Якщо ви бажаєте відкрити для себе новий, свіжий рок-гурт, який не зациклюється на жанрах та стилях, то вам просто-таки необхідно послухати цих хмельницьких музикантів! Синтез DNK вже встиг виступити на кількох всеукраїнських фестивалях і. я впевнений, скоро про них почують і на європейських. Ті емоції, які закладені в творчості гурту неможливо описати словами. Казково? Можливо. Відверто – ну, це точно! Та ліпше раз почути, як кажуть. Учасники гурту поділилися своїми думками стосовно власної творчості та й рок-н-ролу загалом.
Вітаю! Розкажіть, як народився гурт?
Надія Телеховська (вокал): Привіт. Було б бажання, як то кажуть. Ще в 2003 році ми грали свої пісні та виступали в Хмельницькому з запрошеними друзями-музикантами. Потім перебували в такому собі анабіозі, в той час писалися пісні, придумувалися партії флейти, але не хотілося виступів абсолютно. І лише в 2012 році відкрилося друге дихання, з’явилося оте головне «хочу». Прийшли музиканти, гурт почав жити.
Я дивлюся різні визначення реплікації (синтезу ДНК) і не зовсім розумію, про що в них ідеться… Чому ви обрали саме таку назву? Яку ідею вона несе?
Надія: Створення чогось нового, невідомого. Це я вже пізніше таке визначення вигадала, спочатку придумуєш назву, носишся з нею, живеш нею, намагаєшся зрозуміти, чому саме таке влізло в голову. Ну і звісно вплинула освіта, я еколог, мабуть, щось у навчальній програмі було.
Арт-рок з елементами фолку – це від поклику душі, чи від тренду?
Надія: Та який тренд! Граємо, що подобається, любимо свої інструменти, виражаємо себе.
Антон (гітара): Арт-рок – це коли кожний музикант створює власний витвір мистецтва, поєднуючи його з творіннями колег в гурті, народжуючи єдину концепцію.
Взагалі, були ще якісь жанрові варіанти? Хто впливав на формування ваших музичних смаків?
Надія: Ми усі слухаємо різну музику, це, мабуть, відображається на результаті.
Антон: Взагалі, цікаво працювати з людьми із різноманітними музичними смаками. В нас є щось спільне (Pink Floyd), щось особисте (Jethro Tull, Steven Wilson, Акваріум, Cream). Але головне, що кожен з нас любить музику у всіх її проявах.
Яка тематика переважає у ваших піснях?
Надія: Про любов звісно. Про різну. Усі пісні у світі пишуться про любов.
У ваших нових піснях (з ЕР «Янголи») досить добре вчувається звучання дещо екзотичних для рок-музики інструментів… Що ви використовуєте окрім гітар та ударних?
Надія: Нічого екзотичного. Синтезатор, флейта, губна гармошка:)
Антон: Не дивлячись на багату музичну історію рок-музики, жива флейта й досі вважається екзотичним інструментом, хоча зустрічається дуже часто.
Тобто, я так розумію, ви ідете по творчому життю пліч опліч із експериментами?;)
Антон: Технології. Я дозволяю собі максимально і без жодних обмежень експериментувати з гітарним звуком: імітую інші інструменти або ж створюю принципово нове звучання, надихаючись роботами таких звукових піонерів як Роберт Фріпп та Алан Парсонс.
Загалом, ваш останній реліз – це є прелюдія перед повноцінним альбомом? Вже працюєте над платівкою?
Надія: Поки працюємо над новими піснями. У нас усе чудово з матеріалом, поки допрацьовуємо їх. Про альбом думаємо в перспективі. Він буде.
Якою ви хотіли б її бачити?
Надія: Замальовки є, але наперед не загадуємо.
Антон: Максимально різноманітною та оригінальною.
Коли вже можна буде побачити відео на котрусь із робіт?
Надія: Ми над цим думаємо, але вважаємо, що, поки, це не на часі. Хай буде в країні усе добре і тоді ми – з радістю.
У вас в гурті – сімейний тандем. Не буває різноголось? Хто взагалі капітан (якщо так можна сказати) команди?
Надія: У нас у гурті до певної міри демократія, але так як лірика моя, тому останнє слово завжди за мною. У нас кожен музикант це окремий творчий елемент, я намагаюся ні на кого не тиснути, адже так цікавіше усім, творити завжди цікаво. Головне прислухатися до інших музикантів у команді.
Наскільки у Хмельницькому затребувана подібна музика?
Надія: Важливо, щоб музика була затребувана у самих музикантів. А місто поки дихає рівно, є свої поціновувачі, та їх не так багато. Усе-таки музика у нас складна. А робити просту нам не цікаво, ми ж працюємо, в першу чергу, для себе.
Антон: Майже ринковий принцип: буде пропозиція – буде й попит. Наша ціль – створити щось нове і власне, та показати це аудиторії. Обов’язково знайдуться ті, що захочуть почути більше.
Чим плануєте займатися восени? Вже є якісь гастрольні плани?
Надія: В вересні їдемо на «Острог-фест». Плануємо концерти і в своєму місті і в інших містах по західній Україні. Та плани можуть сильно змінюватися. Ситуація в країні не надихає на посилену гастрольну діяльність, і нам це болить…
19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності