Науковий Атеїзм

Науковий Атеїзм

Кімната Гретхен


1. Рожевий
2. Радіо
3. Карма
4. Автозак
5. Станція
6. Навпіл
7. Кардіограми
8. Між Зморшками
9. Тварини
10. Молоко
ВСІ ТРЕКИ

Хто ще не встиг познайомитися із новою роботою дніпропетровців Кімната Гретхен – не сидіть склавши руки, а гайда слухати «Науковий Атеїзм»! Чому я наполягаю на цьому? Тому що альбом вийшов дійсно цікавий, різноплановий, актуальний, до біса добротний, він задовольнить смаки найвибагливіших слухачів – і це факт.

Платівка містить у собі десять композицій гурту, з якими музиканти вже знайомили слухачів порціонно ще до виходу повноформатника. У якості синглів було раніше оприлюднено «Кардіограми», «Станція», «Рожевий», «Автозак», «Молоко», що полюбилися багатьом шанувальникам української рок-музики, а на пісню «Навпіл» хлопці встигли відзняти кліп (з кадрами відеохроніки від Вавілон 13). До речі, на фізичному компакт-диску присутній ще й одинадцятий трек – спільна бонус-композиція КГ з іншим дніпропетровським гуртом Масса Причин «Електричний Струм» (який вийшов ще 2013 року.

«Співаємо про печиво з пророцтвами, про пошук рівноваги, про прикидання жертвами, про зоряні війни і звичайних джедаїв у кризових життєвих ситуаціях, про спробу віднайти на величезному інформаційному сміттєзвалищі щось їстівне, про ціле покоління молодих людей, що вмирають від нудьги, про героїв Селінджера і про реінкарнацію» – говорять музиканти гурту.

Власне, в релізі дійсно вчувається дух часу та вібрації епохи. Соцреалізм, замішаний на високій поезії, помножений на потужний пост-гранж та цікаві саунд-експерименти. «Науковий Атеїзм», напевно, є найбільш цілісною, осмисленою і вистражданою роботою гурту. Але, попри концептуальну цілісність і витриманість, ці пісні – як православна іконка, м’ятна цукерка, статуетка Будди, порножурнал і револьвер в одній кишені. У деяких моментах «Науковий Атеїзм» продовжує і доповнює концептуальну лінію попереднього альбому КГ «Прямого Ефіру». Але у піснях нової платівки хлопці більше іронізують і менше висміюють. Музиканти як і раніше апелюють до культурних мемів і виразкових хвороб сучасного суспільства: неокульти, золоті тільці, дисонанс між справжньою духовністю та помпою світових релігій.

Антон Кістрін, лідер гурту Кімната Гретхан: «Назва альбому комусь здається дещо провокативною, але це всього лише словосполучення з обкладинки підручника із реліктової псевдонауки, котру у радянських вишах намагались вивчати наші батьки».

Записували «Науковий Атеїзм» протягом 2014-2015 років на Armada Studio під керівництвом Юрія Яхно, який працював і над минулим альбомом музикантів. І варто додати, що цей реліз – не остання запланована на найближчий час робота дніпропетровського тріо. 

Особиста оцінка: 8/10

Митько Сяржук


Виконавець:
Кімната Гретхен
Назва:
Науковий Атеїзм
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2015
Видавець:
self-released

ПУБЛІКАЦІЇ
Кімната Гретхен: «Мистецтво має належати народу»
ІНТЕРВ'Ю
Кімната Гретхен: «Мистецтво має належати народу»
03.02.2015

Улюблений український рок-гурт бунтівних працівників офісів, ностальгуючих радіоведучих та безжалісно юних літературних наркоманок. Гурт, котрий встиг заляпати соком живого та пульсуючого пост-гранжу, замішаного на соц-реалізмі та високій поезії, сцени найбільших музичних фестивалів країни від заходу до сходу. Інтерв’ю з Антоном Кістріним, лідером Кімнати Гретхен

Кімната Гретхен в «Прямому Ефірі»
НОВИНИ
Кімната Гретхен в «Прямому Ефірі»
06.05.2013

Вийшов другий студійний альбом гурту «Кімната Гретхен», що має назву «Прямий ефір»

Кімната Гретхен: «Нашу музику можна вважати рок-ідіотизмом»
ІНТЕРВ'Ю
Кімната Гретхен: «Нашу музику можна вважати рок-ідіотизмом»
06.03.2013

Не так давно вийшов другий альбом дніпропетровського гурту Кімната Гретхен. Цей гурт – дійсно явище на українській рок-сцені. Попередній англомовний альбом отримав чимало схвальних відгуків, та й новий диск («Прямий Ефір») уже знайшов свого слухача. Якісна музика, виражена життєва позиція, емоції-драйв – це сьогодні Кімната Гретхен!

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Гравітанці
Гравітанці
2018
альбом
Прямий ефір
Прямий ефір
2013
альбом
слухати
ТвариниКЛІП
Тварини · 2016
12 тис. переглядів
СклоКЛІП
Скло · 2014
19 тис. переглядів
НавпілКЛІП
Навпіл · 2014
5 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан