Дієслова наказового способу

Дієслова наказового способу

НастяЗникає


1. Спам
2. Слова, слова
3. Ким бути
4. Себезнайдення
5. Ламай!
6. Ножі
7. Вистачить снів
8. Звірі
9. Виспатись
10. Невпевнено
11. Безліч Альбертин
12. Листя
13. МИ
14. Скафандр і метелик
ВСІ ТРЕКИ

Ще кілька років тому про Анастасію Осипенко, як про виконавицю, майже ніхто не чув. А не так давно вона вже випустила свій дебютний альбом, який облетів соціальні мережі та вітчизняні музичні сайти/пабліки. НастяЗникає – так назвала свій проект тендітна киянка (студентка КНУ). Альбом, теж отримав дещо нестандартну назву «Дієслова наказового способу» (можливо, на вибір назви вплинуло те, що Настя навчається на філологічному факультеті?) В принципі, спеціальність виконавиці («теорія літератури і компаративістики») позитивно відображена у творчості принаймні в одному аспекті – глибина думок, образів та побудови, власне, із тих думок та образів цілісної картини – на вкрай високому рівні!

Альбом містить чотирнадцять авторських композицій, присвячених хвилюючим проблемам: страх дорослішання, крихкість стосунків та примарність сучасного оточуючого світу. Сказати, що музика надто вже оригінальна – не можна. З іншого боку – щоб зараз тебе називали «оригінальним» треба прикласти ой як не мало зусиль, і треба бути не просто хорошим виконавцем, а генієм музики. Таких «кадрів», погодьтеся, один на мільйон. НастяЗникає чимось нагадує більш відомий український гурт Один в Каное. З поправкою на те, що львів’яни позиціонують себе просто як акустичний рок, а Настя – як «український соул». До речі, Осипенко навіть деколи порівнюють з Норою Джонс… Доля подібності й дійсно присутня.

У «Дієсловах…» домінує очевидний соул, соул-джаз, де доволі-таки хорошому вокалу Насті є простір «розгулятися». А також тут вловлюються й блюзові нотки. Але, але, але… Є один мінус. В платівці практично немає «злетів» і «падінь», контрастів – емоційних чи психологічних, інших акцентів, що «пломбували» б всі самі кульмінаційні моменти. Киянка вводить слухачів у транс на 58 хвилин. І виходить, що альбом майже не залишається в пам’яті, оскільки апелює до підсвідомого. З цим в подальшому треба боротися.

Альбом «Дієслова наказового способу» став символічним завершенням першого етапу творчої діяльності виконавиці. Наразі Настя вже планує, витримавши певну паузу, зайнятись пошуком музикантів для подальшого розвитку свого проекту, оновивши його звучання шляхом залучення додаткових інструментів.

Сама ж Настя в коментарі для rock.kiev.ua поділилася деякою інформацією стосовно альбому та власної творчості: «Це взагалі такий собі пробний варіант і «заявка на майбутнє», бо все-таки хотілося б у певний момент розширитись та інструментально урізноманітнитись… Все, що мене хвилює, власне, і вилилось у ці пісні: передусім це настрій невпевненості, розгубленості – у великому місті, у стосунках, в осмисленні себе і світі навколо і т.п. Надихають мене, в основному, якісь непомітні дрібниці. А ще моя гітара – без неї цього б усього не сталось. І звісно ж, музика, на якій я виросла, дуже вплинула. Можна перелічити безліч імен, але можна зупинитись і на тому, що мене часто порівнюють із Норою Джонс – і мені це подобається».

Запис матеріалу платівки відбувався на столичній студії звукозапису «Repa», що на Подолі. А автором обкладинки стала талановита Яна Рациборинська.

Митько Сяржук


Виконавець:
НастяЗникає
Назва:
Дієслова наказового способу
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
НевпевненоКЛІП
Невпевнено · 2017
11 тис. переглядів
Ще ніколиКЛІП
Ще ніколи · 2017
33 тис. переглядів
Піна ДнівКЛІП
Піна Днів · 2016
18 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан