Містолінія

Містолінія

П'ятий вимір


1. Замки з Піску
2. Для Мене
3. Мода
4. Мало Слів
5. Містолінія
6. Всі Завтра
7. Я і Море
8. Колір
9. Так Тихо
ВСІ ТРЕКИ

Сучасному гуртові, який виконує пісні українською мовою та орієнтується на ідеали британського року, важко записати дебютну платівку, що привернула б до себе увагу широкого загалу. Адже в цій царині на Україні працює безліч визнаних виконавців – в тому числі й надуспішний «Океан Ельзи». Аби не загубитися серед «розкручених» професіоналів, київська брит-поп-команда 5 Vymir готувалася до випуску першого альбому «Містолінія» ледь не вісім років. На шляху до дебюту гурт навіть записав «тренувальну» англомовну платівку, яку, однак, не вважає за потрібне помічати у власній дискографії.

Роботу «Містолінія» було народжено серед стін столичного Будинку звукозапису на території вельми шанованої студії “Lipky Zvukozapys”. Подейкують, що під час запису хлопці з колективу 5 Vymir використали вісім різновидів клавішних інструментів та сім гітар. Звісно, що почути всі нюанси наслідків такого підходу до роботи зможуть хіба що поодинокі професіонали звукорежисури.

Втім, будь-який слухач помітить типову для західної рок-музики вишуканість та міць загального саунду платівки. Його зроблено за усіма канонами, які було вироблено на Туманному Альбіоні протягом кількох десятиліть існування рок-н-ролу. До речі, коротенький інструментал з назвою «Містолінія» ідеально ілюструє загальну концепцію звучання альбому. Тремтячі акорди класичного електропіано Rhodes, що є прикрашеними декількома не менш класичними звуковими ефектами, зуміли втілити в собі й симпатії колективу до класики на кшталт Pink Floyd, і їхню обізнаність у тому, що творять більш сучасні рокери The Editors, Franz Ferdinand та інші.

Музика хлопців почувається цілком природно в «брит-роковому» одязі. Адже мелодійна та гармонійна основа пісень 5 Vymir відверто базується на надбаннях західних рокерів. Гітарні пасажі у «Замках з піску» нагадують про марево клавішних награвань з хрестоматійної Riders in the Storm американської команди The Doors. Повільне електрогітарне соло, об’єднане з жіночим бек-вокалом та замріяним тембром електрооргану, елегантно натякає на те, що хлопці уважно слухали на дозвіллі славнозвісну «флойдівську» річ A Great Gig in the Sky. Пружні ритми композицій «Я і Море» й «Так Тихо» нагадують хітові пісні з перших альбомів The Killers. І так далі...

Словом, так само, як і сотні інших незалежних українських гуртів, учасники 5 Vymir роблять власний внесок у справу збереження та популяризації класики західної рок-музики. Це, безумовно, добре. Адже той, хто досконало опанує першоджерела обраної ним музичної мови, має багато шансів на те, щоб згодом, у недалекому майбутньому сказати цією мовою власне вагоме слово.

Україномовні тексти хлопців є великою перевагою гурту 5 Vymir у порівнянні з численними англомовними вітчизняними інді-рокерами. Київська команда переконливо доводить, що британська музика гостинно ставиться до будь-якої мови віршів, аби тільки ці вірші були достатньої якості. Можливо, під час прослуховування текстів альбома «Містолінія» виникає бажання чути більше хітових «хуків», проте з образністю та елементарною охайністю в них усе гаразд.

«Містолінія» - гарна платівка. Але, на щастя для слухачів та для музикантів гурту, вона не лишає по собі враження роботи, після якої музиканти можуть достроково йти на пенсію за особливі творчі досягнення. Це дає привід для сподівань на те, що через рік-два на світ Божий з’явиться другий офіційний альбом київського квартету – ще більш якісний та такий, що містить більше самостійних, оригінальних музичних ідей.

Антон Бєссонов («Тим Талер»)


Виконавець:
П'ятий вимір
Назва:
Містолінія
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Нові імена
Нові імена
2017
альбом
слухати
Мало СлівКЛІП
Мало Слів · 2015
120 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!