Їжа Вода

Їжа Вода

Масса Причин


Как Бы Не Так1. Как Бы Не Так
Їжа Вода2. Їжа Вода
Пообещай3. Пообещай
Сам Пью4. Сам Пью
Рефлекс5. Рефлекс
Рокенролла6. Рокенролла
Вечная Мерзлота7. Вечная Мерзлота
Масла Спирта8. Масла Спирта
Надто Впевнена9. Надто Впевнена
Ответные Меры10. Ответные Меры
Електричний Струм11. Електричний Струм
Сезон Охоты12. Сезон Охоты
Только Подумай Об Этом13. Только Подумай Об Этом
Суха Вода14. Суха Вода
ВСІ ТРЕКИ

«Їжа Вода» – це друга платівка дніпропетровського гурту Масса Причин. Якщо ви не проти мелодійного, дещо приджазованого софт-року, то клацайте “play” – і понеслися! За словами самих музикантів, новий альбом – це повернення до первинних цінностей, це символ простоти і невимушеності і, якщо хочете, безвиході буття. Це музика у всій її споконвічній красі, лише трохи прикрашена словами.

Забігаючи на перед хотілося б відзначити кілька моментів. По перше – пісня «Електричний Струм». Записана спільно із іншим популярним дніпропетровським гуртом Кімната Гретхен композиція, стала однією з родзинок альбому. В плані тому, що ця пісня чи не найдоросліша. Це рідкість на сьогоднішній день, коли молоді колективи пишуть таку якісну музику і лірику. Окрім цього, дует із Кімнатою Гретхен – дуже вдалий вибір, я, особисто, не можу уявити когось іншого на їх місці... Коротше, «Електричний Струм» - доволі такий маніфік!

По друге: із записом альбому Массе Причин активно (а головне – результативно) допомагав Юрій Яхно (гурт Тайна Третьей Планеты). Коли ця інформація «сплила» перед презентацією самого альбому, я зразу подумав: якості буде не позичати! Я переконаний, що Яхно є одним з найкращих звукорежисерів Украйни (та і як музикант він – на висоті!) До слова, я не помилився. «Їжа Вода» дуже якісний в плані запису, аранжувань альбом. Ще один «плюсик» на рахунок платівки.

Третій плюс: музикантам однаково хороше вдаються пісні як українською так і російською мовами! З огляду на те, що сьогодні на пальцях однієї руки можна перерахувати молоді українські гурти, які роблять класні пісні російською чи англійською, – це вагомий успіх дніпропетровців!

Стосовно матеріалу… В більшості своїй пісні мають однорідний характер, рівну навантаження і ступінь ліричності. Злегка відокремлюється акустична балада «Вечная Мерзлота»… До речі, якщо скласти трійку найкращих пісень альбому, то, ця лірична композиція ввійде у ТОП разом із, власне, «Їжа Вода» та «Електричний Струм». Після «Мерзлоты» альбом транзитом повз «Масла Спирта» розворушується бадьорими і потужними «Надто Впевнена» та «Ответные Меры» - вони припадуть до вподоби багатьом.

Але без ложки дьогтю все ж не обійтися… На мій вибагливий погляд, музиканти дещо запізнилися із альбомом… В недалекому минулому, «Їжа Вода» користувалася б значнішою популярністю і попитом. Нині розбещена і «досвідченіша» публіка вимагає більш різноманітних і актуальних форм, експериментів, музичного епатажу (ну і всіляких інших фішок, чим славляться західні виконавці). Хоча, менш прискіплива частина аудиторії неодмінно насолодиться складними, гладкими мелодіями, занурившись в привітну, часом драйвову, а часом романтичну обстановку, що сформувалася Массой Причин.

Якщо порівнювати перший альбом («Живой») із «Їжою Водою», то краще всього звернутися до прямої мови музикантів: «Ми вдосталь наситилися ортодоксальним звуком першого альбому. Нас дуже багато критикували за нього. Але нам просто необхідно було «виговоритися» за всі ті 7 років, які ми провели поза музикою. Новий альбом настільки сильно відрізняється від першого, що можна було б і назву групи поміняти, так як далеко не всі впізнають нас в ньому».

Митько Сяржук


Виконавець:
Масса Причин
Назва:
Їжа Вода
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Масса Причин: «У нас ситуативная диктатура»
ІНТЕРВ'Ю
Масса Причин: «У нас ситуативная диктатура»
03.04.2014

Днепропетровская группа Масса Причин – это интуитивно понятная музыка, написанная пятью парнями, не пытающимися казаться умнее, чем они есть на самом деле. Мы пообщались с Артемом Романюковым, который рассказал об истории группы, поделился планами на будущее и поведал о том, с кем сравнивают Массу Причин. И, конечно, о многом другом

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
НОВИНИ
Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
18.07.2020

Music Export Ukraine, у ​​партнерстві з MONOKEY, оголошують прийом заявок на першу Східноєвропейську Музичну Академію. Ця можливість є абсолютно безкоштовною та відкритою