Рок з молоком #40. БраZерс

13.08.2013 · Інтерв'ю

Білоцерківський гурт  створений наприкінці 2008 року двома рідними братами Ксандром та Семом – «БраZерс». Стиль, яким характеризують музиканти свою творчість, є power-pop-rock-electronica. Мови виконання — українська, російська, англійська. Хлопці встигли вже відіграти на багатьох майданчиках, взяти участь у кількох цікавих проектах. Окрім власної творчості, музиканти стали відомі і завдяки кліпу на пісню В. Цоя «Я иду по улице». Але про все – детальніше учасники гурту.

То кому ж з двох братів, все таки, належить ідея створення гурту?

Ксандр (вокал): Відразу обом.

Сем (вокал): Ідеї, як такої, не було, що мало статися – те сталося. Кожен з нас вже займався музикою, але окремо один від одного. Брат вже мав досвід гри в декількох гуртах, найбільш успішним з яких став  його університетський «Consilium-M».

Після того як і я закінчив університет, та «піднатягався» в написанні електронної музики,  ми вирішили записати сумісно пару пісень. Так і пішло-поїхало. От такий початок історії «БраZерс».

Ваш стиль характеризується як power-pop-rock-electronica. Та щось же має переважати? Який компонент вам більше до вподоби?

Сем: Насправді, ми ніяк не позиціонуємо наш стиль. Всі наші «брати» в гурті дуже різнопланові в музичних смаках. Тому від нас варто очікувати всього, ми не прив’язуємося до конкретного стилю. Сьогодні ми можемо випустити рок-альбом, завтра зіграти фанк, а післязавтра даб-степ і т.д. Нам завжди цікаво працювати в різних напрямках. Головне, щоб музика була якісною.

Ксандр: Взагалі «power-pop-rock-electronica» це від того, що музичні ресурси та ЗМІ потребують якоїсь класифікації. Коли ми розпочинали, ця характеристика була найближче до нашої творчості. Але за цей час наша музика дуже змінилася і ми жорстко не притримуємося якогось конкретного стилю.

А які колективи надихали на створення музики?

Ксандр: Не впевнений, що прямо надихали, але те, що вплинули, це точно. AC/DC, Queen, Red Hot Chili Peppers, Deep Purple, Nirvana, Pink Floyd, Кино, Алиса… Та легше глянути мій список аудіо в Контакті, ніж все перерахувати…

Віталій (гітара): Metallica, Guns N' Roses, HIM, Michael Jackson, Dream Theater, Steve Vai, Joe Satriani, теж Queen, AC/DC, Кино… Багато всього…

Сем: Всіх і не згадаю, але декількох виділити можу. Мені подобаються Queen, Michael Jackson, The Prodigy, Massive Attack. Останім часом слухаю Muse, наш басист Антон підсадив.

Чому на даний час у гурту лише один демо-альбом, і то – випущений ще у грудні 2010-го?

Ксандр: Над цим демо-альбомом ми працювали вдвох з братом. Потім пішов час на комплектацію повноцінного колективу, накатування програми, зйомки, концерти, записи. Якось час і пролетів. Над нашою головою поки що не стоїть продюсер, що підганяє, тому матеріал потихеньку накопичується, але скоро точно прорве!

Сем: Так, на пошук якісних музикантів пішло чимало часу, а щоб знайти не просто гарних музикантів, а й друзів на це потрібна вдача. Але зараз ми дуже органічно функціонуємо. У нас нова програма і вже на осінь  ми готуємо шоу.

Ви випустили кавер на пісню «Я иду по улице» групи КИНО. Чому саме цю пісню легендарних рокерів обрали?

Ксандр: Це я винуватий. Взагалі, подобається творчість Цоя, саме з його пісень і почав співати. А в минулому році Віктору виповнилося б 50 років, тому і з’явилася ідея «забацати» щось в данину поваги цьому музиканту. Але не хотілося співати заїжджені пісні на кшталт «Группа Крови», «Пачка сигарет». От на пісні «ЯИПУ» з одного з перших альбомів Кіно, ми і зупинили свою увагу.

Як критики поставилися до вашої версії? І до кліпу, до речі.

Сем: Чесно кажучи ми очікували лавину критики. Тому що більшість асоціює Цоя та його пісні з чимось досить похмурим. Але були приємно здивовані, коли пішли позитивні відгуки від переважної більшості слухачів і глядачів.

Ксандр: Так, негатив йшов тільки від ортодоксальних фанів Цоя, котрі уявити собі не можуть цю людину за межами звичного образу «людини в чорному». Приємні відгуки читали і від професіоналів в ЗМІ і від звичайних людей в соцмережі. В підсумку ми вважаємо, що нам вдалося передати своє бачення і надати друге життя цій пісні.

Розкажіть про свої останні відео та аудіо роботи?

Сем: 1,5 року назад ми відзняли матеріал на нашу пісню «ДраGлюй». Цікаво, що вона вийшла скандальною і по аудіо, і по тексту, і тим більше в плані відео. За знімальний день з усього відзнятого матеріалу по запланованому сценарію, ми відзняли лише 30 %. Кліп, так би мовити, ліг на полицю. Але ще через півроку, ми переписали сценарій і дозняли решту. Після цього всього трешу, ми з братом засіли в монтажній студії на півроку, не бачачи ні вулиць, ні гульок і т.п. Наш гурт почав сумніватися: чи живі ми взагалі…

Ксандр: Так, нам прийшлося розібратися в усіх нюансах кліпмейкерства: операторська робота, монтаж, моушн-дизайн, анімація, спецефекти, корекція кольору та т.п. Ми настільки набили руку, що відкрили свій «27Кадр-production» і вже маємо закази на кліпи від декількох виконавців. Найближчий, до речі, запланований на серпень для талановитої співачки з Ашхабаду.

Сем: Маємо надію, що кліп на нашу пісню «Драглюй» сподобається нашим фанам. Ми виступимо в зовсім нових образах. Це буде позитивно, драйвово та бомбезно! До речі, концерт-презентація кліпу має відбутися наприкінці жовтня. Ви побачите справжній креатив, та розповідь нової історії.

Ксандр: І буквально на днях ми відзняли матеріал на пісню «Тоска», що вийшла на початку цього року і отримала багато схвалень. Завжди прагнемо, щоб наші кліпи відрізнялися та не були схожі на інші. І завдяки костюмам, що надав нам театр ім. Саксаганського, кліп має бути яскравим.

В цьому році не буде ще повноцінного альбому?

Віталій: В принципі, якщо у нас буде більше вільного часу і в усіх наснаги – то можна, бо самі на це надіємось, але зараз загружені іншою роботою.

Ксандр: Не втримаюся і відкрию таємницю:) Робота над альбомом йде. Вже готові 3 пісні, одна з котрих та сама «Драглюй» в зовсім іншому аранжуванні, ніж в демо-альбомі. Якби ми не переймалися фінансовими питаннями і мали можливість займатися лише творчою діяльністю, вже в цьому році б презентували альбом, тим більше матеріалу вже маємо на повних два альбоми. Поки що ці пісні можна почути лише на наших «живих» виступах.  Але в наступному році беремо на себе соц.. зобов’язання – порадувати слухачів повноцінним дебютним альбомом БраZерс!

У вас в репертуарі є пісня, яка вам найрідніша, найближча?

Сем: Всі наші пісні – це наші дітки  і ми їх любимо однаково, виділити котрусь одну не можу, це все одно, що скажу «от тебе люблю більше, а ти йди геть звідси». Одна дитинка весела, друга серйозна, третя розумна і т.д. Всі вони різні, але рідні.

Віталій:  «Таймер». Пісня, яка мені більш по душі, але це не означає, що все інше повний шлак і «ну його в берег», просто ця пісня змушує мене задуматись про багато речей, пов'язаних зі мною особисто.

Ксандр:  От, Віталій, ще одну пісню з альбому видав!

Багато рок-музикантів кажуть, що сьогодні молодим гуртам «дорога заказана» в шоу-біз. Згодні з ними?

Віталій: Заказаний столик в кафе... Я сказав би «закрита для середньостатистичних гуртів». Тих, котрі живуть на середньому заробітковому рівні (ну, ви розумієте, про що я). Коротше, або ти «геніалєн і крут», або до фіга мажор. Другова путі нєт…

Що потрібно робити сьогодні, аби вітчизняна рок-музика була в тренді?

Віталій: Потрібно, щоб Земля полюсами помінялась і раки навчились свистіть на горі. В тренді попса і «нічєво другова».

Ксандр: Завоювати планету і всіх змусити спілкуватися українською мовою! Взагалі, зараз в Україні вже є досить рівневі команди окрім «Океану Ельзи». Правильний піар робить чудеса.

Сем: Безмежна любов до неньки України!

Чим «БраZерс» живе та займається зараз?

Сем всі сили кинув на наш «27Кадр production», займається фото-, відео- зйомкою, Ксандр працює доктором, викладає гітару,  Віталій та Антон (бас-гітара) вчаться у ВУЗах і працюють. Валерій (барабанщик) – дизайнер… Це, так би мовити, наша спеціалізація «в міру». І всі, як команда «БраZерс», «відпочивають» у вільний час в музичній студії, записуємо нові пісні, готуємося до зйомок кліпу на пісню «Друге Я» і плануємо «шандарахнути» в українському шоу-бізі найближчим часом;)

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ
ДраGлюй!КЛІП
ДраGлюй! · 2015
15 тис. переглядів
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Cardinal Birds: Якщо мати мету і багато працювати - можливо все!
ІНТЕРВ'Ю
Cardinal Birds: Якщо мати мету і багато працювати - можливо все!
26.12.2018

Різниця між музичними стилями нівелюється, про філософію годі й казати. Панк вже не той, скажете ви - можливо.. в ньому вже немає того бунту і протесту, але все ще вирує кураж свободи та дух молодості

Українська музика на експорт: правда чи мрія
АНОНСИ
Українська музика на експорт: правда чи мрія
20.12.2018

23-24 лютого 2019 року в Києві пройде Music Conference Ukraine. В Україну приїдуть організатори європейських шоукейсів та розкажуть як продати українську музику за кордон