Рок з молоком #37. Roller Genoa

09.07.2013 · Інтерв'ю

Roller Genoa – українська рок-група, утворена в 2011 році в Черкасах. До складу Roller Genoa входять: вокаліст/гітарист Богдан Курч, басист Ілля Бегейма і ударник Діма Петраш. Творчість групи являє собою суміш гаражного року і пост-панку. На питання інтерв’ю відповідав  Богдан Курч. Слід сказати, що відповідав лідер гурту досить відверто, та інколи емоційно. Нічого дивного, адже ці якості присутні (та переважають) і в творчості гурту. Недавно, колектив випустив свій дебютний студійний альбом. Але і окрім цього, нам було про що поговорити.

Привіт! Розкажи про те, як починався творчий шлях гурту?               

Ну, якщо розповідати по порядку – занудишся. Я грав з Ільєю і Дімою окремо в різних гуртах в різний час. RG бере свій початок влітку 2010, але офіційно вважаємо – січень 2011, коли після 3-4 барабанщиків прийшов Діма і все стало на свої місця. Починали ми на фоні «валєва» (хард-кор, метал-кор, блабла-кор), з якого складався тогочасний черкаський андеграунд, того, мабуть, ми і «проканали», бо грали щось НЕ таке (хоча те, що ми грали, було ВЖЕ пережитком часу в нормальних країнах років 5 до нас). Було класно, що і слухали ми трохи інше, сиділи на «манкіз» і «строукс», коли це ще не стало мейнстрімом в Че (Черкаси – прим. авт..) Ну, таке от… Не сказав би, що історія якась особлива…             

«Roller Genoa» це ж щось із «морського» лексикону. Що для вас означає ця назва?         

Окей, давай скажу чесно. Ні*рена не означає… Я тоді просто шукав вираз з двох слів, який буде оригінальним, щось в стилі тих самих Аrctic Мonkeys. Люблю такі назви. Ну, і відштовхувався від того, що наш Діма вчився в Херсонському морському, відкрив словник просто. Ніяких метафор, це ще одна безглузда назва.             

За недовгий час свого існування ви встигли зарекомендувати себе закордоном. Розкажи: де приймали участь, де вас слухають, що про вас говорять?           

«Зарекомендувати закордоном» - трохи гучно сказано… Єдине, що є дивним, і що є правда: хай тих відгуків з заходу жахливо мало, але вони набагато тепліші, ніж тут вдома. Це реально так.

Приймали участь ще в 2011 в контесті для всяких «інді» - WeLoveYourSongs.com, ми там «кращий гурт» і «краща пісня» виграли тоді взимку… І запис пісні потім весною виграли від AmsterdaMusic (але ми не змогли в їх час записатись, а після – вони від нас морозились). На ourstage.com (такий крутий західний портал, там навіть гроші комусь дають) були в Топ-40 по жанру, Топ-10, в Топ-100 по всьому рок-н-ролу на сайті (це типу круто, мабуть). Час від часу наша музика була в кількох західних подкастах, онлайн-радіо (переважно італійських, я так думаю, через нашу назву).

Як по країнам, то нас чогось латиноси нормально сприймають. Італія, Мексика, Колумбія, Бразилія і т.д.              

Може, тому що там багато наших?   

Ні, про це взагалі перший раз задумався, як ти сказав. Думаю, що ні. Нас «лайкають» виключно чистокровні латиноси.         

Це тим більш успіх! Та все ж: не було навіть в думках записати щось українською?           

Я от навіть думаю над тим, що тобі відповісти, куди вже про думки: записувати щось українською чи ні…

Реально скажу – не знаю. В нас з Дімою ще з 2010 лежить пісня готова українською, ми тоді грали з ним, то був мій перший гурт власний, і ті одиниці, «трушні» фанати мене, як «митця», пам’ятають ту пісню і чогось просять її знову почати грати… Вона «Тікаю» називалась.

А розкажи для тих, хто прогулював уроки англійської в школах: про що ви співаєте?        

Про поганих дівчат. Дуже поганих…

Не знаю, якось так пішло тоді, чи то я начитався Джона Купера Кларка, поперли такі тексти жартівливо-саркастичні в якійсь мірі, навіть… «I can't imagine» - про нашого друга взагалі. на Демо ЕР, в принципі, все майже про стосунки, але не соплями, а з панково-брудно-іронічними словами. На студійному ЕР – трохи інакше. Я себе дивно відчував якось, шарив, що ніхто нас не знає, але було бажання писати рок-гімни, хай з того духу рок-н-ролу зараз тільки сміються, але, очевидно, я застряг в 90-х і не хочу вірити, що зараз 2013-й… З цього вийшла і титульна пісня ЕР, і «Waster», і «Hey,  rhythm’n’blues». Тут вже тільки в кількох піснях лишилась та стара тема з першого ЕР.    

Як ставитеся до шоу-бізнесу і чи плануєте туди потрапити?              

Слава Богу (Всесвіту, Аллаху – мені все одно кому дякувати), ми зібрались по старим добрим причинам: хотіли контрактів, бабла і слави. Тому – так, потрапити хочемо. Але, що ти маєш на увазі під словом «шоу-біз»? Український? Це той, в якому продати можна тільки «потапів», «сердючок» і «тік»? Бо музика – це товар. Такий гурт, як ми, не буде успішним в Україні апріорі, бо альтернативна сцена в нас як була в андеграунді з совкових часів, так ще років 50 буде. І хай там київські інді-хлопчики роблять вигляд шоу-бізу – прапор їм в руки. Гурти здавалося б національного масштабу розпадаються і – все!

Ну чому ж? Зараз проводиться багато фестивалів в Україні світового рівня, які дають можливість розкритися молодим гуртам...     

Вони дають можливість гуртам «проспамити» своїх друзів і небагато чисельних фанів з проханням проголосувати за них! З цього я роблю 2 висновки:

а) це є безкоштовна реклама самого фесту. Бо ясен хєр, що молодий гурт буде писати пост типу «допоможи нам виступити з Hurts на одній сцені!», але результат це дає інший: всім по*єру, чи буде виступати цей гурт, але зате вони дізнаються що с*ані Hurts приїздять в Україну.

б) організаторам фесту глибоко начхати, хто буде виступати на малих сценах/гріти когось на головній. Якби їм було НЕ начхати, все визначало б журі, а не голосувалки у соціальних мережах.

І давай далі подивимось: хоч якийсь сенс був від тих виступів молодих гуртів на таких «фестах»? Та ні фіга! Серйозно. Знаєш, який сенс? Це можливість гурта в подальшому казати: «ми а*уєнні, ми грали на БлаБла Фесті разом з блабла, блабла і блабла».

А чим вам не угодили черкаські «4f!lms»? Взагалі, кого можеш порадити послухати із Черкас? 

Та, таке… Як хлопці, вони наче нормальні (мені все одно до них), але музика в них гі*няна. Ну, і я противник тотального інді-попчення сучасної музики, хороших рокенрольних гуртів вже реально майже не лишилось… Музиці відірвали яйця

Порадити?.. Є гурт «Fail System». Вони грають альтернативу, таку класичну, хорошу. Я таке не слухаю і ніколи не буду слухати, але музика в них якісна, як на мене. Ну, і все. Більше нікого не виділю.                  

Тобто, вважаєш, що в Україні нема добротного рок-н-ролу?            

Вважаю, що він є, але його нікчемно мало. І в порівнянні з глибою інді-поп-електро гуртів і всякими типу тру гараж-рівайвалами (більшість гуртів, що я слухав з такого – більше клоуни, які слідкують за модою, ніж щось варте уваги) – рок-н-рол майже не помітний.             

Розкажи трохи про ваш дебютний ЕР.             

Пісні на нього ми почали неспішно збирати в травні 2012-го. Фактично, перші з них тоді вже і представили на місцевих фестивалях. Планували його на кінець літа, але треклист змінювався до чорта разів, та і студію не могли знайти підходящу під наші бажання/можливості… Врешті-решт, аж під кінець року, коли доробили увесь матеріал, вирішили «що і як», почали записуватись у Дмитра Чуєва (басист «Тартак»). Він, в принципі, і став саунд-продюсером запису, багато чого радив, і звук під його впливом змінився в кращу сторону. В нас було відчуття, наче ми пишемо «Nevermind»! Я серйозно! Таке андеграундне вознесіння було у нас у всіх. «Греммі» не отримали… Тупий «Греммі»!                         

А кліпи не знімаєте?  

Планувалося, але я не певен, що досі написав таку пісню, на яку можна було б зняти кліп. В нас є зараз вже новий матеріал (нову пісню представимо 28-го, вдома на фестивалі, ми, типу, там віце-хедлайнери). Вона «бомбезна»! От на неї, може, знімемо, як запишемо синглом.

Просто, не хочу робити таке-собі відео на таку-собі пісню. То буде багато зусиль заради «ні фіга». Ми ще тільки почали, встигнемо ще з відео.              

А взагалі, які мрії твої творчі?              

Хто його знає… Так хотів придумати шикарну відповідь, але ми – типовий гурт. Не збираюсь бути оригінальним і в своїх мріях: я хочу колись зібрати набитий с*аний Уемблі!

У музичному житті був момент, який найбільше запам’ятався на даний момент?             

Було пару… Хай вони і не значимі, але запам’ятались. Ми грали вдома концерт сольний наш перший, була купа народу, друзі, не друзі, і був чоловік років 50-и, який «плясав», як молодий, і кричав в сторону глядачів: «Высоцкий тоже так начинал, его тоже никто не понимал!». Я не знаю, що він хотів тим сказати:)             

Ну, і на останок: ваші плани на літо-осінь та кілька слів шанувальникам справжнього рок-н-ролу?

Якраз зараз ми почнемо жити, бо дочекались ударника з «морячки» (це ж майже армія, бляха). Будемо куди більш вільні, їздити куди захочемо і т.д.. Благо, за ці 2 роки зробили собі знайомих в більшості великих міст України. Дуже хочеться зробити невеликий тур, подивимось, як буде. Зараз зосереджені на новому матеріалі, трохи змінимо політику щодо записів нових пісень.

А шанувальникам побажаю… Хай вони просто будуть, я завжди буду грати для тих хоча б 2-3 людей, які шарять, про що я. Так пафосно сказав, аж самому гидко:)      

Я хотів би додати пару слів… Я там висказувався щодо гуртів сучасних наших, особливо, київських. Я не сприймаю більшість з них серйозно, бо вони очевидні… А я, мабуть, відчуваю себе інакшим, бо відчуваю себе незалежним від часових обмежень. Поясню. Майже всі ті гурти ніколи б не з’явились НІ раніше, НІ пізніше – якраз саме зараз. Я ж реально думаю, що відчував би себе комфортно, як композитор, що за часів Бадді Холлі, що за часів Зі-Зі Топа, що в 90-х (при навалах гранду), потім брит-попу, що зараз. Нічого б не змінилось (може б, в улюблених моїх 50-х саунд був м’якішим, бо дісторшину як такого ще не вигадали), але як автор пісень, я б думав так само. Так, це обмежує мою публіку, бо найбільший куш зривають саме ті, хто «в тємє». АЛЕ взамін я відчуваю себе вільним… І, слава богу, в мені досі ще жива ця дитяча віра в те, що це все таки дорожче за куш. Бляха, я знову пафосно кажу…

Автор:
© Рок.Київ

 
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
АНОНСИ
Огляд сцен на 360 градусів, живі трансляції та навіть фудкорти
09.09.2020

19-20 вересня на українській онлайн-платформі hover.link пройде перший захід — БеZVIZ Pre-party 1.5. Це простір, який максимально відтворює музичний фест у реальності