Фліт: «Ми хочемо дати людям того, що вони хочуть»

03.08.2010 · Інтерв'ю

Якщо в когось панки асоціюються з аморальними типами, то відкиньте свої асоціації подалі, адже в Україні з’явилися інтелігентні панки, які пропагують бережливе ставлення до природи, слідкують за своїм зовнішнім виглядом та із задоволенням грають «квартирники». Це все – Фліт. Івано-Франківська команда, яка заряджає позитивом будь-яку вікову аудиторію. Саме це і робить гурт бажаним на кожному рок-фестивалі і в кожному місті. Про найближчі плани гурту, про «формат», підготовку до ювілею та про загадкового «містера Гігу» розказали учасники гурту Фліт Михайло Копієвський (бас) та Андрій Марків (гітара).

Нещодавно ми почули новий сингл «Open Your Eyes» та його українську версію. Це означає, що на підході новий альбом?

М.К.: Ну, це не обов’язково має означати, що на підході, чи планується найближчим часом альбом. Я навіть не знаю, чи є в нас матеріал на весь альбом. Але робота триває. Час від часу в нас з’являються нові пісні: деякі ми лишаємо власне на альбом, деякі – оприлюднюємо одразу (радіо-сингли та їх відеоверсії). Тож, стосовно нового альбому сказати поки-що нічого. Але от осінню має з’явитися наше DVD з акустичного концерту, який нещодавно відбувся у Івано-Франківську.

До речі, в наступному ж році флітам виповнюється десять років – ювілей, як ніяк. Плануються якісь помпезні заходи, чи альбом буде приурочений цій події, готуватиметься мега-подарунок фанам? Чи про це ще не думаєте?

М.К.: Взагалі-то, про це ми ще не думали. Та я вважаю, якщо будемо працювати такими темпами: збирати потроху матеріал і записувати його на студії, то однозначно альбом до тої події має вийти, або хоча би біля неї. Я думаю, ми до цієї події привернемо увагу громадськості, принаймні, постараємось, але, що конкретно ми будемо робити, ще не обговорювали між собою.

Так як кожен наступний альбом відрізняється від попереднього, то чи почуємо ми щось несподіване в наступній платівці? Відкриєте якісь таємниці?

М.К.: Я не думаю, що там буде якесь техно, скажімо, денс. Буде флітівська музика, може, дещо інша, бо ми не маємо звички повторюватися – постійно з’являється щось нове, у новому стилі. Можливо, тим людям, які більш люблять наш перший альбом, третій не дуже до смаку. Чи навпаки – тим, хто закохався в наш останній альбом, перший альбом якийсь дитячий. Принаймні музика з’являється така, яка з’являється, під враженням того стану, в якому ми перебуваємо в певний період. Тобто, ми і старші на 10 років… Відповідно все міняється – і музика і ми самі.

А.М.: Я б сказав, що сам процес написання пісень, вірніше сам формат пісні, який чує слухач, він залежить насамперед від настрою і від подій, які стаються на студії з музикантами. Тому сама початкова ідея обростає якимись новими і новими ідеями, цікавими думками, відбувається доповнення якимись цікавими інструментами. Зараз наперед нічого не будемо говорити, може, щось і з’явиться цікавеньке, нам цікаво експериментувати. Конкретно не можемо сказати, але точно – Фліт залишиться Флітом, і якогось кардинального кроку не буде. Ми не збираємося відступати від свого стилю.

Пісні старого складу Фліта («Постріл», «Мета», «Ти назавжди») зовсім не вписують в концепцію того, що робить група зараз? Може, буде певний диск (бутлег), в який би ввійшли невидані треки та різні версії пісень?

М.К.: Ці пісні…

А.М.: Ми навіть не знаємо точно скільки їх було…

М.К.: …ці пісні ще з того періоду, коли в групі Фліт з нас чотирьох ще нікого не було. Ми навіть не знаємо як їх грати. Вони просто кардинально не вписувалися в те, що ми почали грати, коли до нас прийшов Вова, Бєля, ми їх відразу відкинули і забули. Якщо буде видаватися якийсь збірний альбом, чи якась збірка пісень, то я сумніваюсь, що старі пісні там будуть. Бо це було придумано зовсім іншими людьми.

