The Hypnotunez: «Ми все-таки іноді даємо джазу просто неба»

18.06.2015 · Інтерв'ю

The Hypnotunez – український оркестр дикого джазу, який поєднує в собі традиції старого доброго свінгу, ритм-н-блюзу та рок-н-роллу з енергетикою панк-року та інших видів сучасної, та не дуже музики. Самі музиканти позиціонують свій стиль як shout-swing, та вже встигли зарядити своїми піснями майже усі міста України. Гера Луїдзе та компанія повідали нам трохи детальніше про свою формацію і про ще дещо.

Вітаю! Розкажіть на старті нашої розмови про історичні віхи становлення формації?

Ми гурт Гіпнотюнз, і ми були сформовані у середині 2013 року. Саме з тих пір і роздаємо свій шаут-свінг.

Що таке шаут-свінг для вас? І звідкіля бере витоки тяга до того, що ви робите?

Для нас це мікс з вінтажної свінг музики, ретро-джазу та енергетики більш пізніх гаражу та панк-року. Але це саме атмосфера – для нас це не обов’язково рифи та безпосередньо саунд.

До знайомства один з одним, чим ви займалися?

Хто чим… Саксофоніст вчився в медичному, я встиг пограти в рокабіллі бенді. Решта музикантів вже встигла змінитися на інших…

Чи є у групи свій message, своєрідне послання, відображене в текстах пісень?

Послання наступне – follow us, get in tunez, stay hypno! Будьте з нами, відчуйте нашу атмосферу та кач. Щодо текстів пісень, я намагаюся робити їх якомога насиченішими… Якщо не в літературному плані, то хоча б у емоційному. Не люблю риму заради рими, та безглузді тексти.

Хто в Україні грає таку ж музику, як The Hypnotunez? Або, може, схожу…

В Україні є гурти, котрі грають ту, чи іншу музику, так чи інакше відображену у музиці Гпнтнз. Я вже казав, що у нас свого роду мікс.

Взагалі, кого з вітчизняних музикантів «признаєш»: слухаєш, товаришуєте, поважаєш, а кого – навпаки – недолюблюєш?

В Україні є крута роцкендрольна сцена!* Є гурти, які грають рокабіллі, сайкобіллі, свінг, сьорф. Моя улюблена українська банда це Руки’в брюки. У чуваків ну дуже крута подача своєї музики.

А недолюблюю різні там якісь кавер-бенди на хіти старого доброго року, і я вже мовчу про «рускійрок». Це все «ніачьом», але звісно ж, це моя особиста думка і вона не претендує ну взагалі ні на що:)

Давай поговоримо про вашого слухача. Мені 24, і я слухаю The Hypnotunez. Моєму знайомому – 44, і він слухає The Hypnotunez. Чим пояснити цю «різношерстність» тих, хто любить творчість вашої банди?

Радий це чути! Ну, можливо, це тому, що ми не ставили якісь чіткі орієнтири щодо віку нашої аудиторії, або ще якісь. Ми виконуємо музику, яка з’явилась дуже давно, але живемо ми зараз, тому робимо це сучасно, зі свіжим поглядом.

Я, чесно сказати, не чув про вас жодного негативного, або ж хоч трохи наближеного до такого, відгуку в жодних медіа-ресурсах! Чим пояснити таку «люб’язність» журналістів та оглядачів?

Я чув. І вважаю що це абсолютно нормально – не можна подобатись всім. Є критика, яка допомагає мені робити нашу музику і виступи кращими, ніж вони є зараз, а є і така, на яку просто не слід зважати.

Не прийшла ще пора випускати альбом? Ти бачиш сьогодні доцільність випуску платівки, чи ліпше – регулярні сингли?

Прийшла, прийшла! Ми вже почали роботу над дебютником. Я бачу доцільним і випуск сінглів, і альбомів, кліпів – чого завгодно, що так чи інакше буде пов’язано з нашою творчістю.

Розкажи, до речі, про ваш новий сингл? Не плануєте його підтримати відеорядом?

Вже зовсім скоро він з’явитися у мережі. Скажу тільки, що це буде пісня українською і називається вона «Вуду Свінг» – та й, в принципі, там більше нема що розповідати.

Відеоробота буде обов’язково, але трошечки згодом. Також ми майже закінчили роботу над ще одним відеорелізом, але це вже буде сюрприз. Відмічу, що це не кліп.

Часто влаштовуєте перформанси на вулиці? 

Іноді так. Ми починали саме з вуличних перфомансів. Зараз вже більше часу займають клубні концерти та робота у студії, але ми все-таки іноді даємо джазу просто неба. Нещодавно грали у Львові на Площі Ринок, наприклад:
 


В якому місті чи місці і чому хотіли б зіграти найбільше? В Рочестер на батьківщину Кеба Келовея не хотіли б гайнути?:)

Опача – Рочестер це чудова думка. Я би відіграв у Орлеані, а ще у Лондоні. Ну таке – хотілося б побувати всюди. Мрія нашого менеджера – Японія. Наш попередній ударник пропонував підняти рокенрольний двіж у Монголії – уявить, гурт Гпнтнз їде на яках з флейтами і грає шаут-свінг!!!:)

Будемо відвертими: джаз-панк, шаут-свінг за кордоном розвинений більше, ніж у нас, тобто, прилаштуватися там, думаю, було б легше. Не було думок про переїзд із України?

Нажаль, так – за кордоном ми би досягли набагато більшої популярності, але я сподіваюсь, що і вдома ми набиратимемо обертів.

Про зовсім переїзд ні, але думки про постійні гастролі за кордоном є, і гадаю, що це обов’язковий пункт у нашому списку «маст ду».

Чого чекати від  The Hypnotunez в осяжному майбутньому?

Релізи в інтернетах, усіляких кантактіках, фбуках, тощо. Приєднуйтесь до нас, у наше гіпно-крю, та не забувайте про підтримку. Ну і живі, драйвові концерти гурту Гіпнотюнз у багатьох містах України.

Кілька слів читачам rock.kiev.ua:

Слухайте якісну українську музику, ходіть на виступи та отримуйте приємні емоції – адже це все і для вас також. І головне – цінуйте один одного, любіть один одного, поважайте. Зараз скрутні часи, та й вони будуть позаду.

* - мовні особливості не змінювалися.

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Single
Single
2015
сингл
слухати
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!