Рок з молоком #43. Vodevil'

03.09.2013 · Інтерв'ю

«VODEVÍL'» - цікавий молодий гурт із Києва. За час свого існування колектив змінив кілька учасників, записав кілька хороших пісень, відіграв немало концертів. Все це вплинуло на якість матеріалу, внесло у творчість цього бенду свою «родзинку». Учасники гурту про зміни у складі, про запис дебютного альбому та про водевіль у власній творчості.

Розкажіть про історію створення гурту.

Мирон Копчинський: Звісно, як у всіх гуртів у нас є офіційна дата, це 17 грудня 2011 року, але все почалось трохи раніше.

Влітку 2011-го я зі своїм другом Сашком вирішили створити гурт. Ідея була така, що б грати таку музику, якої у нас в країні нема. А у нас справді не так вже й багато гарної альтернативки чи поп-панку. Восени ми почали пошук музикантів й у грудні, нарешті, знайшли. Наш перший концерт відбувся 1-го березня 2012.

Впливи яких колективів, або, може, окремих музикантів, відчувають учасники ВОДЕВІЛЯ?

Мирон Копчинський: Ну, особисто на мене, в плані текстів дуже сильно вплинув Вакарчук. В плані музики – це вже більше Yellowcard, Sum-41, 30 seconds to mars.

Міша Галактіонов: Я – по олдскулу: Led Zeppelin, Black Sabbath, Cream, Джон Бонам, Билл Уорд, Джинджер Бейкер, Митч Митчелл. Считаю, что в музыке надо идти от истоков, для меня такой рубеж – вторая половина 60-х, хотя недавно начал углубляться и в корифеев джаза! Но также слушаю и 80-е – металл и глем, немного меньше слушаю тяжелые группы, вроде, «Пантера», но Винни Пол также существенно повлиял на мой стиль игры, правда, как-то пафосно звучит. Но без его жесткости никуда!

Ваня Чернов: Я, як новий учасник гурту, швидко зміг зрозуміти течію, в якій хлопці працюють і намагаюся створити нові та колоритні партії. Іноді звертаюся до класиків, швидкий бас – це фундамент для музики.

Міша Галактіонов: Влад (гітарист – прим.авт), который не смог подключиться к беседе, – истинный фанат Джудас Прист и инструменталистов, вроде Вая и Сатриани. Но также он балдеет от Слеера, иногда с ним любим побеситься. В этой музыке сама жесткость и скорость:)

На початку свого шляху ви намагалися створити гурт, який не був би схожий на жоден з існуючих в Україні. Вам це вдалося, як гадаєте?

Мирон Копчинський: Та поки що ні, звісно ж!        Ми тільки почали до цього йти. Ще зарано робити будь-які висновки.

Міша Галактіонов: Знали бы вы, сколько у нас идей! Каждый участник нашей группы уверен в том, что мы их реализуем в полной мере. И мы все в месте идем к этой цели, мы считаем, что основа – это движение каждого участника группы в одном направлении!

Який з існуючих напрямків рок-музики найбільш точно характеризує творчість колективу?

Мирон Копчинський: Альтернативний рок та поп-панк. В нас щось середнє. Тобто, є пісні чисто поп-панк, є чисто альтернатива, але більшість – суміш цих двох напрямів. Є кілька пісень навіть з домішками джазу чи блюзу…

Міша Галактіонов: Ну, вы знаете, мы сами не знаем, что выйдет в итоге. У нас есть как чисто «панкуха», так и вообще необычные композиции. То-есть группа, как живой организм, она развивается и живет.

Ваня Чернов: В Україні не вистачає якісного продукту в цих напрямках, ми сподіваємося, що будемо у цьому першовідкривачами…

Мирон Копчинський: …чи, принаймні, одними з перших. Звучить доволі амбіційно, та це наша мрія та ціль.

Водевіль – різновид легкої комедії з куплетами, які виконуються під музику. Але ж, комедії у вашій творчості не надто багато…

Мирон Копчинський: Мені просто слово сподобалось. Я запропонував його хлопцям і їм також сподобалось. Я не хотів придумувати щось пафосне, англійською, типу «зе райдерс оф найт» та тому подібне. Просто «водевіль».

Міша Галактіонов: Та ладно, сказал бы, что если рассматривать всякую любовь как комедию, всё будет намного легче!:) А вообще, это правда – водевиль и водевиль. По другому и не представляю нас.

Знаю, ви вже давненько збираєте матеріал для дебютного альбому. Як справи із цим?