А.М.: Справа в тому, що ідей своїх вистачає дуууже багато. Тож повертатися до чогось, чому вже більше десяти років, ще на це витрачати час, передумувати його (бо той стан пісень – якийсь незакінчений, я б сказав). Ми маємо достатньо своїх ідей. То для чого нам повертатися назад?

М.К.: Так тему з цими піснями закрито однозначно для групи Фліт.

Чому текст «Колискової» з альбому відрізняється від «Колискової» з відео-кліпу? Не формат?

М.К.: Ну, власне, відповідь є у самому запитанні: так і виходить, що не формат. Там були деякі слова, які трошки різали вухо, того текст було запропоновано змінити на більш лагідніший та спокійніший.

А.М.: Для мене це взагалі не зрозуміло, що таке «формат» що «не формат». Це, напевно, якісь там два-три дядька сидять і вони думають. Тому що деякі канали умудрялися відмовляти нам у показі нашої «Колискової», мотивуючи це тим, що пісня занадто… як вони сказали: «песня очень грустная». Це взагалі є парадоксом. Після того ми якось пробували на той момент, на той період в групі підійти до того міфічного слова «формат», яке створили не ми і, яке ми не знаємо навіть як виглядає, і що з ним робити. Я думаю, що більше таких експериментів не буде, принаймні, ми вважаємо, що цей такий експеримент можна було й не робити.

М.К.: Стосовно «песня очень грустная» це, можливо, така м’яка форма відмови. Можливо, під цим текстом крилося щось інше. Можливо, потрібна була протекція якихось інших людей, щоб цю пісню взяли на канали. Або, може, треба було забашляти…

Багато в кого зі словом «їжачок» асоціюється саме Фліт. Та й символом колективу стала ця тваринка. Не заперечуєте? Символ «їжачок» для гурту: миле й беззахисне звірятко з доброю посмішкою чи колючий звір, неприступний для переважної більшості інших лісних мешканців?

М.К.: Перед тим як записувати наш перший альбом, пам’ятаю, в нас навіть виникала ідея: можливо, перед тим як альбом буде видано все ж таки назву групи змінити на «Їжачок»:) Але це лише були думки, ми не зациклювалися над цією однією піснею. Це скоріше люди, як би, нас загнали в такі рамки, та що ж зробиш: пісня подобається, вона є така дещо кумедна, ми не винні, що нас так асоціюють, думають, що в нас є лише одна пісня. Насправді в нас уже три альбоми, записано близько сорока пісень, а чомусь саме оця одна-єдина багатьом впала так в душу.

А.М.: Я вже казав, що ми хочемо дати людям того, що вони хочуть. Тому ми не заперечували, що один з логотипів, один з варіантів напису гурту «Фліт» також включає в себе їжачків. Який їжачок від нас для людей? Я думаю, що кожен по своєму може побачити, тому що пісні різні, і внаслідок прослуховування цих пісень кожна людина може якось уявити нас в тому чи іншому амплуа. Але це вже справа самих слухачів.

Фліт останнім часом дає не зовсім ординарні концерти: акустичний з оркестром, квартирники… Що спонукає час від часу змінювати шумні клуби на «домашні» концертні майданчики?

М.К.: Щодо такого великого акустичного концерту разом зі струнним ансамблем, ця ідея власне виношувалась досить давно. На її реалізацію було потрачено досить багато зусиль, достатньо коштів, часу. Власне, люди бачать лише оцей концерт, який відбувся, який тривав три години, насправді ж на підготовку було витрачено декілька місяців самої роботи, а ідея взагалі виникла хтозна-коли. До слова, концерт пройшов а робота ще й досі триває: іде монтаж відеоряду, зведення звуку, підготовка до тиражування і виходу нашого DVD. На рахунок квартирного нашого виступу, який був нещодавно у Києві, скажемо так: сподобалося власне нам як музикантам, сподобалося і людям, які були присутні, досить спокійна домашня атмосфера, затишна, можливо, якщо буде можливість знову виступити десь, якщо нас запросять, то ми з задоволенням приймемо цю пропозицію. Але в той же час, це не означає, що ми остаточно перейшли на такий вид діяльності – концертів без підключки, виступати десь на маленьких концертних майданчиках.

А.М.: Такі виступи не ввійдуть у тенденцію, але, може все бути паралельно. Якщо хтось захоче побачити почути групу Фліт з виступом в своєму місті у акустичному форматі, то для нас то не є важко лишити електрогітари вдома, замість них взяти акустичні. Це не проблема.

Всі відео роботи флітів зроблені режисером Тарасом Химичем. Чим зумовлена така тривала співпраця?

М.К.: Ну, не всі відео роботи наші зняті ним.

А.М.: Почали співпрацювати з «Колискової»…

М.К.: Власне від «Колискової» до останньої роботи «Open Your Eyes» це роботи Химича. Крім «Однозначно» - це була спільна робота різних операторів і різних людей. Чим пов’язана така трудова діяльність з Тарасом? Ну, по-перше, нам з ним дуже легко працювати: це така проста людина, приємна в спілкуванні. По-друге: близькість нашого місцезнаходження (ми живемо в Івано-Франківську, Тарас живе і працює в Львові): нас відділяє всього-на-всього 120 км. Тому це простіше, ніж якби ми їхали в Київ знімати кліп. А процес підготовки, добирання до Києва також забирає багато сили… Це б усе було видно по наших обличчях у кліпі – ми були б дещо стомлені. А з ним (Тарасом) робота триває досить легко і просто.

Які ваші відносини з Карною, яка працює на «два фронти» - Франківськ та Київ? Не було думки змінити місце локації задля поринання у світ величезних шоу-бізнесових можливостей?

М.К.: Чому власне які відносини з Карною? Запитали б, які в нас відносини з Перкалабою, або Хвилю тримай? Коли ми бачимось з групою Карна ми можемо випити десь там навіть пива. Але останнім часом щось ми з ними не пересікаємося. Останній раз це був, здається, спільний концерт в Києві ще в квітні. Коньяку трохи випили з хлопцями…

А.М.: Ми товаришуємо звичайно. А стосовно зміни місця дислокації – це взагалі зараз, в наш час, в нашу епоху (чи еру?) взагалі не потрібно. Їхати в столицю України чи, скажімо, Росії просто-на-просто не потрібно, бо зараз є можливості Інтернету, за допомогою якого можна дуже гарно познайомити зі своєю діяльністю всіх бажаючих. Так що просто ніяких «жертв» приносити не потрібно. Тим більше, що нам подобається в нашому місті, тут нам більше ідей для праці, і затишніше нам саме тут.

Яка географія виступів гурту? І «аборигенів» яких земель плануєте ознайомити зі своєю творчістю найближчим часом? Може, буде взято курс на Москву?

М.К.: Ну, звісно, чим більше людей нас знають це є краще і приємніше. Географія виступів була дещо обмеженою – це вся територія України і мали ми декілька десятків виступів у Польші. Ми не проти виступити в Росії, оскільки нас там знають. Можливо, ми не є там такі популярні, як російські рок-групи, але знають, пишуть нам. Нещодавно з Чехії писали, з Бразилії, хочуть придбати наш диск чи DVD. І це все буде з часом, так як нові прихильники з’являються в нас.

У вас є продюсер? Кажуть, що без продюсера неможливо пробитися на блакитні екрани і т.д…

М.К.: Все що ми робимо, ми робимо власними силами. Продюсера в нас як такого нема. Власне, для того, щоб продюсер просував групу потрібні також гроші, аби платити йому, а ми не є такі багатії, щоб могли собі те дозволити.

Хто є музичним «гуру» для гурту? Є такі колективи, композитори, музиканти?

М.К.: На скільки я пригадую, був колись такий період, коли з’явився альбом гурту Offspring «Smash», у дев’яносто четвертому році. Тоді напевно всі висіли на цьому альбомі… Група Offspring була, напевно, отим «гуру», в принципі і залишається улюбленою і шанованою нами групою. Та за 16 років вона не лишилася одною єдиною і неповторною, багато груп з’являється нових. Ми не скажемо так, що є якась одна група, якої треба слухати всі альбоми. Є різноформатні пісні, які лягають на вухо, подобаються чи не подобаються. Силувати себе не треба. Треба слухати ту музику, яка до душі, а не обов’язково всі альбоми однієї чи іншої групи. Це може бути як і поп-музика і, навіть інколи, електронна музика може припасти нам до душі.

А.М.: В кожного учасника Фліт є свої музичні уподобання, тому сказати, що хтось є гуру саме для гурту, то це дуже важко. Для кожного є свої якісь групи, на яких би хотілося рівнятись.

З ким із світових виконавців хотілося б поспівпрацювати?

А.М.: Нещодавно я завдяки своєму другу подивився відео, як би це не дивно і не смішно звучало, Lady Gaga на YouTube і вона там грала на фортепіано та співала. Я був просто надзвичайно і приємно вражений – наскільки це є професійний і хороший музикант. Я думав, що це є просто ще одне обличчя, яке співає під фанеру і нічого більше не вміє. Насправді ж це надзвичайна актриса, в першу чергу, і музикант. Мені би цікаво було з нею щось зробити. Міша, а ти що скажеш?

М.К.: Оскільки Андрій зараз зайнятий тим, що працює з Lady Gaga… Може, містер Гіга , є такий у нас народний артист (сміються . - авт).

На законних правах «метрів українського року», кого з молодих колективів чи виконавців Вітчизни могли б виділити та похвалити?

М.К.: Всі молодці. Особливо ті, які принаймні записали якісно якусь-там пісню чи альбом. Бо досить часто нам скидають чи дають на прослуховування оцінити якісь такі жахливі записи, що вухо ріжуть. А ті, хто принаймні записав музику якісного рівня, вони вже заслуговують уваги і пошани.

А.М.: Я ще хочу додати: взагалі, якщо ви почули якусь пісню, чи якусь музику, в першу чергу ви подумайте, скільки та людина, яка записала пісню витратила свого часу, своїх сил і енергії. А що ви за той час зробили? Задайте собі таке питання. За той час, поки людина працювала, щоб якось освітити свою думку і показати всім, що зробила інша якась людина, яка осуджує її? Це в першу чергу. Хвалити треба всіх, хто цим займається, всіх, хто не сидить на місці. Я недавно дивився інтерв’ю Найка Борзова, це людина якій вже більше за 38 років! Він казав дуже багато речей, і от він сказав таке: «Під лежачий камінь вода ніколи не затече. Якщо ти будеш сидіти на місці і нічого не робити, то нічого з тобою не буде траплятися і нічого цікавого взагалі в твоєму житті не буде і потім не те, що про тебе не згадають, ти сам про себе не згадаєш, що ти робив».

Шоу-біз для вас:

А.М.: Я не знаю конкретної відповіді на це питання, я не знаю що таке взагалі шоу-біз.

М.К.: Так, якщо, що таке генна-інженерія можна якось визначити, бо про це написано в підручниках, то що таке шоу-бізнес, я не знаю… Кожен трактує по своєму, як хоче. Що таке «шоу-біз» можна порівняти з «в чому смисл життя» - такі вічні запитання

Дмитро Войналович
(c) rock.kiev.ua


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Фліт: «Разом продовжили рок-н-рольну справу!»
ІНТЕРВ'Ю
Фліт: «Разом продовжили рок-н-рольну справу!»
11.02.2014

Івано-Франківський Фліт на сьогоднішній день є одним з найкращих панк-гуртів України: численні виступи, клуби, фестивалі, альбоми, ДВД. За 10 років багато чого змінилося, і лише одне лишилося без змін: Фліт такий же драйвовий, чесний, яскравий та… Та, епітетів можна підібрати багато, і всі вони – позитивні! Сьогодні для rock.kiev.ua згадує минулий та розказує про плани на майбутній рік лідер гурту Андрій Марків

Фліт: «Все, що записували – те видавали!»
ІНТЕРВ'Ю
Фліт: «Все, що записували – те видавали!»
09.09.2012

Андрій Марків – лідер франківського гурту Фліт. У зв’язку з перестановками в групі і випуском у світ нових синглів та кліпів, музикант знайшов час поспілкуватися з нами. Окрім свіжих музичних новин, Андрій розказав і про інші цікаві проекти та діяння, якими займається Фліт

Івано-Франківські «Їжачки», також відомі під назвою «Фліт» - інтерв'ю
ІНТЕРВ'Ю
Івано-Франківські «Їжачки», також відомі під назвою «Фліт» - інтерв'ю
07.06.2006

Для тих, хто не знає, шо то за гурт такий - «Фліт», можна просто сказати назву пісні - «Їжачок». Багато хто одразу починає розуміти, про кого йдеться мова. А якщо серйозно, то «Фліт» - то молодий Івано-Франківський рок-гурт.

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Раптом
Раптом
2019
альбом
слухати
Вихід є!
Вихід є!
2013
альбом
слухати
Акустичний концерт
Акустичний концерт
2012
альбом
слухати
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан