Рок з молоком #59. Сонцесвіт

10.02.2014 · Інтерв'ю
«Сонцесвіт» було створено в 2009 році, у місті Київ, як студійний сольний проект бандуриста гурту «Тінь Сонця» Івана Лузана. Поєднавши свої улюблені музичні напрямки стиль музики «Сонцесвіту» було визначено як industrial folk metal. Нещодавно було оприлюднено трек лист дебютного повноформатного альбому гурту. Зі слів Івана, платівка буде дуже різноплановою і включить в себе кращі 11 пісень за останні 3 роки. Саме ця подія і спонукала нас взяти інтерв’ю у лідера колективу.  Отож…
 
Розкажи, чим сьогодні займається СОНЦЕСВІТ?
 
Наразі йде процес запису повноформатного альбому. Не хочемо спішити, хай все буде поступово, зате максимально так, як задумувалось.
 
Скоро вийде ваш дебютний альбом «Правда». Розкажи про нього? Чого нам чекати?
 
Скоріш за все, альбом з’явиться на світ навесні 2014 року. Він отримав назву «Правда», оскільки, на мою думку, це те, чого так не вистачає всім нам. Тематично більшість пісень будуть так чи інакше торкатись цієї теми.
 
За якими критеріями складався треклист?
 
Ми просто вирішили включити в нього кращі 11 пісень за останні три роки роботи. Ну, і щоб тематично він виглядав без зигзагів.
 
А чим так сподобалася «Ой, да не вечер»?
 
Я колись почув цю пісню у виконанні співачки Пелагеї. Дуже сподобалась, зачепила. Тоді цілий місяць співав її сам собі під гітару і виношував ідею, як оформити в нашому стилі. А коли стало відомо, що альбом видаватиметься в Росії, вирішили включити її в треклист.
 
До речі, скоро вийде і альбом «Тіней Сонця», учасником якого ти також є. Це ніяким чином не завадить виходу «Правди»?
 
Власне, це одна з причин, чому реліз «Правди» трошки відсовується вперед.
 
Альбом «Тінь Сонця» записується на нашій SONCESVIT STUDIO і я займаюсь його записом та зведенням, тому вийшла певна невелика накладка в часі. Втім, може, це й до кращого, оскільки між цими двома релізами буде якась пауза і люди зможуть повноцінно розслухати як один альбом, так і другий, без змішування фарб.
 
А учасники ТС не допомагали у створенні платівки?
 
Взагалі то, все, що являє собою «Сонцесвіт» з точки зору людей – це я і мій брат Микола. Він записує партії соло-гітари, а я – все інше. Ну, а Микола також є гітаристом «Тінь Сонця». Тому можна сказати, що допомагали:)
 
Платівка вийде на російському «Artificial Sun». А в нашій країна немає лейблів, що б спеціалізувалися на саме такій музиці?
 
Чесно кажучи, не знаю. Боюсь, що немає. Або, якщо і є, то мені на очі такі не потрапляли. Взагалі, у нас з лейблами важка ситуація в країні. В Росії також «не фонтан», але ось нас самі ж знайшли, самі запропонували. Засновник лейбла Женя Ворожейкін натрапив на нашу музику в соцмережах  і вийшов на нас. Так і домовились. На цьому ж лейблі вийшов наш перший CD – сингл «Tenebrae».
 
Є в тебе улюблена пісня? Яка?
 
Важке питання. Багато улюблених. Мабуть, я відповів би на це запитання, якби воно було про конкретного виконавця, а так… Мабуть, і не скажу.
 
Що б ти назвав найяскравішим моментом (на сьогоднішній день, звичайно) в історії гурту?
 
Думаю, що наразі це день презентації нашого першого CD-релізу – 7 лютого 2013 року. Був хороший розголос, багато відгуків і емоцій.
 
Який вид промо ти вважаєш найбільш успішним: Інтернет, друковані видання, ТБ?
 
Успішним стає той, хто вміло поєднує все перераховане. Плюс, додам сюди, що одним з найкращих промо завжди були і лишаються живі виступи.
 
Хто сьогодні ще в нашій країні грає industrial folk metal?
 
Цей стиль в такому формулюванні до «Сонцесвіту» ніде мені не зустрічався. Але є декілька груп, що стилістично подібні. Хоча в Україні можу назвати лише одну – львівська команда Viter. Вони називають свій стиль folk’n’dustrial. Хто не чув – раджу послухати.
 
Окрім музики чим замаєшся ще?
 
Культурно-просвітницькою діяльністю. Музика – це не лише нива для реалізації своїх музичних талантів. Музика – це зброя. Формуючи смаки, культурні потреби, ми формуємо свідомість та світогляд людей. А від світогляду залежить, як буде чинити людина в тій чи іншій ситуації. Все дуже взаємопов’язано.
 
Займаюсь політичними та історичними дослідженнями. Іноді читаю лекції на різні цікаві теми у молодіжних просвітницьких організаціях.
 
Одна з місій СОНЦЕСВІТУ є «давати людям знання і показувати альтернативу на перший погляд безальтернативному руху до загибелі». На твою думку: з чого перш за все має почати людина, аби змінити життя на краще?
 
З безжального знищення власних рожевих окулярів. Ми живемо у світі кривих дзеркал. 80% інформації в тій чи іншій мірі викривлено. Це тому, що викривлено основи світосприйняття. А коли фундамент кривий, то стіни самі по собі можуть бути і рівні, але будинок буде перекошений.
 
А після знищення рожевих окулярів – жадно шукати інформацію про навколишній світ, і шукати себе в ньому.
 
Окрім альбому, чого ще очікувати вашим прихильникам у майбутньому?
 
Я думаю, що через деякий час ми розконсервуємо проект «Сонцесвіт» і переформатуємо його у концертний вигляд. Дай Бог на те часу, здоров’я і однодумців.
 
Скажи кілька слів шанувальникам української рок-музики:
 
Бажаю кожному наснаги, нових вершин і лише якісної музики у ваших плейлістах!
 
Митько Сяржук
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Вода
Вода
2017
сингл
Ватра
Ватра
2015
альбом
слухати
Tenebrae
Tenebrae
2013
сингл
слухати
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
НОВИНИ
Фронтмени гуртів The Gitas та O.Torvald – презентували спільну пісню
02.05.2022

«Досить» – це гімн воїнам, які зараз захищають українську землю та незалежність від воєнної агресії Росії