РЕДАКТИРОВАТЬ
Жаба в дирижаблі

Жаба в дирижаблі

очень тяжелая
Група Жаба в дирижаблі була створена восени 1989 р. київським клоуном і шоуменом Богданом Харченко (він же Лисий і Бодякиевский і Харч), досить відомий на рокерских тусовках. Він запропонував з'єднати клоунаду з рок-н-ролом. Лисий звертається до брата дружини на ім'я Сергій (Лагодячи) із пропозицією зібрати групу. Лагодячи, дзвонить молочному братові Богдану Грибовскому й другові Славі Дьяченко й ті з радістю підтримують ідею. У першому варіанті група називалася «Други - Вуги» з визначенням стилю радіоактивний панк. Згодом приходить Сергій Едемский. У пошуках репетиційної бази вони знайшли бомбосховище, там, на підлозі стрибала більша й гарна земляна жаба. Ми випили за її здоров'я, і народилася назва групи Жаба в дирижаблі.

 У перший «жабский» склад увійшли: сам пан Богдан Харченко - вокал, автор музики й текстів, Сергій Ачинян (Лагодячи) - гітара, вокал, В'ячеслав Дьяченко (Асик) - бас, Богдан Грибовский (Гриб) - барабани, Сергій Едемский - акордеон.

 Перший виступ групи відбувся в грудні 1989р. Тоді команда виступила разом із групами Кому Вниз й Баніту Байда у Києві в будинку торгівлі, самобутність і новаторство стало відмітною рисою групи.

 Дебютний альбом писався в різний час й у різних місцях але так і не був закінчений у нього входили такі пісні: «Дівчинка», «Буратіно», «Пики - Кришна ?», «Собачка», «Краватка», «Бабайка», «Белочка», «Церква», «Дід Мороз» і гімну «Жаба в дирижаблі».

 Потім був не великий рок-фестиваль «Золотий інтеграл».
 Квітень 1990р. Рок-фестиваль «Від патології до екології».

 Якщо говорити про імідж «Жаби» зразка 1990р. то це було яскраве театрально-клоунське шоу, де музика не переважала над видовищем, - вони скоріше були рівноправними партнерами.

 Паралельно граючи з «Жабою» Богдан (Лисий) захопився мистецтвом пантоміми, і пише музику й тексти в стилі білогвардійської пісні (шансон). Назвавши, дують Брати Карамазови (не плутати з однойменної київської рок - групою Брати Карамазови), і виступаючи разом із Сергієм Едемским, намагається розширити свій невгамовний талант.

 Поступово він відходить від творчості в групі. Наприкінці 1990р. він залишає своє дітище й переїжджає в Чикаго (США) на ПМЖ.

 Незабаром до «Жаби» приєднується Олександр Єфімов (соло - гітара). Екс-гитарист групи «Ностальгія по Мезозої». Підсиливши гітарний саунд і професійний підхід до аранжування пісень.

 Небагато пізніше він приводить до складу групи вокалистку Ангеліну Гаврикову (вокал). А такому голосі ніжна й упевненому, група могла тільки мріяти. Ліна стала Музою й інтегральною частиною вокалу групи й чудовою акторкою на сцені. І в «Жаби» починається новий період.Склад групи з 1990 по 1995 року.
 Ангеліна Гаврикова - вокал;
 Сергій Ачинян - вокал, гітара (Лагодячи);
 Сергій Едемский - акордеон;
 В'ячеслав Дьяченко - бас (Асик);
 Олександр Єфімов - гітара ,акордеон;
 Богдан Грибовский - барабани (Гриб);
 Євгеній Ковальчук - концертний звукорежисер (Жу-жу);

 Серія успішних концертів і не одного в Києві -підігрівала народну любов до їхньої творчості. Як результат в Августі 1991р. «Жаба» бере участь вовтором всеукраїнському фестивалі сучасної піп і рок музики «Червона Рута» (м. Запоріжжя), де стає лауреатом, зайнявши почесне третє місце в жанрі рок - музики. Де композиція «Саддам Хусейн» побиває всі можливі рекорди в «рутовских» номінаціях.

 Більша тусовка, що складалася з переможців «Червоної Рути» протягом 91 й 92-го років гастролює з початок по Україні, а потім по Східній і Західній Європі. Весело квакаючи Жаба в дирижаблі пролетіла над містами Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини, Бельгії й Франції. До речі, про Францію, - Париж надихнув групу на створення пісні «Бажання на вулицях Парижа», що виконується чому - те німецькою мовою.

 Жаба в дирижаблі подорожує фестивалями, колекціонуючи нагороди: вересень 1991р. - Нова Коховка, шостий фестиваль «Рок-н-ролу Таврійський - пісня «Саддам Хусейн» стала кращою піснею фестивалю, а гітарист Олександр Єфімов був визнаний кращим гітаристом фестивалю.

 1992 рік - фестиваль «Вивих» (Львів), Другий всеукраїнський фестиваль рок і піп музики «Тарас Бульба» (Дубно), «Рок-н-рол наруинах» (Київ).

 1993р. перемога на другому міжнародному фестивалі «Teen Wave» (Вольногорск), успішний виступ на 13-м фестивалі українській культурі в Польщі «Сопот - 93».

 Навесні того ж року багато тисячним тиражем виходить перший альбом рок групи «Жаба в дирижаблі», що складається з п'ятнадцяти пісень. Альбом вийшов одночасно в трьох країнах - в Україні, Польщі й Бельгії.

 1994 р. - на Першому національному телевізійному фестивалі «Нові Зірки Старого Року», український варіант «Грими» де «Жабу» визнано кращої в номінації Рок - група напрямку «панк - рок».

 Сходинка за сходинкою, «Жаба» піднімається нагору по зоряній драбинці. І хотілося б, як у добрій старій казці, розповідати про те, як маленька зелена жабка стає, на кінець, царівною, але…

 Наприкінці 1994 року групу залишає по семейнимобстоятельствам фантастична вокалистка Ангеліна Гаврикова (через якийсь час вона стала мамою), і все вокальне навантаження залишається на гітаристі Сергієві Ачиняне (Лагодячи), що у той час уже виконує половину репертуару команди.

 У такому складі група проіснувала ще біля року, активно концертуючи, але наприкінці 1995 року практично перестала існувати. На жаль, у плані розкручування вони - цілковитий андеграунд, при загальному захваті Смине найшлося музичних ділових людей (продюсер, директор)який взяв би на себе рішення фінансових проблем «Жаби в дирижаблі», «Жаба залягла на дно!!!»

 Пройшло два роки. Ангеліна Гаврикова встигла народити сина й скучити по сцені. Сергій Ачинян спробував себе як музичний редактор. Сергій Едемский занурився в малий (або середній) бізнес. В'ячеслав Дьяченко працював настроювачем піаніно й устигав грати в різних київських рок групах. Олександр Єфімов вів музичні передачі на радіо «Промінь» і занималсяаранжировкой ведучих виконавців української естради.

 1998 року відбулося відродження «Жаби»:
 Ангеліна Гаврикова - вокал;
 Сергій Ачинян - вокал;
 В'ячеслав Дьяченко - бас;
 Олександр Єфімов - комп'ютери, гітара ,акордеон;
 Андрій Рижов - концертний звукорежисер;

 У музичній стилістиці відбулися зміни, група працює в «Real Time-3» - на записані семпли - живі - бас, гітара й вокал, всі пісні - звукорежиссерская Ігоря Прими.

 У цьому ж році була закінчена робота над записом другого альбому групи имеющего назву «Сонце в моїй голові» складається із шестнадцатипесен як нових, так і римейков зі старого матеріалу.

 Симбіоз семплов і живих звуків, цілісний стильний альбом. Тексти «жаби» залишилися такими ж яскравими, всі шістнадцять пісень слухаються на одному подиху, хоча виконуються на українському, російському, і навіть на німецькому. Композиції «Растаман» й «Конопельки» особливо розвеселять й обрадують шанувальників JAH. Ліричного настрою задають такі пісні «Хоробро», «Паровоз», «Пум-Пум-Пум» й «Зелений Peace» по новому зазвучали «Жучки Смердючки», «Зелений горошок» й «Гамак».

 Особливе уваги заслуговують такі пісні: «Мила принцеса», «Слон», «Либен Августин» (гімн пиву) тому що вони зовсім не схожі на композиції раннього періоду групи, і відрізняються своїм досить твердим саундом й еклектичністю.

 Кривдно що забули включити в альбом композицію «Саддам Хусейн» яка принесла славу «Жабі»!

 На українському ТВ появилсяклип на пісню «Зелений Peace» або «Green Peace». Але на жаль він був мало замічений через відсутність засобів на його прокручування.

 Відбувся прес конференція перед презентацією нового альбому із записом на телеканалі «Тонис».

 Відновилася концертна діяльність і підготовка до десятиліття групи наступного року (1999), але цим планам не призначено було збутися.

 P.S. Альбом був записаний але тиражування не відбулося.
ПУБЛІКАЦІЇ
Жаба в дирижаблі: третє об'єднання, друге возз'єднання
НОВИНИ
Жаба в дирижаблі: третє об'єднання, друге возз'єднання
16.03.2009

14 березня в клубі Route 66 відбувся концерт групи Жаба в дирижаблі. Весь день супроводжувався різними катаклізмами. По-перше, йшов нудний дощ зі снігом, що відлякало частину вибагливих відвідувачів. По-друге, не з провини клубу, тривала відсутність електрики, - це також не додало слухачів. Зате залишилися найстійкіші і загартованіші солдати рок-н-ролу: давні поціновувачі Жаб, друзі, втім і нових шанувальників було немало.

Жаба в дирижаблі  – політ нормальний
НОВИНИ
Жаба в дирижаблі – політ нормальний
09.02.2009

Реінкарнація «ЖАБИ» у 2008-му – це вимога часу, адже якось сумно без «жаб'ячої філософії» і усіх її веселих прибамбасів.

Жаба знову полетить
НОВИНИ
Жаба знову полетить
02.10.2008

Група «Жаба в дирижаблі», що була достатньо відомою в 90-х, збирається поновити свою діяльність. Натхненниками цієї ідеї стали Сергій Ачинян та В'ячеслав Дьяченко.

ДИСКОГРАФІЯ
Сонце в моїй голові
Сонце в моїй голові
1998
альбом
слушать
Жаба в дирижаблі
Жаба в дирижаблі
1993
альбом
слушать
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів