Муха

Муха

ДримбаДаДзига


1. Муха
2. Море
3. Бабай
4. Ой,мамцю!
5. Добрі Люди
6. Холодна водиця
7. Горка п'яниця
8. Маланочка
9. Холодна водиця (Акуситка)
10. Чого варті твої думки?
ВСІ ТРЕКИ

«От клята муха, щоб тебе холєра взяла!» Саме такими словами починається новий та без сумніву довгоочікуваний альбом культового українського гурту ДримбаДаДзиґа. Альбом був записаний протягом трьох років, тому пісні, які увійшли до нього, інколи мають різний настрій та енергетику, але при цьому несуть в собі той самий неповторний український етно-драйв, який завжди є у піснях гурту. Всі пісні платівки об’єднані фірмовими етно-мотивами та роковим драйвом, які вже встигли стати справжньою візиткою ДДД. Третій номерний альбом киян (після «Славське-rock 2007 (Live)» і «ОГОооо!!!») продовжує традиції божевільного змішання стилів і жанрів, зберігаючи автентичний дух і настрій. Ну, а самобутній та оригінальний вокал Ольги Троян як завжди – на значній висоті!

У нас в країні не так вже й багато (як може здатися на перший погляд) музикантів грають український фолк-рок. Не столітній «кельтський рок», ні pagan, який неможливо слухати пересічному меломану, а простий ненав’язливий, легкий та інтелігентний фолк. Я, наприклад, можу перелічити імена таких музикантів на пальцях. А якщо ускладнити завдання, і спробувати знайти музикантів, які грають не шаблонний» фолк-рок, а в примішку з панком, ска і хардкором – кількість пальців різко зменшується. Але ДримбаДаДзиґа, звичайно, лишається.

Важливо відзначити, що в даному альбомі нема і натяку на «шароварщину» й несмак, як це часто буває при виконанні народних пісень. Можна, напевно, пошукати недоліки в самих записах чи аранжуваннях, почати чіплятися до дрібниць, але мені чомусь зовсім не хочеться цього робити.

У альбом «Муха» окрім інших увійшла і пісня «Чого варті твої думки?» на слова поета Сергія Довгого. «Для того аби система перестала нав'язувати штучних, фальшивих, насильних та вигідних комусь думок та цінностей, аби цей світ та ми в ньому стали кращі, треба підіймати свою дупу та рухатись вперед, відстоювати свою точку зору, коли це потрібне – словом, а коли його замало – ділом» – говорять музиканти.

Я чув від них більше ніж знати хотів –
Мені не цікаві порожні слова,
Розжовані гасла – то корм скотів
Багато в них пихи да тями нема.


Також основою пісні під назвою «Добрі Люди» стали вірші великого Кобзаря. Якщо говорити ще про пісні, то хотілося б виділити «Холодна водиця», що представлена на платівці у двох версіях. У першому,рок-варіанті,можна почути звичну для формату ДДД запальну «драйвову» «Холодну водицю», яка вже давно встигла полюбитися шанувальникам гурту. Другий же варіант – акустичний, не дуже притаманний для саунду групи,але він несе з собою трохи іншу енергетику тієї самої пісні. При записі цієї версії було використано виключно акустичні інструменти,тому пісня придбала м’які, приємні барви, які показали її з іншого боку.

Ще один безцінний плюс: ДДД зі своєю «Мухою» допомагають слухачу вкотре переконатися, що українська народна музика далеко не тужлива, як могло б здаватися недосвідченим слухачам.

«Сподіваємося, що ці пісні додадуть Вам ще більше доброго настрою та любові до України» - резюмують учасники гурту. Гадаю, ці сподівання виправдаються, як тільки-но ви прослухаєте дану платівку, яку, до речі, можна прослухати та вільно завантажити тут http://drymbadadzyga.bandcamp.com/album/myxa

Митько Сяржук


Виконавець:
ДримбаДаДзига
Назва:
Муха
Категорія:
Альбоми
Рік видання:
2014
Видавець:
UkrMusic

ПУБЛІКАЦІЇ
ДримбаДаДзиґа - презентує «ОГОооо!!!»
АНОНСИ
ДримбаДаДзиґа - презентує «ОГОооо!!!»
15.05.2010

Гурт ДримбаДаДзига з самого початку намагався поєднати не поєднане, і не тільки щоб шокувати слухача, а й дізнатись, чи в хімічно-музичній формулі є нові реагенти. Ця вибухова суміш різних людей, різних напрямків, різних думок, різних музичних уподобань вибухнула, і новий реагент назвали «ОГОооо!!!»

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
ОГОооо!!!
ОГОооо!!!
2010
альбом
слухати · рецензія
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан