Dreaming in the office land

Dreaming in the office land

Gravlyx


1. Люби Україну
2. Сюїта
3. Мы нужны друг другу
4. Антонич
5. Такі як ти
6. Dreaming in the office land
7. Полупроводник
8. Танго
9. Placebo
10. Маріє
11. Не варто тобі
ВСІ ТРЕКИ

Київський рок-гурт GRAVLYX я вважаю найкращим невідомим гуртом України. По перше – грають хлопці вже досить довго та професійно, даючи фору багатьом таким же «невідомим» для широких мас гуртам. І це – головний аспект. А по друге – музиканти не бояться експериментувати та використовувати нові для вітчизняної музики прийоми. Наприклад, ще у середині 00-х тоді ще Гравлики Supersonics випустили подвійний альбом з рок-виставою «Полуденна ніч», яка створена гуртом за мотивами давноруського «Слова о полку Ігоревім». Уже там з драматичних діалогів, розіграних акторами київських театрів, було складено справжній авантюрний серіал, який органічно переплітався з баладами, металом, панком, етно, боса-новою, блюз-роком і т.д. Погодьтеся, доволі цікаво! Але, GRAVLYX з’явилися не в тій країні (чи не в той час). Така музика, як відомо, не є популяризованою в Україні, в той час, як на заході – київський гурт зібрав би не одну рок-нагороду. Але ось – новий альбом в уже новій (духовно та морально перш за все) країні, який просто змушений привернути до себе увагу вже, не побоюся цього слова, вибагливого, думаючого слухача.

Альбом «Dreaming in the office land» по саунду – хороший рок-н-рол з британським присмаком (Queen, Muse, Franz Ferdinand). Драйвові рифи, приємні мелодійні переходи і гідний вокал. При цьому, вчувається «щось своє, рідне». Взагалі, судячи з усього, GRAVLYX просувають власний, роками відпрацьований, музичний стиль, за яким їх, найімовірніше трошки пізніше, пізнають як прихильники, так і звичайні «смертні» слухачі. Цей стиль так лізе з усіх щілин платівки.

«Dreaming in the office land» тече в помірному темпі, переходячи то в спокійне русло, а з нього – знову повертаючись до свого звичного темпу і рівня енергійності. Коли потрібно GRAVLYX стають дещо ліричними (наприклад, в «Мы нужны друг другу»), а в інших епізодах можуть перетворитися на жвавих рокерів (скажімо, у відмінній пісеньці «Dreaming in the office land»), що робить альбом досить різноманітним. Хоча, насправді, джерелом цієї різноманітності є хороша робота з аранжуваннями, цікаві музичні побудови, якщо хочете. І хоч платівка не рясніє незліченними гітарними (та іншими) соло і чадними рифами, вона легко лягає на слух.

Своє місце на платівці знайшли: і хіт Євромайдану «Люби Україну», і пісня «Антонич», написана на слова класика української літератури Богдана-Ігоря Антонича, і композиція «Марія», текст якої Віталій Хало (бас, тексти, голос) написав за 20 років до запису самої пісні. Ще декілька пісень не увійшло до платівки через занадто «важке» звучання, адже гурт вирішив у цьому альбомі зробити ставку саме на мелодійність.

До релізу свого альбому музиканти йшли досить довго, працюючи над ним понад сім років із деякими перервами. Цікаво, що фінальна версія диску, є третьою: перший раз матеріал перезаписували через зміну барабанщика, а другий – через зламаний жорсткий диск, на якому були накопичені записи. Загалом, у роботі над альбомом по черзі приймали участь чотири барабанщика. А записано пісні з одним із найкращих барабанщиків країни Віктором Корженком (ТНМК). Наразі Віктор виступає разом з GRAVLYX в якості запрошеного музиканта.

«Dreaming in the office land» записували на столичній студії Lakeside Studios, а мастерингом матеріалу займались спеціалісти американської студії Sage Аudio.

Митько Сяржук


Виконавець:
Gravlyx
Назва:
Dreaming in the office land
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
self-released

ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!