Мирон Копчинський: Ми вирішили для початку записати невеличкий ЕР на 4-5 треків, а там вже подивимось. Насправді, у нас наполеонівські плани щодо альбомів. Матеріалу вже є на як мінімум дві повноцінні платівки.

Міша Галактіонов: Да, материала у нас куча! Просто из-за поступления мы на месяцок «отрубились». Мы все на «бюджеты» поступили и теперь будем отрываться! Скоро всё будет!

Ваня Чернов: В нас усе вийде,бо на кожній з репетицій народжується нове творіння.

«Для кого ти живеш», як на мене, одна з найкращих і «західніших» ваших пісень. Чому вона існує лише в акустиці?

Мирон Копчинський: Та тому, що у нас нема ні часу, ні грошей, що б записати її в електро. Але восени ми плануємо відправитись на студію, і ця пісня вже точно буде у ЕР.

Є пісні, які від вас з нетерпінням чекають шанувальники на концертах? Підспівують, вимагають і т.д.

Мирон Копчинський: «Для кого ти живеш» - одна з таких. Ще люблять пісню «Справжня». Одна з останніх – «Брудна богиня» - також припала до душі.

Міша Галактіонов: Я во время выступления в основном весь в музыке, но часто слышу, что подпевают. Очень приятно, что кому-то действительно нравится наша музыка! Для меня это кайф!

Ваня Чернов: Я і сам підспівую, граючи, хоч співати і не вмію.

Яку думку хочете донести до слухача через свою музику?

Мирон Копчинський: Різноманітну. Основний лейтмотив це, звісно, почуття, кохання і тому подібне, але також ми намагаємося змусити слухача поміркувати трошки над своїм життям. Як на мене, то музика без філософії – це просто атракціон, а не мистецтво. Навіть, якщо тої філософії не так вже й багато.

Міша Галактіонов: Рад, что Мирон у нас ещё и талантливый поэт, каждый текст действительно наталкивает на определенные размышления.

З чим пов’язані часті зміни в складі? Наскільки це вплинуло (і вплине) на творчість гурту?

Мирон Копчинський: Майже ніяк не вплинуло. І не вплине.

Міша Галактіонов: 100 процентов – это в лучшую сторону! Влад у нас вообще «убийца»!

Ваня Чернов: Ми сподіваємося, що це вже остаточний склад гурту.

Мирон Копчинський: На мою думку, той склад, що в нас зараз, найбільш «бойовий», з тих, що колись мав «Водевіль».

Що ви можете сказати про сьогоднішній стан вітчизняної музики? Та й культури загалом.

Міша Галактіонов: Ну культура у нас идет в упадок… Считаю, что музыкой можно попытаться улучшить ситуацыю. По музыкальной части, мы выступали с многими коллективами, и лично я думаю, что перспектива у Украины есть. Дай Бог!

Мирон Копчинський: Ох, якщо чесно, то це біда, як на мене. Поп-індустрія розвинена чудово! А от рок... Я можу виділити всього декілька вітчизняних рок-виконавців, які, на мою думку, дійсно роблять гарні речі. Це: ОЕ, С.К.А.Й., О.Торвальд, Антитіла. Здається, все. І взагалі, я вважаю, що якщо ти вже народився в Україні, то, будь ласка, принеси щось в культуру своєї країни, коли ти творча людина. Я нікого не хочу образити, не дай Боже, просто це моя думка та кредо.

Яку музику не любите?

Мирон Копчинський: Реп. Окрім Емінема. Є декілька класних треків у нього. І всіляку «кислоту» також не люблю.

Миха Галактионов: Реп, клубас, всякое дробилово. Хотя рэп-кор нравится – жесткие риффы и качевая ритм-секция. А хип-хоп, как направление, очень интересное для меня с точки зрения игры.

Ваня Чернов: А ще пісні, які «штампують».

Ваші побажання читачам сайту:

Мирон Копчинський: Займатеся тією справою, якою вам дійсно цікаво та подобається займатися. Не губіть себе. Думайте своєю головою, будьте собою, кохайте та живіть музикально!

Ваня Чернов: Ходіть на концерти своїх улюблених виконавців та відкривайте свою душу для позитивних емоцій!

Мирон Копчинський: І ходіть на концерти VODEVIL';)

Автор:
© Рок.Київ

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
ІНТЕРВ'Ю
Сергій Радзецький: «Грати роками одне і те ж однаково - неймовірно нудно»
25.07.2019

Чай з м’ясом - мабуть, самий драйвовий з проектів Сергія. На його рахунку - ролі худрука SЮR Band, одного з авторів програми Avant Floyd, інструменталіста і композитора в дуеті Big Second

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів