К сожалению, русская версия публикации отсутствует, предлагаем вариант на украинском языке

Юрій Верес: «Коли музика всередині тебе, її неможливо вимкнути»

12.12.2011 · ИнтервьюЮрій Верес: «Коли музика всередині тебе, її неможливо вимкнути»

 

18 грудня у «Портер пабі» на Подолі (вул. Костянтинівська, 2-А) «Кам’яний Гість» представить двохгодинну концертну програму, яка складатиметься зі старих та нових пісень.

«Кам’яний Гість» – досвідчений представник київського року. Музиканти гурту, хоча і не з’являються на світських подіях, але вже мають сформовану аудиторію шанувальників. Гурт неодноразово брав участь у різноманітних фестивалях та рок-подіях майже в усіх областях України.

Напередодні концерту ми зустрілися з Юрієм Вересом, лідером гурту, та поговорили про творчість, плани на майбутнє та яких сюрпризів чекати від виступу в «Портер-пабі».

Рік закінчується, концерт 18 грудня останній в 2011, тобто вже можна підбивати підсумки. Яким він був цей рік для гурту і тебе особисто?

Видався позитивний, плідний і творчий рік. Ми зосередились на створенні нових пісень та роботі у студії. Не дивлячись на те, що концертів було небагато, усі вони пройшли на високому рівні.

Весною гурт відсвяткував тринадцяту річницю. В зв’язку з цим, ми випустили презентаційно-подарунковий буклет, до якого додається аудіо-диск. Також, до гурту приєдналися нові учасники. Сьогодні музикантам «Кам’яного Гостя» багато що вдається і, я впевнений, що команда має досить вагому перспективу.

Декілька днів тому ми відіграли чудовий спільний концерт з нашими давніми друзями - гуртом «Крематорій». Такі виступи вже стали доброю традицією. Ми вдячні Армену Григоряну за підтримку і той корисний досвід, яким він ділиться.

Минулого року ви, на радість своїм шанувальникам, повернулися на сцену після перерви та досить активно виступали. Отже пауза пішла вам на користь? 

Це такий позитивний прорив на якісно новий рівень. Концертно-репетеційна перерва добре вплинула і на творчість, і на мотивацію. Потягу необхідна була зупинка. Народилося багато нових пісень. Коли музика всередині тебе, її неможливо вимкнути.

Нові пісні суттєво відрізняються від тих, що створювалися до кількарічної перерви. Це пов’язано зі змінами у твоєму житті?

Людині властиво постійно змінюватися. Те, що учора було найважливішим, сьогодні може бути навіть не другорядним. Ідея пісні може виникнути у будь-яку хвилину. Саме від того, що цієї миті відбувається усередині, залежить результат.

Колись наша творчість асоціювалася з рок-протестом, і це властиво молодим гуртам, але згодом помічаєш, що навколо тебе значно більше барв, за допомогою яких можна яскравіше розмальовувати пісні. Іноді з’являються роздуми на глибокі теми, пов’язані з внутрішнім світом, самопізнанням, а іноді речі зрозумілі, в дечому звичайні, але також важливі, такі як - стосунки між людьми, тиха музика в авто, коли повертаєшся додому після важкого дня.  

Зараз ти дуже сильний акцент робиш на україномовну програму. Це дань «моді», бажання бути «на хвилі»?

Не буду казати банальностей на кшталт, що потрібно співати мовою країни, в якій ти народився, хоча цей аргумент є досить важливим. Нещодавно у нашого гурту була непогана російськомовна програма, яка мала свого слухача. Ми й досі на концертах виконуємо пісні з неї, але україномовних тем стає дедалі більше, і мені здається, що вони мають потужніший потенціал.

Зараз ми чуємо багато різних гасел з приводу державної мови та сприймаємо дану проблему трохи спотворено. Цим зловживають, щоб було простіше маніпулювати людьми. На мою думку, мова – це зручний спосіб донесення інформації. Головне, що ми маємо можливість розуміти одне одного. Я з задоволенням заспівав би багатьма мовами Світу, але рідна  завжди буде приємнішою, бо вона знаходиться глибше у серці.

Що саме надихнуло тебе на написання пісень українською?

Був відповідний настрій, написав першу пісню, потім ще одну, потім ще... Це досить важко пояснити. Адже творчий процес схожий на магію, а розбирати по гвинтикам натхнення – невдячна справа. Останнім часом муза говорить з нами українською і це чудово!

Чи не боїшся ти звинувачень у конюнктурі?

Я був би дуже задоволений, якщо колись небосхил шоу-бізнесу України засяє такою музикою, що до подібних нашому гуртів можна буде застосувати поняття кон’юнктура. Але, у будь-які часи, завжди знайдуться ті, кого буде щось не влаштовувати, або ті, що будуть шукати «подвійне дно». Я впевнений, що щирі почуття не мають нічого спільного з кон’юнктурою. І це не залежить від мови чи музичного стилю.

Що чекати від концерту 18 грудня, чи будуть якісь сюрпризи?

По-перше, це буде повноцінний двохгодинний виступ, на якому ми представимо україномовну програму, а також виконаємо трохи «старенького». З нами гратимуть нові музиканти - дует флейтистів «Heaven», музика яких чарівна та неординарна.

Також раджу відвідати концерт, щоб подивитися і послухати нашого неперевершеного діджерідудіста, який сам робить свої незвичайні інструменти.

Цього вечора ми підготували музичний сюрприз  - нашу версію однієї легендарної пісні Джима Моррісона. Наскільки мені відомо, до цього часу жоден з гуртів не співав її українською.

Отже приходьте, буде цікаво!

Спілкувалася Марія Ніколаєва
Спеціально для www.rock.kiev.ua


 
ПУБЛИКАЦИИ
Кам’яний гість отпразднует свой 20-летний юбилей в новом «Docker-G Pub»
АНОНСЫ
Кам’яний гість отпразднует свой 20-летний юбилей в новом «Docker-G Pub»
24.04.2018

Специально к этой дате именинники подготовили уникальную концертную программу «20 Years Underwater». Лучшие композиции, и совсем новые песни с будущей пластинки «Човен»

Підсумки 2012 року від Юрія Вереса («Кам’яний Гість»)
ИНТЕРВЬЮ
Підсумки 2012 року від Юрія Вереса («Кам’яний Гість»)
08.01.2013

Коротко про рік минулий та плани на майбутній

Юрій Верес: «…моя країна зараз схожа на лєго…»
ИНТЕРВЬЮ
Юрій Верес: «…моя країна зараз схожа на лєго…»
27.12.2010

«Кам’яний Гість» належить до когорти тих гуртів, які намагаються зробити українську музику яскравою, незвичайною, експериментуючи зі стилістикою та звучанням. Цього року гурт приймав участь у багатьох фестивалях, мандруючи різними областями України, а на рок–фестивалі «Прем’єра» завоював першу сходинку. У цьому інтерв’ю лідер гурту Юрій Верес поділився своїми поглядами на музику та життя

ДОСЬЕ ДИСКОГРАФИЯ
Плине час
Плине час
2020
альбом
70/80
70/80
2015
альбом
слушать
Там, за горами
Там, за горами
2013
альбом
слушать
60/70
60/70
2012
альбом
слушать
Танец со временем
Танец со временем
2004
альбом
слушать
Твоя дорога (Прип'ять)КЛИП
Твоя дорога (Прип'ять) · 2021
11 тис. просмотров
Там, за горамиКЛИП
Там, за горами · 2016
19 тис. просмотров
РЕКОМЕНДАЦИИ
No comment
НОВОСТИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
НОВОСТИ
Фронтмены групп The Gitas и O.Torvald – представили общую песню
02.05.2022

«Досить» – это гимн воинам, которые сейчас защищают украинскую землю и независимость от военной агрессии России