Покинуті міста не пробачають надто сонячних днів

Покинуті міста не пробачають надто сонячних днів

ВоЦап


Визначає не серце1. Визначає не серце
Настрої2. Настрої
Надто заклопотані3. Надто заклопотані
Консерви4. Консерви
Львівська залізниця5. Львівська залізниця
Акробат6. Акробат
Хрестителі7. Хрестителі

Якщо вам до вподоби проуз-панк, то цей міні-альбом саме для вас. «Покинуті міста не пробачають надто сонячних днів» – назва хоч і довга, але ж, погодьтеся, поетична. Саме поетичністю і славляться хлопці з гурту ВоЦап. Київсько-харківський проект не боїться експериментів, і це вкотре доводять в своєму другому доробку (перший альбом, нагадаю, мав назву «Як всі»), що вийшов на самому фініші минулого року.

ЕР вмістив у себе сім треків, написаних на вірші молодої (та вже відомої) української поетеси Ольги Єрмак (псевдонім МІДНА). До слова, використані в «Покинутих містах…» твори увійшли до поетичної збірки письменниці під назвою «Стосонце».

«ВоЦап видав міні-альбом з піснями на мої вірші! Сім проуз-панк-треків про подорожі, пошуки і одкровення. Колись ми познайомилися там, куди не ходять ні потяги, ні автобуси, тільки добрі людини можуть підвезти, та й то, якщо пощастить. Там, «де коротке прощання відбивається у тумані холодного ранку випадковою проріззю темних вершин». Тепер, майже через 2,5 роки, які промайнули як одна мить, я знаю, що енергії, терпіння і бойового духу Кирила (вокаліст гурту –прим. авт.) вистачило б на десятьох. Дякую тобі, мій друже! Нехай твій шлях визначає серце!» – зі сторінки Мідної у Фейсбуці.

«Покинуті міста не пробачають надто сонячних днів» – не просто альбом, а збірка «аудіофільмів», «музична книга з яскравими ілюстраціями», «певне прикладне мистецтво щодо літератури і музики» – словом, «дивний симбіоз». Що стосується звуку, Кирило Курінний та Ігор Фадєєв демонструють рівень майстерності, до якого в Україні поки мало хто дотягується (я про тих виконавців, які грають подібну музику). При досить стриманій і однаковій стилістиці музиканти роблять його неординарним і різноманітним, знаходячи шляхи розвитку, головним чином, у фактурі і композиції. Звісно, хтось захоче попрікнути міньйон за деяку одноманітність, але, буду чесним, особисто мені робити цього не хочеться на жодному етапі прослуховування альбому. На крайній випадок, достатньо приймати його малими дозами – і буде вам щастя, як то кажуть.

Ну, а найдоступнішою і найцікавішою для мене піснею стала вже давно відома пісня «Львівська залізниця», на яку хлопці з ВоЦап відзняли свій дебютний кліп. Ще хочеться виділити трек «Хрестителі», зроблений в кращих традиціях західного інді-року.

Всі сім композицій гурт виклав у всесвітню мережу для вільного розповсюдження. «Покинуті міста не пробачають надто сонячних днів» записувався на харківській студії звукозапису Riff Records протягом 2013-2014 років.

Митько Сяржук


Виконавець:
ВоЦап
Назва:
Покинуті міста не пробачають надто сонячних днів
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2015
Видавець:
self-released
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ГДЕ?: «Це як радіосигнали, що відправляються з Землі в далекий космос»
ІНТЕРВ'Ю
ГДЕ?: «Це як радіосигнали, що відправляються з Землі в далекий космос»
17.07.2018

Повернувшись з творчої відпустки в 2014 році «ГДЕ?» Знову бере паузу. Музикантам необхідно осмислити накопичений творчий досвід, визначитися з подальшими пріоритетами і, можливо, реорганізуватися

«Українська пісня – 2018» приймає заявки від молодих виконавців
АНОНСИ
«Українська пісня – 2018» приймає заявки від молодих виконавців
03.05.2018

Новий масштаб, кардинально інший рівень але мета залишається незмінною: пошук нових яскравих облич на українській музичній сцені