна сприймати саме життя як гру у футбол, із захистом, нападом та результативністю»

20.07.2011 · Інтерв'ю

Київський гурт Андерсон вже давно завоював прихильність не лише українських шанувальників якісної музики, а й закордонних поціновувачів нелегкого року (про що свідчать статті в американських Інтернет-виданнях). Хоча з моменту виходу першого альбому гурту минуло два роки, і за цей час про Андерсон було чути не так вже й багато, та з виходом другої студійної платівки, яка отримала назву «Життя», стає зрозуміло – хлопці рішуче налаштовані щодо своїх діянь. Але хто розкаже ліпше про свої плани, як не самі виконавці? Тому учасники гурту відповіли на кілька питань стосовно свого мистецького минулого, сьогодення та майбутнього. Лишається лиш застерегти: Андерсон – це вам не казочки…

Привіт.

Привіт!

Нарешті світ побачив (і почув) ваш новий альбом. Чому так довго довелося чекати? Адже тривалий час про Андерсон майже не було чути, а тут раптом – і сингл і альбом…

Ми одразу поставили собі завдання: записати якісний, цілісний альбом. Для нас дуже важливим було знайти «свій» звук. Ми відбирали і перебирали багато примочок, підсилювачів, колонок та мікрофонів.

Але була й інша історія. Ми ще 2,5 роки тому почали писати свій другий альбом. Вже накопили майже усі бірабани та бас, добрячу частину гітар і взялися за вокал. І у нас «полетів» вінчестер. Усе зникло. Довелося приходити до тями і братися знову до роботи. Але цей випадок пішов і на користь: ми вже мали узгоджену структуру пісень, їх аранжування. Ми вже мали «зіграний» кістяк пісень, тому, коли ми писали альбом версії 2.1, ми писали усі інструменти одразу, одночасно. Потім, за необхідності, дописуючи зверху інструменти. Це дало нам можливість записати «живий» альбом, сповнений внутрішньої енергії.

Ви вже і відвідали деякі міста з презентацією платівки. Як народ сприйняв нові пісні?

Так ми відвідали пару міст і плануємо презентувати альбом іще в декількох містах. Слухачі сприймали альбом радійсно та енергійноJ

А чому другу частину туру відклали аж на осінь?

Літо — не час для турів. Це час фестивалів. Тим більше у нас з’явилися деякі приватні справи. Ну й, хотілося б, аби слухачі спочатку завантажили наш альбом, а потім вже приходили його слухати наживо.

Я чув, що у вас є матеріал уже і на третій альбом. Вірно?

Так. Ми у постійному творчому процесі, його неможливо зупинити. У нас є пісні, які ми не взяли ані в перший, ані в другий альбом. Не факт, що вони увійдуть в третій, а не, наприклад, у четвертий. Ми хочемо робити альбом не на кшталт «підбірка доробку за останній рік», а цілісні сюжети, коли одна пісня продовжує музично, темпом, строєм та текстами попередню пісню. Сподіваємося, що це у нас вийшло у «Житті».

Щодо третього альбому, то ми вже маємо деякі задумки та «кістяк» пісень. Ми вже приблизно розуміємо, яким і про що він буде.

Стосовно платівки. Точніше, її матеріалу. Ротації… Як з ними справи у павутині українського медіапростору?

Коли ми завершили другий альбом, ми вирішили, що не будемо мати посередника між гуртом та слухачем. Провівши переговори із деякими лейблами, та довідавшись про на нішній стан українського «шоу-бізнесу» від наших колег, ми вирішили самі роздати альбом для безкоштовного завантаження.

Треба бути чесними перед самими собою — майже ніхто вже не купує платівки з альбомами. Цифрова ера знищує фізичні носії. В Україні не має надійної системи продажу альбомів у цифровому виді, та й ніхто не карає за піратство.

Музика повернулася туди, де вона була сто років тому — є виконавець і є слухач. І між ними — нікого. Кожен може стати королем навушників. Конкурує якість, новаторство, чесність перед слухачем.

Щоправда залишається маркетингово пасивна частина споживачів; тих, хто дозволяє іншим промивати собі мізки рекламою, ротацією хіт-лайна, а потім ще й ходити на гівновиконавців на концерти, слухати «фанєру».

Розумію, питання дещо наївне, та все ж: а є пісня, яку ви особисто найбільше любите?:)

Наші пісні — це наші діти, ми їх усі любимо однаково, але кожну по-своємуJ

До речі, досить влучна і актуальна обкладинка! Ідея та реалізація чиї?

У нас були деякі ідеї стосовно оформлення альбому. Ми їх виклали нашим друзям Orka Collective (www.orkacollective.com). Саме вони стали авторами дизайну альбому. Ми надзвичайно задоволені лаконічністю, і в той же час, смисловим наповненням обкладинки та інших ілюстрацій альбому. Ми їм надзвичайно вдячні за співпрацю.

Що маєте на увазі під висловом: «Життя для нас – футбол»? Це алегорія, чи ви просто дійсно запеклі футболісти?:)

Тут декілька смислів:

Можна сприймати цю фразу як парафраз на «Що наше життя? — Гра!». Себто можна сприймати саме життя як гру у футбол, із захистом, нападом та результативністю. Із серйозністю та несерйозністю ідеї гри.

Ми дійсно любимо футбол. Наш гітарист свого часу стояв на воротах у напівпрофесійному клубі. Ми любимо цю гру за її емоції, за баланс команди та індивідуальності, за відчуття причетності до перемоги.

За два роки після виходу «Словозброї» що змінилося у вашій творчості, світогляді?

Ми подорослішали. Ми почали сприймати деякі прості, здавалося б, речі більш складно. І, навпаки, складні більш простіше. Ми виросли у мистецтві володіння музикою та текстами, і в той же час, навчилися розуміти, що істина віддаляється, коли ти йдеш до неї. Але нам стало легше творити, легше переносити із голови у запис.

Трохи відхиляючись від музики… (Навіяне «Законопроектом»:)) Ваше ставлення до політики сьогоднішньої, і якою б ви хотіли її бачити у майбутньому?

Політика апріорі не може викликати захоплення. Це даність, яка потребує критичного ставлення, це інструмент, який потребує володіння. Ми ніколи не зачаровувалися, тому й не разочаровуємося.

У той же час, ми розуміємо, що державі потрібна політична система. А ось зробити цю систему більш відповідальною, людяною, соціальною — наше спільне завдання.

Чим плануєте займатися найближчим часом? Студія, фестивалі, відпочинок?

Творчість, пілотні записи третього альбому, виступи. Ближчим часом у нас запланований виступ на фестивалі «Бандерштат», пара концертів у Києві. Плануємо й трішки поїздити із альбомом по Україні.

На останок, кілька «життєвих» слів людству:

Говорити із людством невдячна справа — нічого гарного у відповідь не почуєшJ

Дякуємо. До зустрічі на концертах;)

Зустрінемося!

Войналович Діма
(c) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Андерсон - сингл «Демократія (451-1 за Фаренгейтом)» з нового альбому
НОВИНИ
Андерсон - сингл «Демократія (451-1 за Фаренгейтом)» з нового альбому
25.10.2014

Напередодні парламентських виборів Андерсон вирішили викласти сингл — пісню, у якій викладають своє ставлення до сплюндрованої та спорожненої української демократії та тих, хто під різними гаслами пре до влади

Андерсон – про апдейт першого та запис другого альбому
НОВИНИ
Андерсон – про апдейт першого та запис другого альбому
23.10.2009

У річницю виходу «Словозброї» ми викладаємо для закачки «збільшену» версію цього альбому із двома новими піснями. А у другому альбомі, що знаходиться на стадії запису, ми поставимо самі для себе амбітне творче завдання: зробити музику та тексти альбому концептуально цільними.

Ті, хто люблять В.А.С.Ю., полюблять і Андерсон
НОВИНИ
Ті, хто люблять В.А.С.Ю., полюблять і Андерсон
28.05.2009

Українські рок-імена не перестають дивувати. Представлений на вечірці у «Хмільній бочці» фреш-проект Любите В.А.С.Ю. – зайве цьому підтвердження.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Життя
Життя
2011
альбом
слухати
Словозброя
Словозброя
2009
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан