РЕДАГУВАТИ
Слід

Слід

Топографія київської формації «Слід» - явище унікальне. Суть не в тім, що за три роки існування колектив більше готувався до діяльності, ніж виступав. Його створили в листопаді 1986-го знайомі по Київконцерту професійні музиканти, два гітаристи - Юрій Товстоган (уся музика і тексти) та Ігор Зав городній. Обом імпонувала рок-музика, але в «компаніях», де вони відповідно працювали, - у Миколи Гнатюка та Миколи Мозгового, - замовляли інші пісні. Коли до дуету, який з професійної сцени перейшов… на самодіяльну (окрім Києва ви ще де-небудь бачили таку іронію долі?), пристав клавішник Володимир Гончарук, це й зафірмувало новий склад. Прикметно, що барабанщика групи Ігоря Лихуту та клавішника «Сліду» за підсумками річної рок-клубівської анкети 1987 року самі музиканти визнали кращими інструменталістами. Так що та команда мала всі шанси стати адміралом столичної рок-армади.

Дебютували на «Молодіжному перехресті-87», показавши нині широко відому арт-програму: «Твій слід» (звідси й назва), «Сага», «Шлях у часі». За великої суперечки, що виникла серед членів жюрі, втім, при потужному заступництві членів Спілки композиторів України, все-таки стали лауреатами «МП-87». На підсумковому концерті того лютневого фестивалю, що відбувся в Жовтневому палаці культури Укрпрофради, « з ініціативи музичного редактора музичної редакції Українського радіо Сергія Лабченка виступ »Сліду« був записаний по трансляції; а згодом, за нарядом у Будинку звукозапису, твори квінтету, до якого приєднався басист »Титаніка« Олексій Никольський, зафіксували провідні звукорежисери республіки - Олег Ступка та Володимир Лещенко. Досить швидко кіностудія «Укртелефільм» зняла за піснею «Сага» теледиск, який не один раз демонструвало Українське телебачення Улітку 1987 року найпрофесійнішу -з київських «саморобок» - групу запросили в Київконцерт. Та раділи вони зарано, бо півроку «Слід», на власній шкурі зазнавши систему «приходьте-завтра», не міг здати програму: то худради немає, то вона слухати не готова. Першим залишив колег І. Завгородній, котрий перейшов назад… у професіонали, в «Зимовий сад». Готувалася нова годинна програма антивоєнного змісту «Шлях у часі», фрагменти якої було показано на «Молодіжному перехресті ІІ», коли в жовтні 1987 року молодіжні журнали «Ранок» (Україна) та «Ноорус» (Естонія) збирали докупи творчу молодь. Разом із «Гроном» та «Кобзою» «Слід» відпрацював у Броварськім спортивнім манежі «Новорічне шоу'88» - та зник.

Формація швидко поміняла барабанщика; прийшов Андрій Кузьменчук. Не допомогло. До весни минулого року в групі залишилися двоє: Юрій Товстоган та Володимир Гончарук. Не було ні роботи, ні коштів на існування. Хоча «Слід», як і перший магнітофонний альбом, записаний на касеті, - «Шлях у часі» (лютий, 1988), залишився. Кажуть, біда навчить… Тож у вересні минулого року «уламки» київської групи «Академія», а саме: барабанщик Олег Павловський та басист Олег Гур'янов - допомогли дуету відродити «Слід». Сіли на репетиції, та до виступів знову діло не дійшло. За два місяці на базі кооперативу «Фейєрія», котрий запропонував підтримку (нині центр «Гама»), Юрій Товстоган укотре набрав професійний склад: В. Гончарук (клавіші), Василь Дядюшко (клавіші), О. Павловський (ударні), Сергій Коваленко (бас). До жовтня, окрім першої програми «Шлях у часі», квінтет закінчив роботу над другою - «Вічний порив», їхня фонограма вельми сподобалась організаторам Днів хард-року в Ризі, але фестиваль… зірвався. У березні 1989-го «Слід» з'їздив на гастролі до Кіровограда. i знову зник?..

Дмитро БЕЗМАЙБУТНЄ #Фонограф 1989г.

ДИСКОГРАФІЯ
Н/Д :(
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

ВВ провели перший в Україні онлайн-концерт по квитках
НОВИНИ
ВВ провели перший в Україні онлайн-концерт по квитках
30.04.2020

Яскраво та весело пройшов перший великий онлайн-концерт гурту Воплі Відоплясова з презентацією альбому «Закустика», що вийшов на вінілі