Zapaska гучно видав альбом у Словаччині

07.05.2014 · Новини

6 травня у Братиславі, столиці Словацької республіки, відбулася гучна презентація-хрещення нового альбому українського гурту Zapaska. Новий запис інді-поп дуету під назвою KONTUR — це третій диск і перший повноформатний альбом. Він з’явився у мережі у вільному доступі ще у січні і у зв’язку з подіями в Україні - офіційна презентація і видання на словацькому лейблі Slnko Records відбулася лише зараз.

Яна Шпачинська і Павло Нечитайло з Кам’янця-Подільського роблять актуальний європейський музичний продукт. За останні кілька років вони значно більше концертують за кордоном, аніж в Україні. У 2013 гурт відіграв 98 концертів.

У Словаччині існує традиція хрестити альбоми на офіційній презентації. Є навіть хрещені батьки платівок, що вигадують різні кумедні перфоменси на офіційних заходах з приводу виходу релізу. Хрещеним батьком Zapaska став культовий словацький музикант та громадський діяч, директор одного з найіменитіших європейських фестивалів «Pohoda» - Міхал Kащак. Він презентував гурту два велосипеди «Україна», які стали символом презентації і своєрідним шоу.

Наші велосипеди «Україна» є надзвичайно відомими для словаків. Вони були досить розповсюдженими в радянський час і намертво закарбувалися у фольклорі: «Nie pij wódki nie pij wina kup se rower ukraina» (Не пий горілки, не пий вина, купи собі велосипед Україна). Поява антикварних двоколісників в столичному клубі, як і власне Міхала Кащака викликало неабияке емоційне піднесення всіх присутніх.

Імпреза розпочалась вступним словом та коротким акустичним сетом головних упорядників та винуватців дійства - словацького дуету Longital. Саме завдяки Дано та Шині - Zapaska була видана на одному з найбільш знаних словацьких лейблів альтернативної музики Slnko records. Музиканти приятелюють давно, мали кілька спільних концертних турів Чехією, Польщею та Україною. Longital минулого року дав біля 5 концертів у Криму.

Не обійшлось без трансциндентних проявів . Виявилось, що логотип Slnko records повністю збігається з гербом рідного міста Zapaska - Кам’янець-Подыльським Це сонце, яке має 16 променів.

Альбом KONTUR містить 18 треків, стилістично різноманітних і записаних з різними людьми, в різних місцях, за різних обставин. Крім київських студій «Липки Звукозапис», та «Aura music», композиції записувались в чеському місті Брно, у творчій майстерні віджейки Маркети Ліси; неподалік одного з  найбільших в Україні водосховищ, в Нікополі, з місцевими музикантами.

KONTUR - це обриси нашої землі на світовій карті, - каже соліст Павло Нечитайло, - ми ще будемо її розфарбовувати. Крім того це прадавні побратими українців КОНЬ та ТУР, з’єднані у неспішному чвалі. Ми перебуваємо у постійному русі, постійному турі різними країнами. Наша музика змінюється разом із країнами, картинками за вікнами, колесиками на валізах, вона плинна і ми можемо зафіксувати лише її контури.

KONTUR - багатосенсовий та багатовекторний за формою та змістом. Його штрихпунктирні лінії лише окреслюють можливий музичний шлях, яким рухається Zapaska. Записані твори фіксують стан композицій на кінець 2013 року, шаблони, які видозмінюються в часі і просторі. На кожному наступному концерті ці треки звучать по-іншому. Нестудійні записи, присутні на альбомі, є відбитком митей, які випадково потрапили до звукозаписуючого пристрою. Ця година звуку - кресленик нашого музичного світу та скетчі радості, які ми креслили разом зі своїми друзями: Robert Piernikowski (Napszyklat), Ніною Гаренецькою (ДахаБраха), Omodada, Грицем Семенчуком (ДрамТИатр) та іншими.

Послухати або скачати альбом безкоштовно можна за посиланнями:
http://www.zapaskamusic.com/
https://soundcloud.com/zapaska/sets/kontur
http://zapaskaband.bandcamp.com/album/kontur-2


 
ПУБЛІКАЦІЇ
Zapaska видає новий KONTUR
НОВИНИ
Zapaska видає новий KONTUR
17.02.2014

Новий запис українського інді-поп гурту Zapaska під назвою KONTUR — це третій диск і перший повноформатний альбом. Днями він з'явився у мережі у вільному доступі. На своїй офіційній фейсбук-сторінці гурт наголосив, що присвячує цей реліз усім, хто у цей важкий для України час бореться за свої права

Перша Lanka від Zapaska
НОВИНИ
Перша Lanka від Zapaska
02.05.2010

Альтернативний поп-дует Zapaska (учасники команд «Пропала Грамота» та «ЧеЧе») записав свій перший EP. Первісток проекту називається «LANKA»

РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
НОВИНИ
Прийом заявок: Східноєвропейська Музична Академія
18.07.2020

Music Export Ukraine, у ​​партнерстві з MONOKEY, оголошують прийом заявок на першу Східноєвропейську Музичну Академію. Ця можливість є абсолютно безкоштовною та відкритою