Рок з молоком #43. Vodevil'

03.09.2013 · Інтерв'ю

«VODEVÍL'» - цікавий молодий гурт із Києва. За час свого існування колектив змінив кілька учасників, записав кілька хороших пісень, відіграв немало концертів. Все це вплинуло на якість матеріалу, внесло у творчість цього бенду свою «родзинку». Учасники гурту про зміни у складі, про запис дебютного альбому та про водевіль у власній творчості.

Розкажіть про історію створення гурту.

Мирон Копчинський: Звісно, як у всіх гуртів у нас є офіційна дата, це 17 грудня 2011 року, але все почалось трохи раніше.

Влітку 2011-го я зі своїм другом Сашком вирішили створити гурт. Ідея була така, що б грати таку музику, якої у нас в країні нема. А у нас справді не так вже й багато гарної альтернативки чи поп-панку. Восени ми почали пошук музикантів й у грудні, нарешті, знайшли. Наш перший концерт відбувся 1-го березня 2012.

Впливи яких колективів, або, може, окремих музикантів, відчувають учасники ВОДЕВІЛЯ?

Мирон Копчинський: Ну, особисто на мене, в плані текстів дуже сильно вплинув Вакарчук. В плані музики – це вже більше Yellowcard, Sum-41, 30 seconds to mars.

Міша Галактіонов: Я – по олдскулу: Led Zeppelin, Black Sabbath, Cream, Джон Бонам, Билл Уорд, Джинджер Бейкер, Митч Митчелл. Считаю, что в музыке надо идти от истоков, для меня такой рубеж – вторая половина 60-х, хотя недавно начал углубляться и в корифеев джаза! Но также слушаю и 80-е – металл и глем, немного меньше слушаю тяжелые группы, вроде, «Пантера», но Винни Пол также существенно повлиял на мой стиль игры, правда, как-то пафосно звучит. Но без его жесткости никуда!

Ваня Чернов: Я, як новий учасник гурту, швидко зміг зрозуміти течію, в якій хлопці працюють і намагаюся створити нові та колоритні партії. Іноді звертаюся до класиків, швидкий бас – це фундамент для музики.

Міша Галактіонов: Влад (гітарист – прим.авт), который не смог подключиться к беседе, – истинный фанат Джудас Прист и инструменталистов, вроде Вая и Сатриани. Но также он балдеет от Слеера, иногда с ним любим побеситься. В этой музыке сама жесткость и скорость:)

На початку свого шляху ви намагалися створити гурт, який не був би схожий на жоден з існуючих в Україні. Вам це вдалося, як гадаєте?

Мирон Копчинський: Та поки що ні, звісно ж!        Ми тільки почали до цього йти. Ще зарано робити будь-які висновки.

Міша Галактіонов: Знали бы вы, сколько у нас идей! Каждый участник нашей группы уверен в том, что мы их реализуем в полной мере. И мы все в месте идем к этой цели, мы считаем, что основа – это движение каждого участника группы в одном направлении!

Який з існуючих напрямків рок-музики найбільш точно характеризує творчість колективу?

Мирон Копчинський: Альтернативний рок та поп-панк. В нас щось середнє. Тобто, є пісні чисто поп-панк, є чисто альтернатива, але більшість – суміш цих двох напрямів. Є кілька пісень навіть з домішками джазу чи блюзу…

Міша Галактіонов: Ну, вы знаете, мы сами не знаем, что выйдет в итоге. У нас есть как чисто «панкуха», так и вообще необычные композиции. То-есть группа, как живой организм, она развивается и живет.

Ваня Чернов: В Україні не вистачає якісного продукту в цих напрямках, ми сподіваємося, що будемо у цьому першовідкривачами…

Мирон Копчинський: …чи, принаймні, одними з перших. Звучить доволі амбіційно, та це наша мрія та ціль.

Водевіль – різновид легкої комедії з куплетами, які виконуються під музику. Але ж, комедії у вашій творчості не надто багато…

Мирон Копчинський: Мені просто слово сподобалось. Я запропонував його хлопцям і їм також сподобалось. Я не хотів придумувати щось пафосне, англійською, типу «зе райдерс оф найт» та тому подібне. Просто «водевіль».

Міша Галактіонов: Та ладно, сказал бы, что если рассматривать всякую любовь как комедию, всё будет намного легче!:) А вообще, это правда – водевиль и водевиль. По другому и не представляю нас.

Знаю, ви вже давненько збираєте матеріал для дебютного альбому. Як справи із цим?

Мирон Копчинський: Ми вирішили для початку записати невеличкий ЕР на 4-5 треків, а там вже подивимось. Насправді, у нас наполеонівські плани щодо альбомів. Матеріалу вже є на як мінімум дві повноцінні платівки.

Міша Галактіонов: Да, материала у нас куча! Просто из-за поступления мы на месяцок «отрубились». Мы все на «бюджеты» поступили и теперь будем отрываться! Скоро всё будет!

Ваня Чернов: В нас усе вийде,бо на кожній з репетицій народжується нове творіння.

«Для кого ти живеш», як на мене, одна з найкращих і «західніших» ваших пісень. Чому вона існує лише в акустиці?

Мирон Копчинський: Та тому, що у нас нема ні часу, ні грошей, що б записати її в електро. Але восени ми плануємо відправитись на студію, і ця пісня вже точно буде у ЕР.

Є пісні, які від вас з нетерпінням чекають шанувальники на концертах? Підспівують, вимагають і т.д.

Мирон Копчинський: «Для кого ти живеш» - одна з таких. Ще люблять пісню «Справжня». Одна з останніх – «Брудна богиня» - також припала до душі.

Міша Галактіонов: Я во время выступления в основном весь в музыке, но часто слышу, что подпевают. Очень приятно, что кому-то действительно нравится наша музыка! Для меня это кайф!

Ваня Чернов: Я і сам підспівую, граючи, хоч співати і не вмію.

Яку думку хочете донести до слухача через свою музику?

Мирон Копчинський: Різноманітну. Основний лейтмотив це, звісно, почуття, кохання і тому подібне, але також ми намагаємося змусити слухача поміркувати трошки над своїм життям. Як на мене, то музика без філософії – це просто атракціон, а не мистецтво. Навіть, якщо тої філософії не так вже й багато.

Міша Галактіонов: Рад, что Мирон у нас ещё и талантливый поэт, каждый текст действительно наталкивает на определенные размышления.

З чим пов’язані часті зміни в складі? Наскільки це вплинуло (і вплине) на творчість гурту?

Мирон Копчинський: Майже ніяк не вплинуло. І не вплине.

Міша Галактіонов: 100 процентов – это в лучшую сторону! Влад у нас вообще «убийца»!

Ваня Чернов: Ми сподіваємося, що це вже остаточний склад гурту.

Мирон Копчинський: На мою думку, той склад, що в нас зараз, найбільш «бойовий», з тих, що колись мав «Водевіль».

Що ви можете сказати про сьогоднішній стан вітчизняної музики? Та й культури загалом.

Міша Галактіонов: Ну культура у нас идет в упадок… Считаю, что музыкой можно попытаться улучшить ситуацыю. По музыкальной части, мы выступали с многими коллективами, и лично я думаю, что перспектива у Украины есть. Дай Бог!

Мирон Копчинський: Ох, якщо чесно, то це біда, як на мене. Поп-індустрія розвинена чудово! А от рок... Я можу виділити всього декілька вітчизняних рок-виконавців, які, на мою думку, дійсно роблять гарні речі. Це: ОЕ, С.К.А.Й., О.Торвальд, Антитіла. Здається, все. І взагалі, я вважаю, що якщо ти вже народився в Україні, то, будь ласка, принеси щось в культуру своєї країни, коли ти творча людина. Я нікого не хочу образити, не дай Боже, просто це моя думка та кредо.

Яку музику не любите?

Мирон Копчинський: Реп. Окрім Емінема. Є декілька класних треків у нього. І всіляку «кислоту» також не люблю.

Миха Галактионов: Реп, клубас, всякое дробилово. Хотя рэп-кор нравится – жесткие риффы и качевая ритм-секция. А хип-хоп, как направление, очень интересное для меня с точки зрения игры.

Ваня Чернов: А ще пісні, які «штампують».

Ваші побажання читачам сайту:

Мирон Копчинський: Займатеся тією справою, якою вам дійсно цікаво та подобається займатися. Не губіть себе. Думайте своєю головою, будьте собою, кохайте та живіть музикально!

Ваня Чернов: Ходіть на концерти своїх улюблених виконавців та відкривайте свою душу для позитивних емоцій!

Мирон Копчинський: І ходіть на концерти VODEVIL';)

Автор:
© Рок.Київ

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності