РЕДАГУВАТИ
Каменный гость

Каменный гость

Кам'яний гість — український рок-гурт, створений у 1998 році. Творчість колективу відрізняється музичним різноманіттям, у якому драйв сучасного рок-звучання наповнений мелодійністю етнічних мотивів. Лідером гурту, автором пісень та вокалістом є Юрій Верес.
Станом на сьогодні гурт має великий концертний досвід, записав чотири студійних альбоми та заснував проект «класика року в українському стилі», у якому пісні світових рок-легенд 60-80-х років (The Beatles, The Doors, The Rolling Stones, Queen, Genesis, Slade, Pink Floyd, Creedence Clearwater Revival, Rainbow, Uriah Heep, Jethro Tull, Гері Мура, Девіда Бові, Боба Ділана, Дженіс Джоплін) виконуються українською мовою та у нових аранжуваннях.

Історія гурту

Гурт «Кам'яний гість» заснований 7 квітня 1998 року у Києві Генадієм Барабашем (барабани) та Юрієм Вересом (вокал, акустична гітара, бас-гітара). Ранній склад групи зібрався з кола друзів. Починаючи з першої репетиції, хлопці відразу взялися за створення власних пісень. Незабаром з’явилися й перші демо-записи. Музичний фундамент почали закладати Роман Сіренко (гітара), Богдан Шевчик (гітара) та Павло Кучеров (скрипка), але, згодом, з різних причин, залишили команду.

Щодо назви гурту, то вона з'явилася не одразу.

Юрій Верес: «За відчуттями процес пошуку назви схожий на вибір імені для новонародженої дитини. У нашому випадку це результат спільної творчості. На одній з вечірніх посиденьок ми спонтанно називали різні слова та словосполучення, все що спадало на думку. Звучали і кумедні, і пафосні, і серйозні. Хтось запропонував – Кам’яний гість. Я відчув: це саме те, що потрібно. У цьому словосполученні є якась особлива енергетика. Мені сподобалася теплота звучання, загадковість, ніби натяк на каміння як асоціацію зі словом rock – «скеля» у перекладі з англійської (зокрема, назва відомого британського гурту «Rolling Stones» означає «каміння, що котиться»). Тому назва нашого гурту ніяк не пов’язана з творчістю Олександра Пушкіна та його «Маленькими трагедіями», а також з творчістю Лесі Українки та її поетичною драмою «Камінний господар».

У 1999 році до ансамблю приєдналися гітарист Віктор Чернецький та бас-гітарист Петро Юрженко. Згодом на сцені одного зі столичних фестивалів відбувся перший виступ «Кам’яного гостя». В ті часи у гурті також грали барабанщик Микола Сергеєв та клавішник Ярослав Здольник. Колектив почав виступати на квартирниках та невеликих концертних майданчиках.

У 2000 році «Кам’яний гість» став ініціатором та організатором фестивалю «Рок-легенди», в рамках якого відбулися концерти пам'яті Віктора Цоя, Джиммі Хендрікса та Джима Моррісона.

У 2001 році команда почала активно гастролювати, виступаючи на різноманітних фестивалях та музичних майданчиках у багатьох куточках України. Деякий час з гуртом концертував бас-гітарист Олександр Новіченко, але незабаром його змінив Антон Тараненко.

Гастрольні мандрівки принесли «Кам’яному гостю» великий досвід, багато нових друзів та шанувальників. Не обійшлося й без кумедних випадків.

Музиканти згадують: «Виступаючи на одному з фестивалів, зі сцени ми побачили, як тодішній директор нашого гурту Олександр Каут намагається зупинити якогось чоловіка, що проштовхується до звукорежисера з вигуками «Терміново вимкніть звук!». Виявилось, що то був один з керівників фестивалю, якому не сподобалася наша пісня про пиво. Натиск вдалося стримати і ми почали грати наступну пісню, слова якої Юра забув. Згадав лише перший куплет і проспівав його чотири рази підряд. На що вже заспокоєний керівник фестивалю сказав – «Оце пісня, оце я розумію, глибока філософія…».

2002 рік виявися для «Кам’яного гостя» багатим на зміни. Склад ансамблю поповнився талановитим флейтистом Антоном Сурміним. Гурт залишив Генадій Барабаш, а його місце зайняв барабанщик Іван Козаченко. Того ж року до команди приєдналася Марія Ніколаєва, яка почала висвітлювати діяльність гурту у ЗМІ. Завдячуючи зусиллям Марії музиканти почали частіше з’являтися на радіо та телебаченні.

У 2003 році гурт «Кам’яний гість» видав свій перший альбом «Танец со временем», який був записаний у рекордно стислі терміни – протягом декількох ночей. Результат вийшов трохи розбишацьким та наївним, але щирим. Запис альбому став можливим завдяки підтримці Олександра Хоменка, що є давнім приятелем К.Г.

У липні того ж року до гурту приєднався чудовий музикант, саксофоніст Євген Прядко, який грав у колективі до 2005 року. Також протягом нетривалого періоду на барабанній установці музиціював Юрій Колесник.

З 2005 до 2009 року гурт йде в творчу відпустку, під час якої Юрій Верес починає писати пісні українською мовою. «Кам’яний гість» повернувся не тільки з новими ідеями, а й з новою ритм-секцією - до гурту приєдналися барабанщик Сергій Спатарь та басист Дмитро Бакрив. З цього моменту в історії гурту почався якісно новий період. Музиканти відновили гастролі та стали активно працювати над створенням нових пісень.

У 2011 році до творчості ансамблю долучився етно-інструменталіст та шаман Микита Єфанов, що грав на австралійському діджеріду, японській флейті, дримбі та різноманітній перкусії. Того ж року було презентовано демо-альбом «По горизонту до небес», запис якого став можливим завдяки музиканту та звукорежисеру Тарасу Болгаку, що у не простих умовах накопичував репетиції гурту та зміг витягнути звук до майже студійного рівня.

У 2012 році до складу групи приєднався чудовий флейтист Сергій Робулець, з яким «Кам’яний гість» записав альбом «60/70», що містить українські переспіви легенадарних рок-гуртів 60-х та 70-х років, а саме: The Beatles, Rainbow, Uriah Heep, Slade, The Rolling Stones, The Doors, Jethro Tull, а також Дженіс Джоплін та Боба Ділана.

Юрій Верес про ідею альбому: «Мені завжди було цікаво про що співають західні гурти. Коли слухаєш англомовну музику, ковтаєш її цілком. Якщо й розпізнаєш зміст, то лише приблизно. У всякому разі, я сприймаю саме так. Коли слухаєш пісню рідною мовою — навіть не замислюєшся про що йдеться, все розшифровується автоматично. Стало цікаво — як буде сприйматися відома англомовна пісня, якщо заспівати її українською, з максимально наближеним перекладом та в абсолютно новому аранжуванні. Першою ластівкою була пісня "People are Strange" («Люди дивні») Джима Моррісона та гурту "The Doors". Потім була композиція "While My Guitar Gently Weeps" (“Під плач гітари моєї”)  Джорджа Гаррісона та "The Beatles". І пішло-поїхало…».

Наприкінці 2013 року з’явився альбом «Там, за горами». Музиканти накопичували матеріал протягом декількох років, шукаючи найкраще звучання. Під час запису використовувалися не тільки сучасні, а й різноманітні етнічні інструменти. Тематичний діапазон пісень вийшов досить широким - від самоіронії та жартів до глибоких переживань та філософських роздумів. Пісня «Там, за горами», яка і дала назву платівці, заснована на реальних подіях.

Юрій Верес: «В основу цієї пісні закладена реальна історія: дідусь загинув, коли моїй мамі було усього три роки. Бабуся була вимушена сама виховувати чотирьох дітей…».

Презентація альбому «Там, за горами» відбулася у часи Революції гідності. Згодом, «Кам’яний гість» зіграв концерт на сцені Євромайдану.

Після випуску альбому «60/70» пройшло декілька років, протягом яких гурт отримав багато листів з позитивними відгуками та проханнями й надалі створювати нові переспіви. У 2014 році на сайті краудфандингової онлайн-платформи «Спільнокошт» від BIGGGGIDEA музиканти «Кам’яного гостя» почали збір коштів на підтримку майбутнього альбому «70/80». Протягом декількох місяців необхідну суму було зібрано. Проект підтримали доброчинці з різних куточків України, в тому числі й зі сходу.

