Шалене життя

Шалене життя

Монополія


1. Ніч Вкрила
2. Швидкісна Течія
3. Сміх
4. Твоя Врода
5. Ти Зі Мною
6. Очі, Які Завжди Дивляться На Сонце
7. Висота
8. Шалене Життя
9. Даремно
10. Якби Ж
11. Брудні Танці (Arctic Monkeys cover)
12. Дощ
ВСІ ТРЕКИ

Дебютний міні-альбом молодої чернівецької команди Монополія (ті, що раніше звалися The Lads і грали переважно кавери) «Шалене життя» наповнений мелодичними клавішами, цікавим вокалом, непоганими текстами.

«З літа почали працювати над своїми піснями і осінню засіли на студії. Спочатку планувалось записати 4-5 пісень, не всі були готові до кінця, але деякі пісні допрацювали під час запису. Остання пісня «Береги» не повинна була ввійти в альбом. Вона була записана в останній момент перед тим як віддавати альбом на мастеринг. Ми були невпевнені, чи вона вписується в концепцію міні-альбому, але тепер розуміємо, що вона стала чудовим фінальним його акордом» – розказали хлопці нашому сайту.

Перед слухачами постає хоч і не зовсім оригінальний, але вельми душевний альбом. Хоча, по правді, «Ніч вкрила», що відкриває міньйон, породжує трохи дивне враження і, як на мене, не зовсім справляється з тим, аби налаштувати слухача на потрібний лад ЕР’шки. Виходить це (налаштувати на потрібне сприйняття, тобто) в наступній композиції – «Твоя врода».

Непогано дотримується ритм і баланс пісень різної спрямованості – від бадьорих (подекуди танцювальних мелодій), як от «Якби ж» та «Шалене життя», до «медляків». Серед останніх однозначно виділяється «Береги (Чи колись ти плакала?..)», що переливається на підмур’ї акустичної гітари та плавних клавіш. Ну, а «Даремно» – то в кращих традиціях вітчизняного рок-н-ролу (напевно, у всіх молодих гуртів є подібні пісні…) Серед драйвових хочеться виділити вже згадувані вище «Твоя врода» та «Якби ж». В них і порив, і динаміка, і навіть можна вловити щось британське (останній аспект – це про «Якби ж»). Не дарма хлопці відзначають вплив на свою творчість «мастодонтів» Arctic Monkeys, Oasis.

Відрізняє ЕР (серед подібних жанру інших) однозначність і чітка ясність, і є в ній щось привабливе. За словами музикантів, хоч в них ще немає можливості зробити все на вищому рівні, сам процес його створення приніс їм величезне задоволення.

Олексій Іванков, лідер Монополії, окрім інформації про ЕР поділився з rock.kiev.ua і планами на майбутнє: «Альбом не несе якогось особливого концептуального змісту. Всі пісні, окрім композиції «Шалене життя», є, так би мовити, інтимною лірикою. На фоні великого розповсюдження кавер-бендів дуже хочеться робити щось своє, справді українське і поряд з тим якісне і не «шароварне». Надихаємось музикою таких грандів як Arctic Monkeys, Oasis, Muse, Coldplay, Aerosmith, а також нашими вітчизняними – Другою Рікою, О.Торвальд, Океан Ельзи. Поряд з записаними піснями є декілька, що готуються до запису, так що в майбутньому плануємо записати лонг-плей. І, можливо, для нього переписати вже записані композиції в кращій якості».

Монополія зі своїм доробком – коротко кажучи – це рок-н-рол в найширшому його розумінні. Очікувати чогось нового не варто. Але досить мило (в хорошому розумінні слова) і приємно (теж у хорошому). Це про музичну складову. Про якість же сказано вище по тексту. Коротше кажучи – цілком середній доробок. Та з огляду на вік гурту – то досягнення.

Оцінка: 5,5/10

Митько Сяржук


Виконавець:
Монополія
Назва:
Шалене життя
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2016
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Рок з молоком #98. Монополія
РОК З МОЛОКОМ
Рок з молоком #98. Монополія
20.04.2015

Їх музика являє собою потужне звучання в поєднанні з мелодійними клавішами та неповторним вокалом. Ми поспілкувалися з лідером гурту, який розповів багато про становлення колективу, про пристрасть у творчості Монополії та про дебютник «Шаленість життя»

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Шалене життя EP
Шалене життя EP
2015
альбом
слухати
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан