РЕДАГУВАТИ
Карна

Карна

важка
Все почалося у далекому 97-му році…

У квітні бассист Гоблін зібрав команду з трьох чоловік і надав їй назву «Карна»… початок був класичний для нашої країни: гітари по типу «Урал», страшна ударна установка і т.і….. Вокалістом став сам Гоблін а гітаристом і вокалістом одночасно став Саша Меркулов.

Група почала грати важку музику у стилі folk metal або навіть folk black-death metal!!!

До літа вже було декілька «андерграундних» виступів…

В кінці липня маючи на меті знайти собі команду в Івано-Франківськ переїхав теперешній гітарист Влад і познаймившись з Гобліном, після смішної розмови був прийнятий в колектив соло-гітаристом…а також появився перший серьезній драм мер - Андрій Вайпер наробка свого першого матеріалу та виступи…так пройшов рік і гітарист Саша залишивши «Карну» поїхав в Штати на ПМЖ..

В команду був прийнятий вільний вокаліст з тільки розваленої команди «Мегера« Прищ.

У такому складі команда пробула до осені 98-го…далі складніше…екс-барабанщик «Мегери» і теперішній вокаліст Льоша Ярош, став другим гітаристом «Карни»!!! (як з’ясувалося, крім барабанів, (якими він займався 3 роки в музичній школі), він дуже непогано грав на гітарі та співав ).

Потім був виступ на «Червоній Руті» та 3-місце у відбірковому турі ?…і Льоша надовго покинув групу і пішов в рідну українську армію…

Літом 99-го змінився барабанщик, новим став теперішній Коля…потім знову репетиції, купа нового матеріалу, різні виступи…перші спроби організувати свої концерти, свій фестиваль…мінявся стиль музики…мінялись інструменти та погляди на музику…

В групу прийшов другій гітарист Роман, який в майбутньому, то уходив то приходив знову і навіть попав в кліп «Ми будемо разом»… але це в майбутньому…

В осені 2000-го Карна отримала 1-е місце у відбірковому турі «Червоні Руті», а «взяла» лауреатів у декількох регіональних фестивалях і літом 2001- отримає дипломанта на фіналі «Червоної Рути» у Києві…

Наступив найтяжчий період життя групи…Карна більше не могла себе реалізовувати в старому музичному стилі…і наступив піврічний період пошуків і одночасної депресії…але був і світлий момент - це створення свого фестивалю «Рок-Вибух», який вперше відбувся 5 вересня 2001-го у к-трі «Космос» в приміщенні дискотеки «Ура».

Команда до сих пір кидається із сторони в сторону, шукаючи себе у новому музичному напрямку…

Весною 2002 групу покидає вокаліст Прищ і їде у Лондон на ПМЖ, а місце вокаліста займає Льоша Ярош. Стиль музики принципово міняється, група називає його «український альтернатив-ньметал», створюються дві нових пісні «Сміття» та «Безнадійно хворий» з якими та кавер-версіїєю U2 «Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me» група виступає на відкритій сцені біля міського озера на День Міста - 8 травня 2002р.

Літом ці дві пісні записуються на студії «Універсал-студіо» у Ів.-Франківську. Барабанщик Коля покидає групу і його місце знову займає Андрій Viper, з яким команда виступає на «Тарас Бульба-2002» у м. Дубно і отримує диплом, виступ у Львові в «Ляльці». Потім знову «Рок-Вибухи»….репетиції… створення та запис «Ми будемо разом» і знімається перший відеокліп-ролік.

Всю осінь команда шукала нового барабанщика, мінялись музиканти поки знову не повернувся Коля «Нік». Створюються нові пісні: «Про Стефана» «Летимо»…іде робота по створенню дебютного альбому, постійні «Рок-вибухи», пісня «Ми будемо разом» постійно крутиться по Франківським радіо та по місцевим ТБ часто транслюється кліп. Команда отримує звання на лауреатів на багатьох фестивалях.

Весною та літом 2003-го іде запис дебютного альбому, концерти у Львові, Тернополі, Бережанах. На «Тарасі Бульба-2003» серед 36 учасників Карна отримує Гран-прі фестивалю.

30 вересня у Івано-Франківську Карна презентувала свій перший альбом «Летимо» виданий на СД. Потім були презентації у Львові та Тернополі. Музику крутять радіо України.

Декілька українських музичних критиків у журналістів назвали «Летимо» кращим альбомом альтернативної музики 2003-го року.

Знову концерти по західній Україні, Карна запрошена в Одесу на фест «Пікейні Жилети» де виступає з такими групами як В.В. та Мастер (Москва). Інфа про групу за ініціативою Олега Скрипки попадає на офіційний сайт Воплей Відоплясова www.vopli.com

Потім знову багато «Рок-вибухів», а також різних виступів по містам України….

Літом Карна була запрошена в Росію в м. Сєрпухов, Московської області представляти Ів.-Франківськ на фесті «Про-рок» де була єдиним представником України. Команда дуже з подобалась місцевому народу, не дивлячись на їхнє незнання української мови, якою співала група…?

На даний момент команда активно працює над створенням другого альбому.

ПУБЛІКАЦІЇ
Гурт КАРНА припинив своє існування
НОВИНИ
Гурт КАРНА припинив своє існування
10.09.2010

Офіційне звернення лідера гурту Влада Яруна

КАРНА: Новий альбом та новий тур Україною!
НОВИНИ
КАРНА: Новий альбом та новий тур Україною!
13.02.2010

Paді пoвідoмити, щo yкpaїнcький poк-гypт КAPНA y cпівпpaці з кoмпaнією «НAШ ФOPМAТ» вже пpeдcтaвили cвій нoвий aльбoм з oднoімeннoю нaзвoю. Плaтівкa з'явитьcя нa пoлицяx мaгaзинів з 10-го лютoгo 2010 року.

ДИСКОГРАФІЯ
Гуцул-метал
Гуцул-метал
2017
альбом
слухати
Single
Single
2015
сингл
слухати
KARNA
KARNA
2010
альбом
слухати · рецензія
ВітроломКЛІП
Вітролом · 2019
612 тис. переглядів
Party на ПрикарпаттіКЛІП
Party на Прикарпатті · 2017
1 663 млн переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Cardinal Birds: Якщо мати мету і багато працювати - можливо все!
ІНТЕРВ'Ю
Cardinal Birds: Якщо мати мету і багато працювати - можливо все!
26.12.2018

Різниця між музичними стилями нівелюється, про філософію годі й казати. Панк вже не той, скажете ви - можливо.. в ньому вже немає того бунту і протесту, але все ще вирує кураж свободи та дух молодості

У Києві пройде AIR Music Meetup`19
АНОНСИ
У Києві пройде AIR Music Meetup`19
28.05.2019

AIR Music Meetup`19 - це головна конференція для музикантів, які хочуть, щоб їх музика була почута мільйонами на YouTube.