Springtime

Springtime

Viter


1. Wool Fish Love (Mountain Valley, Mountain Hills)
2. The Night Is So Moonlit
3. Marichka
4. For the Fire
5. Springtime
6. Diving Deep
7. Cold and Frozen
8. Viter
9. Day Eats Day
10. Two Colors
ВСІ ТРЕКИ

Увага до групи Viter була прикута від самого моменту її заснування у 2010 році завдяки її лідеру Юліану Мицику, більш знаному серед металхедів як Viterzgir. Багаторічна плідна творчість в групі Kroda, що тривалий час була дуетом Eisenslav’a та Viterzgir’a і яку він врешті покинув ; сольний проект Leadhaze, симфонічний блек метал групи Сapitollium та участь в інших проектах, найвідомішим з яких був Dragobrath – все це зробило Юліана найбільш авторитетною постаттю львівського екстремального металу 2000-х. Дехто навіть припускав, що Kroda без нього стане менш цікавою, проте цього не сталося, а новостворена група Viter пішла шляхом різноманітних експериментів з фолком, які вилились в цікавий фолк-метал дебютного релізу - міні-альбому Dzherelo (2010). Приблизно та ж стилістична спрямованість збереглась на спліті з львівською групою Kings & Beggars - з тією відмінністю, що всі пісні, які до нього ввійшли, були інтерпретацією народних і виконувались аж чотирма мовами (дві пісні українською + по одному треку шведською, латвійською та старофранцузькою).

Кардинальні зміни у звучанні та іміджі молодої групи ознаменувала їхня дебютна поява на сцені у вересні 2011 року на київському Global East Rock Festival. Треки нової програми, в якій фолк переплітався з індастріалом, а також щедра піротехніка викликали чимало порівнянь з Rammstein, але я далекий від подібних узагальнень. Попри присутність паралелей між двома групами, наївно вважати Viter чиїмись епігонами – дебютний повноформатник, що дістав назву Springtime і є результатом двох років творчої роботи, демонструє нам зрілий, якісний саунд і нетиповий для наших артистів стиль. Самі учасники групи назвали його folkndustrial: « Ми довго думали, до якого музичного стилю ми належимо і як краще можна описати нашу музику, що буде найближче нам по духу. Нам довелось самим вигадати нову назву стилю, а не обрати з купи інших епічних і прозаїчних музичних напрямків. Ідея прийшла швидко і як завжди імпульсивно, всі одразу погодились що саме це і є наш музичний стиль.»

Крім цього, свіжий альбом має дві особливості, які неможливо обійти увагою: він цілком англомовний, а також є першим альбомом серед багатьох, де звучить вокал Юліана, в якому він постійно співає чистим голосом. Тексти англійською мовою є спірним моментом. З одного боку – в цьому є деякі переваги. По-перше, потенційно це може бути добре для ширшої промоції групи у світі, але це, як знаємо, не є невід’ємним атрибутом такої промоції. По-друге, Україні (в деяких стилях) нерідко бракує якісної англомовної музики. По-третє, переспів англійською знаменитої української пісні «Ніч яка місячна» є одним з двох-трьох треків на альбомі, які можна назвати хітами.

З іншого боку, я завжди був і є переконаний, що українські групи мають співати насамперед українською, та й чимало прихильників Viter були розчаровані таким мовним вибором, бо попри всі потенційні переваги, національний мовний колорит їх напевно б перевершив. Власне, це головна причина, чому альбом викликає стриману і неоднозначну реакцію, що переважно далека від захвату.

Цікаво, що у процесі створення дебютного повноформатника музиканти групи Viter записували та засемпльовували різноманітні народні інструменти (серед яких є й такий екзотичний, як дудка з борщівника, яку розробив Юліан), роблячи їхнє звучання дещо подібним до електронних синтезованих звуків.

9 з 10 треків Springtime спершу вийшли у вигляді синглів (кожен – з окремою обкладинкою), підігріваючи інтерес до платівки і спантеличуючи слухачів, що пропустили несподівану стилістичну еволюцію команди. На підтримку релізу вийшов також дебютний кліп ViterFor the Fire, який за всіма аспектами є продуктом світового рівня.

Загалом Springtime справляє враження якісного, продуманого та оригінального альбому, який здатен зацікавити навіть тих, хто не є фаном подібного стилю. Якщо Viter продовжуватиме активно творити й надалі, я не сумніватимусь в найкращих перспективах цієї групи.

Максим Солодовник


Виконавець:
Viter
Назва:
Springtime
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2012
Видавець:
Metalism Records

ПУБЛІКАЦІЇ
Viter: «Прийшов час українцям про себе заявляти на світовій сцені»
ІНТЕРВ'Ю
Viter: «Прийшов час українцям про себе заявляти на світовій сцені»
09.03.2013

Ці львівські хлопці охочі до експериментів, вони вже заявили про себе у світі і не збираються зупинятися на досягнутому. Гурт «Viter»! Вони доводять, що український метал може бути не лише якісний, а й дуже й дуже цікавий та неординарний. Детальніше – в інтерв’ю…

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів