Нумер 482: «Любити – означає діяти»

27.11.2014 · Інтерв'ю

Про НУМЕР 482 не чув лише той, хто ніколи не слухав якісної української рок-музики. Але, гадаю, таких людей не багато. Бо ще кілька років тому «Трилер», «Ні», «Не напишу» лунали з екранів телевізорів та динаміків радіоприймачів. А далі – тиша. Тривалий час про цей одеський культовий гурт не було, як кажуть, ні слуху ні духу. Але не так давно, «нумери» повернулися із новою піснею, заявивши, що активно починають працювати над новим матеріалом та концертною діяльністю! Ми не могли не скористатися нагодою поспілкуватися із незмінним лідером нурту Віталієм Кириченком.

Вітаю! Розкажи, чим зараз дихає гурт?

Дуже небезпечною сумішшю з нових можливостей, бажання творити, певної частини тривоги, п’янкого духу драйву сучасних подій та любові до музики і нашої великої сім'ї – України.

Віталіє, гадаю, багатьох цікавить питання: чому про НУМЕР 482 так довго не було чути?

Творчий відпочинок. Треба було зрозуміти, хто ми.

Рішення повернутися якось пов’язане із усіма цими (хай їм грець!) подіями в Україні?

Не зовсім. Просто так співпало. Ми почали репетиції у жовтні 2013-го...

Що за ці роки змінилося у творчості власне гурту, і в твоєму житті?

Навчилися цінувати те, що в нас є.

В одному з перших своїх інтерв’ю, ти казав, що ви не альтернативний гурт, а – мейнстрім. І далі так вважаєш? Що нині є мейнстрімом, і чи актуальний він у нашій, наприклад, країні?

Я не пам’ятаю точно, що я говорив, але я кажу зараз: ми будемо робити музику, яка буде подобатися простим смертним, і отримувати задоволення від того, що вона подобається нам!

Ви випустили сингл «Добрий ранок, Україно!» Яка основна ідея пісні?

Любити – означає діяти!

Відчувається, до речі, що стиль композиції не зовсім притаманний «нумерам». Надалі продовжите в тому ж дусі, чи все ж повернетеся до «витоків»?

Можливо, й так. Але головне, щоб кожна пісня мала певний меседж.

І окремо стосовно лірики: з’являться гострі, соціальні тексти?

Гострі – так. Соціальні – ні.

А коли чекати нових треків чи, може, відразу – альбому?

Зараз в роботі чотири композиції – альбом не за горами!

У серпні ви брали участь у акції «З країни в Україну», в яку входили концерти на звільнених територіях Східної України. Як враження, емоції?

Різні. Але в основному – позитивні. Головне, що там багато патріотів. Вони пройшли через випробування, які нам і не снилися. Дві жіночки розповіли, як краматорці вночі носили їжу та воду нашим десантникам, які в складі 100 бійців три місяці захищали краматорський аеродром. Якщо когось з місцевих ловили… Краще про це не говорити...

Люди були вдячні. Зупиняли тебе – і пів години дякували, що приїхали. В Слов’янську чоловік, який втік з Донецька, так спокійно зауважив: «От зараз ми стоїмо, 12-та ночі, і відчуваємо себе у безпеці, а в Донецьку – завжди небезпечно...»

Люди там суворіші, але дуже душевні і відверті. Не у всіх, але у багатьох відбулась суттєва переоцінка. Це вже зовсім інший край, що був до квітня 2014-го.

Як гадаєш, в чому сила музики? Вона дійсно може щось змінити у цьому часто «глухому» світі?

Змінити може віра і любов, а от музика може на це надихнути...

У тому інтерв’ю, що я згадував вище, ти також говорив таку фразу: «Наша мета – професійно займатися музикою». Для учасників гурту музика – професія? Як думаєш, реально молодим цікавим рок-гуртам сьогодні «пробитися»? Що треба їм для цього зробити перш за все?

Багато і креативно працювати!

Чого потребує, на твою думку, людина в Україні сьогодні?

Можливостей. Українці крутий піпл, але нас дуже довго заганяли в стійло... Тому в наше життя прийшов цинізм і невіра в свої сили. Отож, як співається: «забути слово «жах» і тримати життя в свої руках»!

Що ж, які плани на найближче (і трошки дальше) майбутнє в НУМЕРА 482?

Не зупинятись!

Скажи кілька слів «хлопцям з Марсу і дівчатам з Венери», любителям «трилерів»:

Намагайтеся зрозуміти одне одного, і не думайте про себе надто багато. Ви лише кістки і шкіра, яким Господь дав можливість відчути щастя;)

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
«Нумер482» сняла видео на новую песню «Iнтуіція»
НОВИНИ
«Нумер482» сняла видео на новую песню «Iнтуіція»
27.12.2005

Всего за один день группа «Нумер482» сняла видео на новую песню «Iнтуіція». Солист Виталий Кириченко загодя привел себя в надлежащую форму: целый месяц не вылезал буквально из тренажерного зала. До этого фронтмен «Нумеров» ограничивался хоккеем на траве раз в неделю.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
НОВИНИ
Latvian Rock and Metal is with Ukraine!
02.05.2022

Латвійські рок і метал музичні колективи та інші представники індустрії висловлюють свою підтримку народу України в ці важкі часи!