Дієслова наказового способу

Дієслова наказового способу

НастяЗникає


Спам1. Спам
Слова, слова2. Слова, слова
Ким бути3. Ким бути
Себезнайдення4. Себезнайдення
Ламай!5. Ламай!
Ножі6. Ножі
Вистачить снів7. Вистачить снів
Звірі8. Звірі
Виспатись9. Виспатись
Невпевнено10. Невпевнено
Безліч Альбертин11. Безліч Альбертин
Листя12. Листя
МИ13. МИ
Скафандр і метелик14. Скафандр і метелик
ВСІ ТРЕКИ

Ще кілька років тому про Анастасію Осипенко, як про виконавицю, майже ніхто не чув. А не так давно вона вже випустила свій дебютний альбом, який облетів соціальні мережі та вітчизняні музичні сайти/пабліки. НастяЗникає – так назвала свій проект тендітна киянка (студентка КНУ). Альбом, теж отримав дещо нестандартну назву «Дієслова наказового способу» (можливо, на вибір назви вплинуло те, що Настя навчається на філологічному факультеті?) В принципі, спеціальність виконавиці («теорія літератури і компаративістики») позитивно відображена у творчості принаймні в одному аспекті – глибина думок, образів та побудови, власне, із тих думок та образів цілісної картини – на вкрай високому рівні!

Альбом містить чотирнадцять авторських композицій, присвячених хвилюючим проблемам: страх дорослішання, крихкість стосунків та примарність сучасного оточуючого світу. Сказати, що музика надто вже оригінальна – не можна. З іншого боку – щоб зараз тебе називали «оригінальним» треба прикласти ой як не мало зусиль, і треба бути не просто хорошим виконавцем, а генієм музики. Таких «кадрів», погодьтеся, один на мільйон. НастяЗникає чимось нагадує більш відомий український гурт Один в Каное. З поправкою на те, що львів’яни позиціонують себе просто як акустичний рок, а Настя – як «український соул». До речі, Осипенко навіть деколи порівнюють з Норою Джонс… Доля подібності й дійсно присутня.

У «Дієсловах…» домінує очевидний соул, соул-джаз, де доволі-таки хорошому вокалу Насті є простір «розгулятися». А також тут вловлюються й блюзові нотки. Але, але, але… Є один мінус. В платівці практично немає «злетів» і «падінь», контрастів – емоційних чи психологічних, інших акцентів, що «пломбували» б всі самі кульмінаційні моменти. Киянка вводить слухачів у транс на 58 хвилин. І виходить, що альбом майже не залишається в пам’яті, оскільки апелює до підсвідомого. З цим в подальшому треба боротися.

Альбом «Дієслова наказового способу» став символічним завершенням першого етапу творчої діяльності виконавиці. Наразі Настя вже планує, витримавши певну паузу, зайнятись пошуком музикантів для подальшого розвитку свого проекту, оновивши його звучання шляхом залучення додаткових інструментів.

Сама ж Настя в коментарі для rock.kiev.ua поділилася деякою інформацією стосовно альбому та власної творчості: «Це взагалі такий собі пробний варіант і «заявка на майбутнє», бо все-таки хотілося б у певний момент розширитись та інструментально урізноманітнитись… Все, що мене хвилює, власне, і вилилось у ці пісні: передусім це настрій невпевненості, розгубленості – у великому місті, у стосунках, в осмисленні себе і світі навколо і т.п. Надихають мене, в основному, якісь непомітні дрібниці. А ще моя гітара – без неї цього б усього не сталось. І звісно ж, музика, на якій я виросла, дуже вплинула. Можна перелічити безліч імен, але можна зупинитись і на тому, що мене часто порівнюють із Норою Джонс – і мені це подобається».

Запис матеріалу платівки відбувався на столичній студії звукозапису «Repa», що на Подолі. А автором обкладинки стала талановита Яна Рациборинська.

Митько Сяржук


Виконавець:
НастяЗникає
Назва:
Дієслова наказового способу
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
НевпевненоКЛІП
Невпевнено · 2017
10 тис. переглядів
Ще ніколиКЛІП
Ще ніколи · 2017
32 тис. переглядів
Піна ДнівКЛІП
Піна Днів · 2016
18 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів