Гаряче літо Літтла

11.07.2009 · Інтерв'ю

Сергій Литвинюк здавна відомий у музичних колах як менеджер культової групи Вій. Як і усі ветерани української рок-сцени, він у музиці – у будь-яких іпостасях – давно. Якщо точніше – усе життя. Справжній аксакал... Він – вправний веб-майстер, що створив і підтримує багато сайтів, серед них, ясна річ, чимало музичних. Зокрема – сайти Гайдамаків, Жаби в дирижаблі, «Вія»- електронна сім’я близьких за духом людей. Справи фонографічні – це також його компетенція. Йдеться не лише про продукцію групи Вій. Мова про унікальні аудіо збірки – диск-трибют «Очі відьми», де найкращі хіти Доброго Вечора переспівують не лише молоді команди, а й «аксакали» Кому Вниз та Піккардійська терція, які зробили це блискуче і натхненно. У збірці «Радіо Україна», де роль музичного продюсера виконує Дмитро Добрий-Вечір, Сергію вдалося зібрати одних з найкращих «неформатників», які, звісно, не миготять у модних гламурних передачах... Це саме вони не так давно ходили на Майдан, виборюючи свободу для себе і для усіх.

Сергій Литвинюк:
- Диск «Радіо Україна» вийшов у грудні 2007-го року невеликим накладом, але справив враження і зробив свою справу. Диск потрапив на радіостанцію «Німецька хвиля» і зацікавив журналістів, внаслідок чого до Києва приїхав спеціальний кореспондент Олександр Павлов і зустрівся з багатьма фігурантами руху, який можна окреслити як «некомерційна українська рок-музика». Тепер усі ці інтерв’ю можна прочитати на Інтернет-сторінці української редакції «Німецької хвилі». Їх близько двадцяти. Плани стосовно майбутнього релізу «Радіо Україна – 2»ми будували вже разом з радійниками, оскільки ми вирішили включити до диску ті інтерв’ю, адже у сумі вони доволі яскраво змальовують наш рок-андеграунд. Ми розмістили на різних ресурсах заклики до груп надсилати свої свої свіжі треки. І вже отримали чимало треків, зокрема – з Польщі, з Англії, США, Білорусі та Німеччини. Щодо України, вже маємо треки таких «монстрів жанру»як Мертвий Півень, Фата Моргана, Сестри Тельнюк та багато інших.

Олександр Євтушенко:
- Літо – пора імпрез і фестивалів. Яким буде літній графік виступів Вія?

- На знаменитому фестивалі «Тарас Бульба», що традиційно відбувається у містечку Дубно на Рівненщині, Дмитро Добрий Вечір два дні поспіль братиме участь у роботі журі, а на третій група заграє у якості хедлайнерів шоу. Звучатимуть переважно нові композиції, а також – старі перевірені хіти. Взагалі, ми багато що плануємо на літо, але, зважаючи на кризу, робимо поправку на можливі несподіванки.

- Нині в мережі з’явився вільний для скачування максі-сингл «Бувай, моя революція»...

- Так, цей максі-сигл – передвісник нового альбому, видання якого плануємо на початок осені. Раджу послухати ще пісню «Ішов я небом» та концертні оригінальні версії таких хітів як «Летіли бугаї» та «Змія».

- Чи насправді функціонуватиме анонсований кілька років тому спільний проект «Добрий Вечір, Середа», до якого, як видно з назви, увійшли два лідери – лідер-вокалісти Кому Вниз і Вія?

- Докладаю до цього усі можливі зусилля. Принаймні Дмитро вже передав Середі тексти, аби той писав музику... До речі – одна з пісень – дужа стара вієвська тема, така собі фантасмагорій на тема під назвою «Смерть та її смерть» по суті готова до запису...

О.Є.

Олександр Євтушенко
© Киевский Рок-клуб


 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!