Рижа

Рижа

Цвіт Кульбаби


Серце1. Серце
Сеньйора2. Сеньйора
Рижа3. Рижа
Кучері4. Кучері
Козак5. Козак
Здурила6. Здурила
Олена7. Олена
Квітка8. Квітка
Дай9. Дай
Віночок10. Віночок
Зозулька11. Зозулька
Катерина12. Катерина
ВСІ ТРЕКИ

Франківський молодий гурт «Цвіт кульбаби» випустив альбом, який отримав назву «Рижа». Уже з самої назви можна зробити висновок: мега-серйозних речей почути на платівці навряд доведеться.

Альбом містить 12 композицій, серед яких деякі вже «гуляють» радіопростором. Казати, що музиканти зробили щось аж нове не можна. Просто грають веселу музику, пишуть веселі тексти, в яких, правда, багато «злободенних» тем. Колориту пісням додає, звичайно, баян. Але порівнювати, наприклад, з ТіКом цю формацію я б не став (як це роблять деякі критики). В «Цвіт кульбаби», якщо можна сказати, весела музика «більш серйозна». Тобто, ставити цей диск на весіллях буде не дуже доречно.

Чому назва платівка саме така? Напевно, бо одна з пісень, яка так і називається «Рижа», про «рижу дівчину з Парижа», без якої не проживе ліричний герой, заслуговує стати дійсно хітом. Дана композиція має гарні «французькі» вставки, мелодії, зіграні на баяні, що дійсно відносять у атмосферу «столиці мод». Саме на цю пісню, до речі, відзнято і кліп.

А от «Кучері» це саме та пісня, яку можна було б і на весіллях (чи на інших масових гуляннях) ставити без проблем. Щоправда, тут мова йде про русяву дівчину, що трохи не вписується у припустиму концепцію «рижого» альбому. До слова, тематика пісні дещо схожа на творчість Ляпіса Трубєцкого часів «Юності». Але, звичайно, франківці мають своє бачення на кохання.

Та вже наступна пісня повідає слухачу історію про козака, який не повернувся додому. Це чи не «найавтентичніша» композиція на платівці. Невесела пісня, але змушує задуматися про справжні і найдорожчі людські цінності… Знаєте, як у вірші: «И каждый раз на век прощайтесь, когда прощаетесь на миг».

«Здурила» - про те, як дівчина не прийшла на зустріч до ліричного героя. Одна з найдрайвовіших пісень на платівці. Драйву, особливо у приспіві, неабияк додає баян.

Пісні «Олена» і «Квітка» ліричні композиції, які додають позитивного, справжнього весняного настрою. А от «Дай мені трохи часу» - є якісним творінням, яке варто ставити під повільні танці. Декому, щоправда, музична складова може нагадати ліричні «Мандри», але, звичайно, це лише перше враження.

«Катерина», «Віночок», «Зозулька» - перші пісні гурту. На Червоній Руті 2009 року саме з піснею «Катерина» гурт став переможцем у жанрі «рок-музика».

Обкладинка альбому вийшла дуже світлою, позитивною, «рудою» та сонячною. Хоча, могла б бути кращою у плані оформлення. За настрій – 5, за оформлення – 4.


Виконавець:
Цвіт Кульбаби
Назва:
Рижа
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2012
Видавець:
UKRmusic

ПУБЛІКАЦІЇ
Рок з молоком #28. Цвіт Кульбаби
РОК З МОЛОКОМ
Рок з молоком #28. Цвіт Кульбаби
07.08.2012

Цей молодий франківський гурт порівнюють і з ТіКом, і з ВВ, і, навіть, з Гадюкіними. Але «Цвіт Кульбаби», хочу вас запевнити, це цілком оригінальний і самобутній гурт. Часом веселі, часом стьобні, часом ліричні – ось такі вони, українські фраєри. Лідер гурту та автор пісень Василь Марущак повідав трохи історії та сьогодення колективу

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

ВВ провели перший в Україні онлайн-концерт по квитках
НОВИНИ
ВВ провели перший в Україні онлайн-концерт по квитках
30.04.2020

Яскраво та весело пройшов перший великий онлайн-концерт гурту Воплі Відоплясова з презентацією альбому «Закустика», що вийшов на вінілі