РЕДАГУВАТИ
Zа вікном

Zа вікном

Спроби створити свій гурт у лідера колективу «Zа Вікном» Олександра «Sound» Музики були вже давно, ще з 1997 року, але плани щодо боєздатного і довготривалого гурту почали реалізовуватися лише 2001 року, коли таки було засновано акустичний колектив, що представив свою першу программу в листопаді 2001 року у київському ПК «Росток». Цей рік і вважається роком заснування колективу, незважаючи на те, що члени колективу музиціювали одне з одним на протязі декількох років. На той час склад гурту був наступним:
Олександр «Sound» Музика - вокал, гітара
Олександр «Sword» Кармазін - гітара
Володимир Коленко - бас-гітара

До того часу (та й після того - вже паралельно) Олександр «Sound» Музика працював в жанрі авторської пісні та співаної поезії, був учасником та лауреатом багатьох фестивалів, зокрема, «Перлини Сезону 99» (II місце, жанр »авторська пісня«), «Червона Рута 01» (спеціальна відзнака, жанр «авторска пісня»), «Студентські Струни 01» (м. Житомир, дипломант), «Струни Серця 03» (м. Івано-Франківськ - Яремче, лауреат в номінації «Кращий авторський твір»). Осторонь стоїть перемога дуету «Zа Вікном» у складі Олександр «Sound» Музика - Олександр «Sword» Кармазін на фестивалі «Струна Тернова» в Кривому Розі в листопаді 2002 року (номінація «Найкраще музичне рішення»), де Олександр «Sword» Кармазін дебютував на такого роду фестивалях авторської пісні. Після творчого дебюту в 2001 році гурт «Zа Вікном» дещо уповільнив свою діяльність. Виною тому стали життєві та сімейні обставини членів гурту. За цей час було знайдено ударника Тараса Валігуру і вирішено більше робити акцент на електричну сторону творчого процесу. Лише наприкінці 2002 року гурт почав працювати більш інтенсивно. На той час Володимир Коленко за особистих проблем вже не мав часу на творчість, і його за бас-гітарою дав згоду тимчасово замінити Денис Верба, а Олександр «Sound» Музика вже мав дружину та маленького сина. Апогеєм співпраці гурту з новим бас-гітаристом стали два виступи: перший в рамках акції «Музичний Фонтан» у Білій Церкві став свого роду дебютом електричної версії «Zа Вікном», а другий в київському молодіжному клубі «Барви» показав повну готовність колективу до концертної діяльності.

Два тижні потому один із засновників «Zа Вікном» Олександр «Sword» Кармазін трагично загинув на трасі Київ-Умань разом із своєю нареченою. Існування гурту було деякий час під загрозою - принцип підбору не музикантів, але «членів сім'ї Zа Вікном» не спрацьовував - для цього потрібна була довга співпраця з новими музикантами, на що після трагічного випадку сил практично не було. Саме в цей час до гурту повернувся Володимир Коленко, після чого проблему з вакантним місцем соло-гітариста було вирішено - на його місце став екс-басист Денис Верба. Такий варіант складу гурту було випробовано на декількох концертах, зокрема, на концерті пам'яті загиблого Олександра «Sword» Кармазіна і визнано оптимальним. «Zа Вікном» продовжив свою роботу в такому складі:
Олександр «Sound» Музика - вокал, гітара
Денис Верба - гітара
Володимир Коленко - бас-гітара
Тарас Валігура - ударні

Паралельно з тим Олександр «Sound» Музика згадав свої старі звички, з'їздивши на фестиваль співаної поезії «Струни Серця 03» (Івано-Франківськ - Яремче), де не тільки став лауреатом в номінації «Кращий авторський твір», але ще й допоміг стати лауреатами як кращому гурту дуету «ГайЯ» з Луцьку, що після такої удачі перейменував себе спочатку в дует «ГайЯ та ін.», а згодом як «In. ГайЯ» (себто, «Інші та ГайЯ»).

В липні 2003 року гурт «Za Biкном» прийняв участь у фестивалі «Тарас Бульба», що проходив у місті Дубно Рівненської області. Гурт відкривав фестиваль, у якому виступали понад сорока гуртів. На жаль, виступ було оцінено лише глядачами - для членів жюрі музика гурту здалася «неформатною», себто занадто вже спокійною. Але замість того гурт отримав запрошення на виступи в різних містах України від різних гуртів, що також приймали участь у фестивалі.

Наступним досягненням музикантів «Za Biкном» стала перемога ударника гурту Тараса Валігури у складі гурту «Че Гевара Блюз» на всеросійському акустичному фестивалі «Оскольска Ліра»-04 у місті Старий Оскол, де цей гурт виборов Гран Прі фестивалю.

Потому «Za Biкном» знову уповільнили свій хід. Небагаточислені виступи в невеликих приміщеннях стали результатом складних життєвих обставин, що не дозволяли повністю віддатися творчому розвитку.

На час т.з. «помаранчевої революції» басист гурту Володимир Коленко вже повністю заглибився у бізнес. Революція повністю винищила можливості репетицій - Тарас Валігура бойкотував на Майдані Незалежності, що в Києві, а для Коленка та Дениса Верби настав час повного напруження на місцях своєї роботи. З моменту початку «помаранчевої революції» гурт більше не збирався на репетиції. З часом виявилося, що Володимирові Коленку вже не вистачає ані часу, ані можливостей на те, щоб серйозно займатися музикою, а потому Тарас Валігура стомився чекати кращих часів і покинув гурт. Олександр «Sound» Музика, поки його музиканти шукали можливостей для подальшого розвитку творчості гурту, на деякий час створив альтернативний акустичний проект «Za Biкном acoustic», що ввібрав у себе досить вільних музикантів з різних гуртів. Так, було запрошено на бек-вокал Тетяну Сергійчук (екс-«Чорна Рада»), трьох музикантів з гурту «Ворождень» Віктора Магомета, Володимира Кучинського та Олександра «Анархію» Науменка, В'ячеслава «Косого» Горбенка, що паралельно грав у «Домі Кераміки», «Че Гевара Блюз» та «Больно Далєко», а згодом з'явився Максим Абрамов з гурту «Проперганджа». Той момент, що у більшості музикантів існували свої основні проекти, не дозволяв достатньо часто збиратися на репетиції, і перший досить серйозний виступ було проведено лише у травні 2005 року у київському клубі «Store 205» на річницю клубу авторської пісні «Вертикаль». Склад гурту був наступним:
Олександр «Sound» Музика - вокал, гітара
Тетяна Сергійчук - бек-вокал
Віктор Магомет - сопілка
В'ячеслав «Косой» Горбенко - бас-гітара
Максим Абрамов - перкусія
Олександр «Анархія» Науменко - гітара
Володимир Кучинський - клавішні

На цей момент, після розпаду електричного проекту, новостворений гурт знову перейменовано в «Za Вікном» і колектив продовжує репетиції та утвердження основного складу, паралельно шукаючи можливості для повернення в електричну іпостась.

ПУБЛІКАЦІЇ
«Саунд» — це не просто звук
НОВИНИ
«Саунд» — це не просто звук
26.02.2007

Попри те, що в Полтаві замало місць, які б дозволяли - і за місткістю, і за наявністю якісної апаратури, і за зацікавленістю господарів, - проводити мистецькі акції, останні в нашому місті таки відбуваються доволі регулярно. Так само, як і концерти-«квартирники» полтавського Арт-клубу, які відрізняються від звичайних концертів тим, що проводяться не у концертних залах, а вдома, створюючи унікальну і неповторну атмосферу для невеликого кола слухачів та запрошених виконавців.

ДИСКОГРАФІЯ
Н/Д :(
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Gibson оголосив себе банкрутом
НОВИНИ
Gibson оголосив себе банкрутом
13.05.2018

Американська компанія Gibson, заснована у 1984 році, постачає щорічно 170,000 гітар у 80 країн світу. Цього року корпорація опинилася на межі банкрутства з півмільярдним боргом

Кіноконцерт Muse: Drones World Tour / 12.07.2018
АНОНСИ
Кіноконцерт Muse: Drones World Tour / 12.07.2018
04.07.2018

У 2015 році Muse вирушили у Drones World Tour. Під час нього вони відіграли 130 концертів у незвичному для себе форматі — над сценою літали дрони, а гігантські проекції взаємодіяли з музикантами