Рок з молоком #81. Синтез DNK

04.09.2014 · Інтерв'ю

Якщо ви бажаєте відкрити для себе новий, свіжий рок-гурт, який не зациклюється на жанрах та стилях, то вам просто-таки необхідно послухати цих хмельницьких музикантів! Синтез DNK вже встиг виступити на кількох всеукраїнських фестивалях і. я впевнений, скоро про них почують і на європейських. Ті емоції, які закладені в творчості гурту неможливо описати словами. Казково? Можливо. Відверто – ну, це точно! Та ліпше раз почути, як кажуть. Учасники гурту поділилися своїми думками стосовно власної творчості та й рок-н-ролу загалом.

Вітаю! Розкажіть, як народився гурт?

Надія Телеховська (вокал): Привіт. Було б бажання, як то кажуть. Ще в 2003 році ми грали свої пісні та виступали в Хмельницькому з запрошеними друзями-музикантами. Потім перебували в такому собі анабіозі, в той час писалися пісні, придумувалися партії флейти, але не хотілося виступів абсолютно. І лише в 2012 році відкрилося друге дихання, з’явилося оте головне «хочу». Прийшли музиканти, гурт почав жити.

Я дивлюся різні визначення реплікації (синтезу ДНК) і не зовсім розумію, про що в них ідеться… Чому ви обрали саме таку назву? Яку ідею вона несе?

Надія: Створення чогось нового, невідомого. Це я вже пізніше таке визначення вигадала, спочатку придумуєш назву, носишся з нею, живеш нею, намагаєшся зрозуміти, чому саме таке влізло в голову. Ну і звісно вплинула освіта, я еколог, мабуть, щось у навчальній програмі було.

Арт-рок з елементами фолку – це від поклику душі, чи від тренду?

Надія: Та який тренд! Граємо, що подобається, любимо свої інструменти, виражаємо себе.

Антон (гітара): Арт-рок – це коли кожний музикант створює власний витвір мистецтва, поєднуючи його з творіннями колег в гурті, народжуючи єдину концепцію.

Взагалі, були ще якісь жанрові варіанти? Хто впливав на формування ваших музичних смаків?

Надія: Ми усі слухаємо  різну музику, це, мабуть, відображається на результаті.

Антон: Взагалі, цікаво працювати з людьми із різноманітними музичними смаками. В нас є щось спільне (Pink Floyd), щось особисте (Jethro Tull, Steven Wilson, Акваріум, Cream). Але головне, що кожен з нас любить музику у всіх її проявах.

Яка тематика переважає у ваших піснях?

Надія: Про любов звісно. Про різну. Усі пісні у світі пишуться про любов.

У ваших нових піснях (з ЕР «Янголи») досить добре вчувається звучання дещо екзотичних для рок-музики інструментів… Що ви використовуєте окрім гітар та ударних?

Надія: Нічого екзотичного. Синтезатор, флейта, губна гармошка:)

Антон: Не дивлячись на багату музичну історію рок-музики, жива флейта й досі вважається екзотичним інструментом, хоча зустрічається дуже часто.

Тобто, я так розумію, ви ідете по творчому життю пліч опліч із експериментами?;)

Антон: Технології. Я дозволяю собі максимально і без жодних обмежень експериментувати з гітарним звуком: імітую інші інструменти або ж створюю принципово нове звучання, надихаючись роботами таких звукових піонерів як Роберт Фріпп та Алан Парсонс.

Загалом, ваш останній реліз – це є прелюдія перед повноцінним альбомом? Вже працюєте над платівкою?

Надія: Поки працюємо над новими піснями. У нас усе чудово з матеріалом, поки допрацьовуємо їх. Про альбом думаємо в перспективі. Він буде.

Якою ви хотіли б її бачити?

Надія: Замальовки є, але наперед не загадуємо.

Антон: Максимально різноманітною та оригінальною.

Коли вже можна буде побачити відео на котрусь із робіт?

Надія: Ми над цим думаємо, але вважаємо, що, поки, це не на часі. Хай буде в країні усе добре і тоді ми – з радістю.

У вас в гурті – сімейний тандем. Не буває різноголось? Хто взагалі капітан (якщо так можна сказати) команди?

Надія: У нас у гурті до певної міри демократія, але так як лірика моя, тому останнє слово завжди за мною. У нас кожен музикант це окремий творчий елемент, я намагаюся ні на кого не тиснути, адже так цікавіше усім, творити завжди цікаво. Головне прислухатися до інших музикантів у команді.

Наскільки у Хмельницькому  затребувана подібна музика?

Надія: Важливо, щоб музика була затребувана у самих музикантів. А місто поки дихає рівно, є свої поціновувачі, та їх не так багато. Усе-таки музика у нас складна.  А робити просту нам не цікаво, ми ж працюємо, в першу чергу, для себе.

Антон: Майже ринковий принцип: буде пропозиція – буде й попит. Наша ціль – створити щось нове і власне, та показати це аудиторії. Обов’язково знайдуться ті, що захочуть почути більше.

Чим плануєте займатися восени? Вже є якісь гастрольні плани?

Надія: В вересні їдемо на «Острог-фест». Плануємо концерти і в своєму місті і в інших містах по західній Україні. Та плани можуть сильно змінюватися. Ситуація в країні не надихає на посилену гастрольну діяльність, і нам це болить…

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності