Про Мегагерц

12.10.2016 · Новини

mhz.kiev.ua було створено в 2006 році, як сайд-проект rock.kiev.ua. Тоді, більшість заходила в Інтернет по діалап, соціальні мережі тільки починали з’являтись, а за хмарні сховища ще ніхто і не чув.

Виходило так: з’явилась музика, ми про неї щось написали, а послухати ніде, або, якщо десь і розміщували, то ті посилання достатньо швидко ставали «мертвими».

З самого початку була ідея створити «білий» музичний архів, але практика показала, що нашим любимим музикантам дуже важко пояснити, навіщо підписувати дозвіл на розміщення. Тим більше, що в групах, які не передавали авторські права, взагалі важко з’ясувати кому вони належать і хто має дати дозвіл на розміщення. Тому, дуже швидко, сайт перейшов на схему «видаляємо за першою скаргою». До речі, жодної вимоги видалити музику ще не надходило.

Так воно збиралось потроху і назбиралось, що скоро кількість представлених виконавців перевалить на півтисячі. При тому, до недавнього часу, в архів вносили тільки групи, у яких вийшов хоча б короткотривалий диск.

Ми хотіли зробити на базі зібраної музичної колекції щось на кшталт радіо, але вирішили піти іншим шляхом – генерація плейлистів. Музиканти не сплять ночами, просиджують в студії, сваряться, депресують, радіють над кожною піснею, вкладають в неї всього себе - ми перестали це цінувати в час «музичного фастфуду». Ми слухаємо за рекомендаціями, лайками, репостами – ми не поважаємо чужу творчість.  Випадкові пісні дають можливість зламати цю систему - слухати українську музику без ротацій і рейтингів. Всякий раз нажимаючи на «створити плейлист», слухач отримує унікальну збірку – отака концепція.

MHz – це не стартап і не ще один файловий архів, це колекція української музики для тих, хто шукає щось нове і любить рідне. 


 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан