Опіум: «Зупинятись в музичному пошуку – не найкраща річ»

10.10.2014 · Інтерв'ю

Мелодійність поєднання рідної української мови та експресивних рокових рифів – тексти повинні пробуджувати розум, а мелодії – торкатись душевних глибин... Гурт ОПІУМ – це ритмічна суміш філософії, романтики, поетики і драйву. Хто не вірить – обов’язково пересвідчиться в цьому, прослухавши пісні цих драйвових львів’ян! Тим паче, що пісень стало ще більше, адже цього річ музиканти випустили довгоочікуваний альбом «Почуття та медалі»! Саме ця подіє підштовхнула мене до інтерв’ю з лідером ОПІУМу Олександром Іващуком.

Олександре, цього річ вийшов ваш новий альбом (з чим вітаю вас). Розкажи трохи про нього, про його концепцію?

Так, навесні ми видали новий, вже другий альбом «Почуття і медалі». До платівки увійшло 13 пісень – кількість мала б бути символічною, адже ми хотіли оприлюднити її ще наприкінці 2013 року. Але зважаючи на події в Україні, реліз було перенесено і альбом побачив світ 9 травня цього року. Назва «Почуття і медалі» говорить сама за себе – тематика пісень про наші емоції і те, що ми за них отримуємо.

Чому цілих 5 років ішли до «Почуттів та медалей»?

Спочатку платівка повинна була складатись з двох частин – ліричних «почуттів» і драйвових «медалей». В процесі роботи над альбомом вирішили відмовитись від цієї думки, адже багато в чому обидві ідеї переплітались у піснях. Кілька раз переписували матеріал, шукаючи інше звучання. А коли до гурту приєднався віолончеліст Володимир Котляров – треба було переглянути деякі інструментальні партії. Ось так і вийшло, що довго працювали над платівкою – адже хотіли зробити якісний музичний продукт.

Часто платівки називають за назвою однієї із композицій. А чому ви саме таку обрали, і що символізує назва альбому?

«Почуття і медалі» – це частина зі стрічки пісні «Іржа», що увійшла до платівки. Ідея про робочу назву другої платівки прийшла якось раптово, сподобалась і прижилась.

У записі прийняла участь зірка телевізійного шоу «X-фактор» Олександра Прилепська. А хто ще допомагав у роботі над диском?

Всі партії були записані учасниками гурту, тільки Олександру Прилепську ми запрошували допомогти з бек-вокальними партіями. Музичний матеріал було записано і зведено на львівській студії звукозапису FONiЯ Records. А макет обкладинки розробив ілюстратор Станіслав Шевченко (Doodle Bros).

Які з пісень, на твою думку, найактуальніші на сьогоднішній день?

Звісно – всі!:) Щоправда, кожна висвітлює свої, особливі аспекти.

Вже є бачення наступного альбому?

Давайте залишимо трохи інтриги. Краще зробити і показати.

ОПІУМ буде продовжувати експериментувати зі звуком, чи ви вирішили поки що зупинитися на тому звучанні та стилі, що в «Почуттях та медалях»?

Зупинятись в музичному пошуку – не найкраща річ. Зараз ми відмовились від «електронного» звуку, використовуємо лише струнні інструменти. Думаю, в подальших релізах буде своя специфіка і якась еволюція звучання, принаймні, ми віримо, що не вичерпали всі стильові особливості в записах пісень.

Серед інших інструментів у вас використовується і віолончель. А як стосовно залучення, наприклад, до запису струнного квартету (це практикується зараз багатьма музикантами)? Можливо, навіть альбом такий записати…

Так, є такі ідеї щодо співпраці, але це наразі лише на стадії проекту.

До речі, повертаючись до вашого першого альбому. Виданий і записаний він був завдяки перемозі у конкурсі «MuzDJUICE». Яке зараз твоє ставлення до всіляких конкурсів? Це шанс для молодих гуртів?

Зараз багато конкурсів, де гурти закликають боротись шляхом інтернет-голосування в соцмережах. Фактично це – лише піар самої акції. Хоча не кажу, що від цього слід відмовлятись молодим гуртам. Стукати слід у всі двері.

Трохи історії. Гурт утворився ще в 1997 році. Пам’ятаєш ті часи: який то був ОПІУМ? Наскільки філософія гурту (і твоя особисто) змінилася відтоді?

Та все змінилось. Нові учасники, погляди, зацікавлення… Це все і створює «філософію» гурту. Порівняйте два альбоми – і ви відчуєте різницю. Що вже казати про більші часові відрізки!

В тих далеких часах лишилося, здається, 2 незаписаних альбоми («Ангельська Душа» і «Анатомія Болю»). Не думав над їх відродженням у якомусь форматі?

Навряд чи. Ми щойно говорили, що все змінюється. Зараз ті, перші пісні, вже не здаються такими концептуальними і цілісними, багато що довелось би доробляти… Хоча все може бути.

Яка основна творча і громадська місія ОПІУМУ?

Створювати цікаву музику зі смисловими текстами і доносити їх до слухача. І показувати, що україномовна музика – цікава і чудова.

У твоєму блозі на сайті гурту можна ознайомитися із віршами. Ти не замислювався над поетичною збіркою?

Так, замислювався – треба трохи доопрацювати. Як робити – значить якісно.

Чим займаються музиканти гурту у вільний від музики час?

Хоббі в кожного різні, зацікавлення теж. Ми любимо спорт, велосипеди, туризм, медитацію, йогу... Кому що:)

Які плани гурту на осінь?

Працювати згідно концертного графіку. Турне по презентації нового альбому навесні зробити не вдалось, сподіваємось і віримо, що в Україні все налагодиться і ми зможемо реалізувати його найближчим часом.

Скажи кілька слів читачам rock.kiev.ua і слухачам ОПІУМУ:

Всім бажаю миру у вільній справедливій Україні. І закликаю всіх працювати на благо спільної справи, хто що може – те й робіть. Всі разом – сила! Слава Україні!

Митько Сяржук

© Рок.Київ

 
ПУБЛІКАЦІЇ
«Опіум» презентує новий сингл «Плеєр»
НОВИНИ
«Опіум» презентує новий сингл «Плеєр»
21.10.2016

Однойменна пісня витримана у стилістиці, що часто асоціюють з Опіум’ами – лірична композиція, насичена роздумами та емоціями. Новий трек містить світлі ноти осіннього настрою і мимоволі змусить замислитись – що ж за пісня лунає «у неї в плеєрі»

Нові інструментальні треки від гурту «Опіум»
НОВИНИ
Нові інструментальні треки від гурту «Опіум»
03.06.2015

Нещодавно, переглядаючи архів гурту «Опіум» останніх кількох років, музиканти виявили цікавий і неоприлюдений досі матеріал. Композиції передбачались як саундтреки до робіт українських кінорежисерів. Намагаючись передати настрій сценарію гурт підготував записи двох речей: швидкої та динамічної, і, на противагу – важчої і тяговитішої

«Опіум» презентує другий альбом «Почуття і медалі»
НОВИНИ
«Опіум» презентує другий альбом «Почуття і медалі»
13.05.2014

У другій платівці «Опіум» відмовився від експериментів з електронними «домішками», рухаючись у бік традиційнішого, рокового і акустичного звучання. Усі мелодійні інструментальні партії записані на струнних інструментах – гітари, бас, віолончель. За твердженням музичного колективу ця платівка відображає новий якісний рівень їх творчості

ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
Осіння
Осіння
2017
сингл
слухати
Почуття і медалі
Почуття і медалі
2014
альбом
слухати
Ти Живеш У МеніКЛІП
Ти Живеш У Мені · 2013
12 тис. переглядів
БулоКЛІП
Було · 2012
9 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан