РЕДАГУВАТИ
Берег Бонанзи

Берег Бонанзи

«На Україні дощ» - співають полтавчани Берег Бонанзи. І публіку пре. Мокру-мокрісіньку публіку від цих слів просто розриває…»

По великому рахунку історія майже всіх рок-колективів починається однаково: спочатку з'являється ВІН, тобто лідер, або «фронтмен» по-модньому, а потім навколо нього з'являються його однодумці. В цьому плані полтавці «Берег Бонанзи» оригінальністю не відрізняються. Все почалося в другій половині 90-их років. Молодий студент педагогічного університету Антон ГУТИРЯ, а в народі просто «Антоніо», почав захоплюватись українським рок-н-ролом. Почав писати пісні і співати їх друзям. Доспівався: став дипломантом Червоної Рути в жанрі акустичної музики. В якийсь момент йому набридає «бринькання під гітару» і він вирішує створити власний повноцінний музичний колектив. Ця ідея сподобалася його друзяці Ростиславу МАМАДЛОІКОВУ, або просто «Мамон», який вже тоді досить гарно грав на своїй новенькій електрогітарі «LedStar». З тих пір вони нерозлучно мандрують космічним ефіром у пошуках нової музики. Перший колектив мав назву не менш оригінальну ніж зараз - «Товариш Пес». У 1997 хлопці навіть спромоглися зробити якісний запис на студії у Андрія БУТОРІНА. Правда тільки одну пісню, але хто ж про то знає…

Колектив існував недовго. Залишившись удвох хлопці не втрачають надію і продовжують займатися музикою… на студії. На протязі 2002-2004 років дует «Берег Бонанзи» записує 8 студійних треків. Деякі з тих пісень й досі транслюються в ефірі радіостанцій, а забійник «Пападос» у 2004 році завдяки ФДР-радіоцентру облетів не тільки всю Україну, а й потрапив навіть у Канаду! В тому ж році формується склад команди: до дуету приєднується барабанщик Володимир «Малий» ЯЦУРА, басист Михайло ШИМРАЄВСЬКИЙ, бек-вокаліст Євген «Їжак» РОМАНАНКО ТА жива духова секція (труба, тромбон і саксофон). Цим складом Бонанзи дебютували на Всеукраїнському фестивалі «Мазепа-Фест». Продюсер фестивалю - музичний критик і журналіст Сашко ЄВТУШЕНКО - назвав їх відкриттям фестивалю.

Потусувавши трохи по українському музичному простору, хлопці вирішують, що робити в Полтаві їм нічого і вирішують спробувати долю в києві. Юрко ЗЕЛЕНИЙ з ФДР-радіоцентру про їхній переїзд писав наступне: «Полтавська ватага Берег Бонанзи, відома за своїм забійником «Пападос», мастить воза на Київ. Переїзд гурту повним складом музики пов'язують насамперед з тим, що в рідному місті хлопці не бачать майбуття для творчого розвою та зростання: місцевий радіопростір гуртом практично нехтує, а для живих виступів майданчиків в Полтаві катма. До того ж дається взнаки, що всі муз?ки при своїх роботах, а тому не надають належної уваги репетиціям, відточенню навичок тощо. «А так заїдемо в якусь Тарасівку під Києвом, завеземо туди барабанну установку і будемо цілий день тарабанити,» - відкриває мрії гітарист гурту Євген Їжак. Жити Берег Бонанзи планує з виступів, дякувати в столиці нагоди грати за плату значно більше, ніж в рідній Полтаві - хлопці навіть мають намір навмисно повивчати якісь класичні блюзові речі. Наразі ж полтавчани ведуть підготовчі роботи: налагоджують у Києві зв'язки, промацують ґрунт тощо. Не виключено, що задля прискорення свого потрапляння до столичного інформаційного простору хлопаки заколотять спільний проект разом з якимось знаним ім'ям, скажімо з Тартаком, з яким ватага вже встигла запізнатися».

За рік київської «еміграції» зірками вони звісно ж не стали, та зате їхній професійний рівень помітно зріс. «Берег Бонанзи тепер звучить набагато виразніше: крім хлоп'ячої агресії в їхній музиці з'явилася музика. За рік їм вдалося пограти у київських клубах, погратися в київську конкуренцію, а це може слугувати непоганою школою. Крім того, до них приєдналися нові, старші музиканти, здається, з Надзвичайного Такотожа і Арахнофобії (басист). Берег Бонанзи вже навіть мають свій хіт - пісню «Пападос», яка увійшла до цьогорічного диску «Мазепа-фест-2005», - таку думку з приводу гурту висловив київський журналіст на прізвисько «Fish» після їхнього виступу на III Всеукраїнському рок-фестивалі «Мазепа-Фест».

Наразі «Берег Бонанзи» знову засіли у студію звукозапису, але на цей раз на столичну - «Глорія». До речі, саме на цій студії Руслана записувала свої «Дикі танці», а Гайдамаки, з якими Бонанзи вже досить давно дружать, тільки-но закінчили там запис свого третього альбому. На даний момент музиканти вже записали дві пісні: «Нариси бурси» - про ексцеси, які можуть статися з вами, якщо ви живете в гуртожитку вітчизняного навчального закладу, та «На Україні дощ» - цю пісню «Антоніо» присвятив прекрасним українським дівчатам. І слід зазначити, що Сергій КУРОЧКІН виправдав сподівання та надії хлопців - пісні вийшли дуже вдалими.

Історія тільки починається. Далі буде…

Состав:
Гутиря Антон - голос
Мамадлоїков Ростислав - гітара
Магкеєв Артур - бас-гітара
Яцура Володимир - барабаниПУБЛІКАЦІЇ
Берег Бонанзи - Киев, клуб «Mr.Dizzy [фото]
ФОТО
Берег Бонанзи - Киев, клуб «Mr.Dizzy [фото]
30.03.2006

25 фотографий

ДИСКОГРАФІЯ
Н/Д :(
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів