Фестиваль Свірж - невиправдані надії

03.08.2009 · Новини

На даний момент дві сцени з трьох розібрано. Музиканти що мали на них виступати, відповідно, мають примарні надії отримати компенсацію. Але виступи продовжуються на фольковій сцені, тих хто погодився все-таки виступить, хоч гонораром їм будуть тільки овації вдячних слухачів.

Чи вважати фестиваль зірваним хай вирішує слухач, хоча в будь-якому випадку конфлікт залишається відкритим.

Як так вийшло що «Свірж» після «ПроРоку» продовжив сумну фестивальну картину… Причина банальна – не вистачило коштів, принаймі таку заяву зробили організатори.

Коментар Mad Heads XL:
Фестиваль «СВІРЖ-09», що обіцяв задовільнити найвибагливіші сподівання меломанів, на превеликий жаль гучно провалився. Серйозні організаційні і фінансові проблеми ще якось вдавалося приховувати протягом першого дня, але вже зранку 1 серпня організатори повністю втратили контроль над ситуацією. Багатьом артистам, що прибували на фестиваль, не був організований трансфер зі Львова до Свіржу, поселення до готелю, харчування, вже не йшла мова про жодні гонорари, а деякі (в тому числі іноземні) виконавці лишалися кинутими на призволящє без зворотніх квитків додому, жодного супроводу і допомоги, навіть без жодних пояснень. Тим часом, на фестиваль активно прибувала публіка, якій не соромилися продовжувати продавати квитки. Ми (MAD HEADS XL) обговорили цю непросту ситуацію з керівництвом компанії АРТМАКС (яка здійснювала технічне забезпечення фестивалю і на той момент вже понесла значні фінансові збитки) і дійшли спільної згоди, що негоже кидати близько 10 000 відчайдушних фестивальщиків напризволящє. Артмаксівці залишили одну з 5 сцен, а ми погодилися на добровільних засадах дати повноцінний виступ. Цю ініціативу підтримали ZDOB SI ZDUB, ЕНВЕР ІЗМАЙЛОВ та ряд інших виконавців. Сподіваємося, цей імпровізований концерт принаймні частково компенсував ті прикрощі, з якими зіштовхнулися відвідувачі фестивалю.

Офіційне пояснення невдачі фестивалю Свірж-2009 
Розуміючи всю відповідальність за зіпсований настрій та змарновані сподівання відвідувачів, організатори фестивалю «Свірж» вважають за потрібне надати офіційні пояснення тому, що сталося. Річ у тім, що фінансові зобов’зання фестиваль розраховував з огляду на 40 тис. відвідувачів протягом усього фестивалю. В дійсності ж протягом перших двох днів відкритої реєстрації відвідувачів приїхало на порядок менше, близько 4-5 тисяч, а 1 серпня гостей прибувало ще менше. Через недоліки організації робота та охорона реєстрації не була налагоджена добре. Нам відомо про наявність випадків несанкціонованого продажу пропускних браслетів і втрати коштів через це, що збільшило фінансові проблеми фестивалю.
Через це ми не змогли сплатити чергову частину грошей за послуги технікам, тому Головна так Рок-сцени були відключені та почали розбиратися.
Програма першого фестивального дня була повністю виконана, а у другий день ми зробили усе можливе, аби максимально перенести обіцяну програму на фолк-сцену, яка працювала до 5-ї ранку,  і де все-таки виступили гурти Mad Heads XL, Zdob si Zdub, Figli di madre ignota та інші. Ми висловлюємо подяку гуртам, які погодилися виступати за відсутності належної винагороди та обіцяних умов, а також компанії «ArtMax Engineering», яка забезпечувала роботу фолк-сцени, зазнаючи значних фінансових втрат.
На разі ми аналізуємо всі наші помилки та прорахунки і сподіваємося, що згодом зможемо дати більш чіткі та конкретні пояснення. Всіх, хто залишився незадоволеним ходом фестивалю та бажає повернути витрачені на квиток кошти, просимо надсилати заявки на нашу електронну адресу svirzh@gmail.com. Вважаємо за необхідне повідомити, що фестиваль 2010 року, провести який, попри відсутність перспектив отримати прибуток, ми вважаємо своїм обов’язком перед людьми, буде проходити за умов стовідсоткових інвестицій та повної фінансової гарантії виконання програми.
Просимо вибачення в усіх тих, хто постраждав через нас цього року.
З повагою, оргкомітет фестивалю «Свірж»


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Свірж - додаткова фотопорція
ФОТО
Свірж - додаткова фотопорція
11.08.2009

Про цьогорічний «Свірж» сказано вже багато, до вашої уваги ще один погляд через об'єктив від Максима Поліщука.

Свирж: фестиваль, который Европе и не снился
ФОТО
Свирж: фестиваль, который Европе и не снился
07.08.2009

Причина, по которой из трех запланированных дней в полном формате состоялся только один, оказалась настолько банальной, что и обсуждать ее как-то неловко

Арміне Габріелян: Україна фактично культурно заблокована від іншого світу
ІНТЕРВ'Ю
Арміне Габріелян: Україна фактично культурно заблокована від іншого світу
01.01.1970

Директор фестивалю Свірж поділилась з нами своїми думками щодо стану і розвитку фестивального руху в Україні.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!