Рок з молоком #90. Nota Bene

13.10.2014 · Інтерв'ю

Молодий арт-рок гурт Nota Bene ввібрав в себе весь колорит музики протягом останньої половини століття та сучасні тенденції, що стало підґрунтям для нової альтернативи, якою займається група. Кияни не обмежують себе рамками (окрім етичних), а їх творчість розрахована на будь-якого слухача, який цікавиться музикою загалом. Сьогодні, отже, в нашій рубриці «Рок з молоком» – Nota Bene на чолі з Павлом Гайшуком.

Розкажи трохи про створення вашого гурту: з чого все почалося?

Все почалося з мого прагнення продовжувати займатись музикою, після того як розвалився колишній гурт, учасником якого я був, а грати вдома самотужки – сумно. Тому я зібрав всі свої «музичні мрії» і почав втілювати їх в Nota Bene.

Хто взагалі спонукав до зайняття рок-музикою?

Рок-музика сама по собі спонукає до себе:) Я думаю, кожен з нас до заняття рок-музикою, або музикою загалом, прийшов самотужки. У мого тата 1500 компакт-дисків з абсолютно різною музико: від Sade до всіх альбомів Deep Purple, тому я з дитинства слухав багато якісної музики. Nota Bene це гурт, який грає не тільки рок-музику. Ми не обмежуємо себе рамками, і додаємо до своєї музики багато чого з різних стилів…

Серед київських шанувальників рок-н-ролу група Nota Bene здобула вже певну відомість. А як із виступами у інших містах?

Нажаль, поки не можу сказати, що ми вже стали відомим гуртом. У нас поки що замало прихильників навіть в самому Києві, не кажучи про всю країну, тому поки рано говорити про поїздки до іншого міста. Думаю, коли ми будемо знати, що на нас чекають в інших містах, то обов'язково там з'явимось!

Питання, яке задається усім молодим гуртам: коли ми побачимо і почуємо ваші студійні релізи?

Так, дуже слушне питання! Ми якраз плануємо десь у листопаді-грудні сісти в студію, і записати повноцінний альбом! Він буде дуже насиченим та різноманітним, оскільки ми до кожної пісні підходимо як до унікальної та неповторної особистості. Думаємо, що десь весною, в березні-квітні, світ побачить його.

Трохи, власне, пройдімося по творчості. Про що ваші пісні: яка основна тематика і з чого черпаєте натхнення?

Все починається з музики. Кожен приносить свої ідеї та «замальовки», які спільною роботою перетворюються на цілісну музичну композицію. Головне почати, а тоді музи самі завітають на репетицію і підкажуть, на які лади пальці ставити, і що грати:)

Ми вкладаємо в нашу музику частинку самих себе. Тут і наші радість та горе, роздуми та переживання, спогади та фантазії. Ми стараємось зробити кожну нашу пісню індивідуальністю, якщо так можна виразитись, вкласти в них щось особливе і неповторне.

Пісня «Печаті» виконана дуетом. А не думали запросити до запису представників іншого гурту?

А що, я виконую погано?:) Конкретно у мене були такі ідеї, але я думаю, що з часом я навчусь співати краще, і ця пісня зазвучить ліпше. На записі, думаю, буде звучати мій голос.

Та і ми самі непогано справляємось! А якщо серйозно, були думки запросити для запису інших музикантів. Деякі пісні так і «просять» додати до них трішки скрипки чи віолончелі, наприклад.

А яка «найособистіша» пісня? Чому?

Не можу відповісти на це питання… Всі тексти гурту окрім половини пісні «Печаті» написала Таня, і для неї є пісні, які є дуже особисті, наприклад, «Танець Весни» та «Божевільний», тому що вони описують певні події та почуття в її житті. А я з хлопцями лише підкреслюємо її емоції і переживання. Конкретно для мене вони всі особисті, бо я продумував кожну з них до деталей.

На що ви пропонуєте слухачам перш за все «звернути увагу»?

Ми хочемо «звернути увагу» на те, що в Україні є чудова музика з україномовними піснями! Що в нашій країні розвивається музична сфера, що з кожним роком наша культурна скарбниця поповнюється новими творіннями. Нашими рідними, українськими.

Що, на твою думку, править світом окрім грошей?

Я так розумію, що це питання, яке хоче розкрити наше ставлення до світу через «Пісню рро Гроші». Хм… На мою думку, у кожного своя правда. Для мене – світом правлять люди, які можуть щось змінити, а гроші це те – що їм зможе допомогти або завадити.

Музика, яку ви граєте зараз, відрізняється від тої, яку ви грали на самому початку вашого творчого буття?

Так, відрізняється. Це пов’язано зі зміною музикантів в гурті та професійним розвитком. Ми стали більш професійніші, внаслідок чого стали писати більш серйозні пісні. Останнім часом стали писати більш важку музику, але це не є нашим «мейнстрімом». Хто знає, куди нас заведуть творчі пошуки…

Як можна охарактеризувати ваш стиль сьогодні?

Думаю, що не варто вішати ярлики на наш стиль, бо це штучно обмежує наш гурт з певним напрямком в музиці. Ми хочемо, щоб слухачі завжди чекали від нас «цукерку з новим смаком», тому можемо сказати, що ми завжди будемо робити якісь «стильові сюрпризи», по мірі того як можемо творити!

«NotaBene» це спонтанне рішення, чи ви довго обдумували варіант назви гурту?

Якось їхали ми в метро, і Паша (барабанщик) мені каже : «Давай, може, назву вигадаємо?», а я подумав, і згадав, що коли я вчив англійську з сестрою, вона мені коли пояснювала правила на полях листочків з ними ставила всім відомі позначки «N.B.», і мені так сподобалось, що я запропонував саме її. Паша і Таня дали згоду.

Чим ви займаєтеся окрім музики?

Ми працюємо. Кожен зайнятий своєю справою. У кожного, окрім музики, є ще свої захоплення: від вишивання хрестиком до занять спортом.

Яка найзаповітніша творча мрія Nota Bene?

Конкретної поки що немає. Ну, як і всім гуртам, хотілось би більше шанувальників, творчого розвитку і надалі залишатись цілісним дружнім гуртом!

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан