Димна Суміш - Немає диму без вогню

05.11.2008 · Інтерв'ю

Не лише в «країні ілюзій», а й у реальному житті трапляються дивні ситуації, явища та суміші, замішані виключно на несумісних інгредієнтах. 19-те жовтня у луцькому пивному клубі «Майдан» було саме таким, змішаним і дивним. Обідня реєстрація третього світового рекорду (занотованого як у книгу рекордів України, так і в книгу рекордів Гіннесса) на найбільший бутерброд із салом (так званий «салобургер») у світі, плавно перейшла у вечірній концерт гурту «Димна суміш».

Не знаю, як хлопці, будучи вже декілька років щирими вегетаріанцями, витримали споглядання за більш ніж 28,7 кв. метрами виключно невегетаріанського їдла, головне, що на виступі то ніяк не позначилося. Дивна суміш «Димна Суміш» - чи не єдина ватага, який випало успішно перекочувати з дев'яностих років у нове тисячоліття, і з виходом платівки «В країні ілюзій» здобути шістнадцятирічних фанів і фавнів, які, скоріше за все, і не підозрюють про десятирічне існування колективу. Хлопці постійно балансують на межі надтої популярності і жорсткої альтернати і здається, це у них виходить непогано. «Димна суміш», безумовно, претендує на звання одного з найяскравіших гуртів на українській рок- та альтернативній сцені, а її лідера Сашка Чемерова, з усіма його чотирнадцятьма татуюваннями і божевільною енергетикою, без зайвих вагань можна було б обізвати і секс-символом нової української рок-музики. Немає диму без вогню, і здається, «Димна суміш» цілком виправдовує свою назву. А ще там є неймовірна любов до старої музики і до рок-н-рольної естетики 60-70-х, купа неймовірного драйву і звук, що зриває барабанні перетинки. Загалом під час концерту було виконано пісні з альбому «В країні ілюзій», що побачив світ навесні цього року, а також декілька нових речей. Поряд з цілковитою відірваністю у музиці «Димної суміші» відчувається монолітність. Це саме той випадок, коли ти не бачиш на сцені барабанщика, бас-гітариста, лідер-гітариста, вокаліста, ти бачиш команду, чуєш злагоджену гру чотирьох людей. Здавалось, інколи вони навіть загравались, гучний звук перешкоджав будь-яким спробам розпізнати тексти чи якісь окремі музичні партії, Сашко немов заведений кружляв у шаманських танцях, вибиваючи ритми, ніби на шаманському бубні, проте заповнений по вінця «Майдан» гудів і димів сотнею таких же задоволених голосів. Виступ хлопців прийшли підтримати і учасники та організатори луцького молодіжного фестивалю «Велика руханка», таким чином до суміші сального рекорду та рок-концерту додалася ще й фестивальна атрибутика. Музиканти відпрацювали на повну і, як водиться, вийшли на біс. В маленьке клубне приміщення вивільнилося стільки енергії, а вуха зазнали такого нищівного ґвалту, що коли я спустилася до майданівського підвальчику поговорити з нашими гостями про музику і побачила на столі коробку з шоколадними цукерками та мінеральну воду, моєму здивуванню не було меж, спромоглася лише запитати, що ж хлопці вживають, якщо таки направду не п'ють:

- Більшість присутніх сьогодні очікували від вас традиційного рок-концерту. А отримали вибух міні-нейтронної бомби. Чому ви працюєте на такому гучному звуці? А як же здоров'я слухачів?

- Тому що, не дивлячись на те, що ми зараз відомі і розкручені, нам хочеться грати на концертах так, як нам подобається. Це насправді величезна втіха для музиканта, люблячи публіку, не танцювати під її дудку, нам у кайф те, що ми робимо і те як ми це робимо.

- Звідки берете енергію для виступів? Ось ці цукерочки і водичка на столі не бутафорські штучки?

Сашко: - Ні. Ми насправді так живемо. Я вже п'ять років не вживаю ані м'яса, ані алкоголю. Не палю. Надихаємось музикою, природою. Страшенно нас надихає і захоплює індійська культура, медитації, йога. Стара музика, живопис, багато чого.

- І наступна платівка буде навіяна медитаціями?

- Можна і так сказати, але вона буде кардинально відрізнятися від того матеріалу, який ви чули сьогодні, скоріше за все, це буде іще важчий звук і ще більше еклектичних звуків.

- А що незвичайного було у записі «Країни ілюзій»? Я так розумію, це був живий запис, без студійних примочок і усього того, що причісує звук?

- Приблизно так, ми вирішили зробити цей запис у натуральному вигляді, за один день. Чотири інструменти, чотири мікрофони, усі грали без навушників, наживо, так як це робили колись на світанку рок-музики.

- Хлопці, я так розумію, що у Луцьку ви не вперше, але вперше у нашому клубі. Чи сподобалась вам атмосфера сьогоднішнього концерту, публіка, і як загалом проходить ваш «Open mind tour»?

- Усе поки що прекрасно. І заклад у вас насправді дуже хороший, якісна апаратура, приємні люди, усе дуже стильно.

- Вигляд рештків рекордного бутерброду з салом на столах не зіпсував настрою?

Сашко: - Та наче ні. Ми не хочемо нав'язувати комусь своїх поглядів. Когось надихає алкоголь, когось м'ясо, когось наркотики, що ще набагато гірше, у нас якраз і пісня про це є.

- Сьогодні вона звучала: «ти думаєш, що ти приймаєш героїн, а насправді це він приймає тебе».

- Саме так. А нас надихає музика і пре саме від музики, і набагато більший кайф отримуєш, коли він не синтетичний, а вироблений твоїм власним організмом, спровокований власними відчуттями, емоціями, коли ти можеш усім цим керувати, а не залежати від цигарки чи ще чогось.

- Погодься, поняття «залежності» дуже широке

Сашко: - Так, але я волію бути незалежним від поганих звичок.

- А якого розвитку можуть набути відносини з дівчиною, котра палить або п'є?

- Скоріше за все, ніякого))) Мене такі дівчата не приваблюють, хоча, безумовно, твоя це людина, чи ні, видно відразу.

- Ну що ж, дякуємо вам за цікаву розмову і приїжджайте до нас ще, було страшенно цікаво послухати вас і поспілкуватись.

- Нам також, дякуємо. Обов'язково приїдемо до «Майдану» ще!

Фото:
ІІІ Чемпіонат любителів сала
Димна Суміш - виступ у Майдані

Galochka Blackbird
фото - eldorado
www.maydan.com.ua

 
ПУБЛІКАЦІЇ
Димна суміш - нове відео «Згадуй, бійся, плач і зви»
НОВИНИ
Димна суміш - нове відео «Згадуй, бійся, плач і зви»
08.11.2010

Ми не планували знімати кліп, ми лише знімали концерт, але матеріал нам дуже сподобався і ми вирішили його використати. Коли ми розпочали роботу над монтажем кліпу, нам захотілося зробити таке справжнє відео, щоб люди з інших міст змогли подивитись і потрапити на один з концертів гурту «Димна Суміш»

«Один» - так називається книга С. Чемерова
АНОНСИ
«Один» - так називається книга С. Чемерова
29.10.2010

Книга вокаліста відомого ураїнського рок гурту «Димна Суміш», це - збірка символів, просвітлень та асоціацій, більшість яких - приклад «автоматичного письма». 96 сторінок оригінальних ілюстрацій, зроблених спеціально для книжки талановитими українськими художниками, 114 полароїдних фотографій та понад 200 чуттєвих віршів та оповідань автора

Домашня вечірка з Димною Сумішшю
АНОНСИ
Домашня вечірка з Димною Сумішшю
11.12.2009

25 грудня з 19:00 до 02:00 відбуватиметься Happy Birthday home party із групою Димна Суміш

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
В Країні Ілюзій
В Країні Ілюзій
2008
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!