Музиканти К. Г.: «Спільнокошт» – не чарівна паличка, але штука дуже наближена до неї за можливостями. Єдина відмінність – бажання треба підкріплювати діями. Команда BIGGGGIDEA – молода та амбітна. Вона складається з успішних людей, що постійно розвиваються…».

Альбом «70/80» було видано у 2015 році. На платівці звучать українські переспіви пісень легендарних «The Beatles», «The Doors», «Queen», «Genesis», «Slade», «Pink Floyd», «Creedence Clearwater Revival», а також Гері Мура та Девіда Бові. До речі, переклад композиції «Coz I Luv U» гурту «Slade» створив Андрій Куликов - відомий український журналіст та ведучий. Крім того, Андрій сам взяв участь у записі.

Презентація платівки відбулася у вигляді благодійного заходу – всі кошти від вхідних квитків та продажу дисків були передані на потреби військового шпиталю - той важливий момент, коли одна доброчинність трансформується в іншу. 

У 2016 році альбом «70/80» вийшов у новому багатодоріжковому форматі AMA. Унікальність формату у тому, що слухач має можливість самостійно змінювати баланс музичних інструментів. Авторами формату є українські розробники, а саме – Антон Мальцев (програміст, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичних методів системного аналізу Інституту Прикладного Системного Аналізу при НТУУ "КПІ") та Андрій Обод (відомий звукорежисер та саундпродюсер, студія SvOboda Records). «70/80» став першим повним альбомом, що вийшов у форматі AMA!

Сьогодні «Кам’яний Гість» - це дружня команда з амбітними поглядами на творчість. Музиканти постійно експериментують. Окрім гітар та барабанів, в піснях гурту зустрічається шаманський бубон, дримба, флейта, різноманітна перкусія, губна гармоніка і навіть австралійський діджеріду. Кожна пісня гурту – це окрема історія зі своєю сюжетної лінією.

Склад:
Юрій Верес — автор пісень, вокал, акустична гітара, губна гармоніка, аранжування;
Віктор Чернецький — гітара, аранжування;
Дмитро Бакрив — бас-гітара;
Сергій Спатарь — ударні;
Сергій Робулець — флейта
ПУБЛІКАЦІЇ
Кам’яний гість відсвяткує свій 20-річний ювілей у новому «Docker-G Pub»
АНОНСИ
Кам’яний гість відсвяткує свій 20-річний ювілей у новому «Docker-G Pub»
24.04.2018

Спеціально до цієї дати іменинники підготували унікальну концертну програму «20 Years Underwater». Найкращі композиції, та зовсім нові пісні з майбутньої платівки «Човен»

Підсумки 2012 року від Юрія Вереса («Кам’яний Гість»)
ІНТЕРВ'Ю
Підсумки 2012 року від Юрія Вереса («Кам’яний Гість»)
08.01.2013

Коротко про рік минулий та плани на майбутній

Юрій Верес: «Коли музика всередині тебе, її неможливо вимкнути»
ІНТЕРВ'Ю
Юрій Верес: «Коли музика всередині тебе, її неможливо вимкнути»
12.12.2011

18 грудня у «Портер пабі» на Подолі «Кам’яний Гість» представить двохгодинну концертну програму, яка складатиметься зі старих та нових пісень. Напередодні концерту ми зустрілися з Юрієм Вересом, лідером гурту, та поговорили про творчість, плани на майбутнє та яких сюрпризів чекати від виступу в «Портер-пабі»

ДИСКОГРАФІЯ
Плине час
Плине час
2020
альбом
70/80
70/80
2015
альбом
слухати
Там, за горами
Там, за горами
2013
альбом
слухати
60/70
60/70
2012
альбом
слухати
Танец со временем
Танец со временем
2004
альбом
слухати
Твоя дорога (Прип'ять)КЛІП
Твоя дорога (Прип'ять) · 2021
12 тис. переглядів
Там, за горамиКЛІП
Там, за горами · 2016
21 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!