Святе місце дочекалося: Uлія Лорд повертається!

22.09.2008 · Новини

Юлія, або за знаковим написанням Uлія Лорд - знаменита рок-діва України - повертається на підмостки. На 5 жовтня заплановано перше оприлюднення найсвіжішого доробку співунки: кліпу на пісню під заголовком Бонні і Клайд. 

Бонні Паркер і Клайд Берроу (Bonnie Parker і Clyde Barrow) - відомі американські злочинці, які розбишакували в роки Великої Депресії у США і були вбиті розвідувачами з ФБР. Словосполучення «Бонні та Клайд» стало загальновживаним зворотом для коханців, котрі спільно займаються злочинною діяльністю. Але Юлія Лорд не збирається записуватися у грабіжники і зарізяки, її цікавість до цих осіб має суто співоче походження. 

«Весною в Амстердамі на одній з вечірок я почула пісню Бонні і Клайд у виконанні Сержа Ґинзбурґа (Serge Gainsbourg) та Бріджіт Бардо (Brigitte Bardot), - розповідає Юлія. - Згодом я з'ясувала, що ця пісня є культовою в Нідерландах та Европі, такий собі символ молодіжної непокори. А Серж Ґинзбурґ - взагалі суперечлива особистість, все його життя і вчинки - це життя та доля незалежного митця і артиста. Так я отримала натхнення і написала новий текст. Цей переспів - просто шана Сержові Ґинзбуґу. Гадаю, це буде єдиний переспів у моїй новій платівці». 

Отож, зараз в Юлії Лорд повна торба пісень, заготовлених для нового альбому, повноцінний рок-гурт з вправними музиками, а також… новий «старий» наставник: відомий у піснярських колах, зокрема завдяки аґенції &Artist, впровадник Дмитро Прикордонний. Задля освіження пам'яті варто нагадати, що у другій половині 1990-х біля витоків такої виконавської одиниці як Uлія Лорд стояло двоє особистостей: сама Юля, і власне, Дмитро Прикордонний. Тож говорити про існування гурту в якомусь іншому поєднанні ролей, осіб та обов'язків навіть не доводиться, позаяк, образно кажучи, Юля для нього є «мамою», а Дмитро - «татом». 

«Проект засновано більше 10 років тому, - згадує Дмитро Прикордонний. - Uлія Лорд була на той час справжньою знаменитістю! Це було нове віяння в музиці, вона посіла власну неповторну нішу. Всі ці роки я отримував запитання: «Де проект?». І от зараз я знову зацікавився роботою з Uлією Лорд. На знімальному майданчику я виступив ще й як режисер та сценарист. Працювати було легко, ми розуміємо одне одного з півслова. Якось я підрахував, що запустив в життя близько 50 кліпів. Таким чином, отримав непоганий досвід, оскільки особисто був присутній на майданчиках і завжди брав участь у складанні сценаріїв. Треба подякувати моєму другу Віктору Придувалову, який не один рік мене підштовхував спробувати себе в якості режисера. А ось що з того вийшло - судити вже телеглядачам».

Дмитра доповнює Юлія: «Для мене важливо створювати і записувати пісні, виконувати їх з хлопцями на концертах. Дмитро Прикордонний, як хисткий продюсер, знає що треба робити, аби все це почули не у вузькому колі, а якомога численніший слухач. Так було від самого початку, коли ми тільки задумували проект Uлія Лорд».

Хоча скоро очікуваний виднограй знято на пісню Бонні і Клайд, його сюжет не зовсім збігатиметься з хрестоматійним образом відомої злодійської парочки. У підґрунтя відео-оповідки лягла стародавня амстердамська байка про чародія, який за допомогою чарівної сопілки викрав з міста всіх дітей. Тож сценарій кліпу - творче бачення цієї історії. 

Усім відоме прислів'я, що Святе місце порожнім не буває. Але у випадку з Uлією Лорд сталося так, що її співоча ніша і донині залишилася ніким не зайнятою, навіть попри те, що за десятиліття в Україні постав далеко не один гарний і добротний гурт з виразною чільницею. 

Пані U повертається майже із забуття. Хоча справжні знавці і цінителі вітчизняних співів новітньої доби про неї ніколи і не забували. У 1997-му співунка виринула як представниця смурної естетики, т.зв. альтернативної поп-музики, до речі, надзвичайно модної у ті роки в европейській галузі видовищ, хвиля якої ледве-ледве торкнулася українських молодіжних кіл, при чому найпросунутіших її представників. Протягом наступних двох років виконавиця розширила свої співочі рамки, додавши до смурних ноток «нахабного» рок-деренчання: перлиною тієї доби став переосмислений забійник Нірвани Smells Like Teen Spirit, який у Юліїному прочитанні отримав назву Дух Молоді. Його цілком заслужено вважають рок-славнем тодішнього юного покоління. Втім, чому тільки тодішнього?

Радіо ФДР


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Uлія Лорд - відео «Літаю»
НОВИНИ
Uлія Лорд - відео «Літаю»
14.04.2016

Для молоді: Юлія Лорд в кінці 90-х була доволі відома виконавиця, та і зараз, меломани зі стажем не перестають слідкувати за її творчістю. Тож, не обійдіть увагою нове відзняте довгим кадром відео на пісню «Літаю»

Uлия Лорd - тема сисек не раскрыта
НОВИНИ
Uлия Лорd - тема сисек не раскрыта
07.11.2013

Музыканты играют, публика отрывается, девушка в процессе раздевается. Все это под светомузыку и стробоскопчики. Youtube достаточно оперативно наложил на видео «ограничение по возрасту»

Uлія Лорd: «Я пишу чорнилами відчуттів»
ІНТЕРВ'Ю
Uлія Лорd: «Я пишу чорнилами відчуттів»
14.11.2012

1 грудня Uлія Лорd представить студійну роботу – альбом «8 секунд». До презентації нового матеріалу співачка йшла кілька років, і каже, що інтервал між дебютним міні-альбомом «Танець Душ» і повноцінним диском є атиповим, але виправданим. Про нове звучання, атмосферний музичний простір, пошуки нових мелодій та багато іншого читайте в цьому невеликому, але змістовному інтерв’ю

РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан