Готов к труду и обороне

Готов к труду и обороне

Туфли Гну


1. Кирпич
2. Вата
3. Корм
4. Железный иван
5. Коктейль Молотова
6. Удобные люди
7. Зомби

Для любителів музички а-ля Limp Bizkit (особливо ранніх альбомів американців), підготовано черговий сюрприз. Причому, особисто для мене, це дійсно СЮРПРИЗ. Маловідомий широким масам гурт Туфли Гну, який хоч і є студійним проектом, та все ж складається із відомих в музичному світі особистостей – Сергія Кузьменкова та Сергія Пархоменка – представив дебютний альбом, що отримав назву «Готов к труду и обороне» та вийшов на вітчизняному лейблі MOON records.

Кілька слів про учасників проекту. Сергій Кузьменков, він же «Домовой» є гітаристом відомого білоруського репкор/хардкор гурту ТТ-34. Ну, а Сергій Пархоменко, хто не знає, це ніхто інший як… культовий репер Seryoga. До слова, Серьога і раніше приймав участь у житті білоруських рокерів в якості МС. Що вийшло зі співпраці цих двох творчих людей – зараз побачимо.

В дебютний реліз «туфлєй» увійшло сім композицій, які супроводжуються анімованими кліпами. Саме цей факт є вже значним явищем у вітчизняній культурі. Називати це явище можна по різному: можна «відео альбомом», а можна просто – сімома повноцінними кліпами. Хай анімаційними. Але, погодьтеся, далеко не кожен колектив чи виконавець може похвалитися таким «явищем» у своїй біографії.

Якими ж є самі пісні? Жорсткі і безкомпромісні, важкі за звучанням і непрості за змістом, переважно на гостросоціальну тематику. Щоправда, учасники «ховаються» від широкої публіки, але кожен новий трек з вірусною швидкістю завойовує увагу все більшої кількості слухачів. Фішка в тому, що кожна композиція – це відображення дійсності. Не телевізійної, не віртуальної, не офісної. Це дійсність простого робочого класу («Кирпич – оружие для пролетария»), часом – маргіналів; простих людей, які живуть собі, як знають, плюють на політичні ігри та продажні новини з «зомбоящиків»; це музика вулиць. Сказати, що платівка є дуже сильною в плані виконання композицій, напевно, не можна. Але та енергетика, яка ллється з навушників/колонок жодним чином не лишить байдужим навіть найприскіпливішого меломана. Альбом вийшов міцним, дуже хорошим середняком. Так, розриваючого шаблони матеріалу тут немає. Зате є завзятий качовий репкор з найпотужнішими рифами й соло і чіткою ритм-секцією. І, звичайно, тексти.

Особливо хочеться виділити такі пісні як: «Железный Иван» – бойовик про Івана Піддубного; «Удобные люди» – хоч куплети чимось можуть нагадати Noize MC, але приспів розставляє всі крапки над «і». Тема людей-клонів, людей-зомбі, які «хавають» усе, що їм пропонують, взагалі є чи не передовою у творчості «туфлєй». А трек «Вата», гадаю, коментувати сенсу немає. Треба слухати й дивитися.

Трошки прямої мови. Сергій Пархоменко: ««Туфли Гну» звучить дуже агресивно і потужно, це не «Ляпіси», не Brutto. Сергій Міхалок – добрий клоун, він навіть матом лається по-доброму, тому і звучить все так само м’яко. Наш проект – це квінтесенція зла. Але це зло веселе: в пеклі о*уєнно весело».

Зведенням треків займалися фахівці київської студії Onemoremusic, а мастеринг робив Хоуі Вайнберг, що працював з AC/DC, Bon Jovi та іншими відомими музикантами.

За словами музикантів, вже готовий другий міні-альбом колективу, який також скоро з’явиться в мережі.

Митько Сяржук


Виконавець:
Туфли Гну
Назва:
Готов к труду и обороне
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
Moon Records

ДОСЬЄ
Железный ИванКЛІП
Железный Иван · 2014
31 тис. переглядів
Удобные людиКЛІП
Удобные люди · 2013
28 тис. переглядів
ВатаКЛІП
Вата · 2013
57 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів