РЕДАГУВАТИ
Едем

Едем

З англійського слова «треш» чимало варіантів перекладу на українську мову: один з них - «бити», «молотити». Це - якщо йдеться про найпотужніший і найагресивніший музичний стиль «хеві»-метал, де щільність викладу ритмо-інтонаційного матеріалу на одиницю часу просто фантастична. Коли ж анатомічно уявити його місце в сучасній рок-музиці, то це око циклопа. Як естетична реакція молоді на ситу й самовдоволену культуру, цей монстр народився в підвалах, а нині став одним із жертовних олтарів світової поп-культури. Має своїх самозречених «треш»-шаманів і Київ.

«ЕДЕМ» … У 1983-1986 роках їх швидко турили з клубів, палаців піонерів, гуртожитків і будинків культури. Додому до гітариста Юрія Федоритенка часто приїздила викликана сусідами міліція, щоб «припинити оте неподобство». Тільки ЖЕК № 415 Радянського району міста на якийсь час дав їм помешкання. Тим часом на фестивалі «Дебют-86» (жовтень, Будинок культури «Дніпро») молодий «хеві»-квартет впевнено забрав приз «Симпатії публіки»: 35 процентів від усіх голосів. Власне, з «Едему», «Квартири № 50», «Титаніка» і «Сліду» три роки тому й почав формуватися столичний рок-клуб. На першому його концерті, що відбувся 9 листопада 1986 року в Палаці культури ВО «Більшовик», без будь-яких девізів типу «Пісня в боротьбі за мир», виступили саме «Едем» та «Квартира № 50». Відтоді підлога в київському «Раї» (за біблійною легендою, едем - це земний рай, місцеперебування людини до гріхопадіння) не один раз перестилалася: від кровельного заліза до титанового паркету.

Фестиваль «Молодіжне перехрестя» у КІІЦА (лютий, 1987), «Рок-діалог» у Республіканському будинку художника (березень, 1987), День Києва (травень, Андріївський узвіз), а далі - перший київський рок-експорт: Донецький фестиваль рок-музики (вересень, 1987), Рига і Свердловськ. Півтора року тому «Едем» був не тільки оком циклопа, а й своєрідною візитною карткою київської самодіяльної рок-музики. Склад групи не один раз змінювався, хоча ритмічного фундамента (бас-гітарист і лідер Віктор Лук'янов та барабанщик Семен Римар) це не стосувалося. До літа 87-го то була виключно інструментальна команда; потім до формації повернувся один із її засновників співак Сергій Лосик. Та врешті-решт київський «Едем» по-справжньому висповідався… англійською: усі тексти перекладає член Спілки композиторів УРСР Андрій Панов. Насьогодні дискографію групи складають два магнітофонні альбоми: «Баласт» (1987) та «Час безумців» (1988), записані звукорежисером колективу Богданом Кухарським. Планується, що до осені «Едем» надасть музичній студії «Фонограф» матеріал третього; його назва - «Голгофа»,- як і репертуар, уже лунала на концертах у Кіровограді, на «Прем'єрі-89», організованій у травні ц. р. київською «Майстернею Фауста», а також на рок-марафоні «Фонограф-89», що відбувся в червні у столичному Палаці спорту.

ВІКТОР ЛУК'ЯНОВ:
- Нам немає куди відступати. Ми за будь-яких обставин писатимемо, виконуватимемо й житимемо музикою в стилі «треш». Ми не цураємося чорнової роботи, бо не вважаємо гроші головною метою свого життя: тоді б просто грали на весіллях чи в ресторанах. Своїй аудиторії ми потрібні. Для неї «Едем» - мов останній притулок.

Власне, ті слова лідера київського «Едему» можуть пролунати з вуст будь-кого з його колег: Семена Римара (ударні), Вадима Вирвальського (гітара) чи Ігоря Шиліна (вокал, гітара). «Треш»-металевий велетень не зачохлюе гітару.

Одіссей ОН #Фонограф 1989г.

ДИСКОГРАФІЯ
Н/Д :(
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності