Рок з молоком #36. FireJam

02.07.2013 · Інтерв'ю

Історія львівського гурту FireJam розпочалася ще восени 2004 року. За цей час хлопці прийняли участь у багатьох фестивалях, включаючи MetaL BlasT from the PAsT, Детонація, Червона Рута, Тарас Бульба (де, до слова, стали дипломантами минулого року). Та от біда – нема в активі колективу ще студійного альбому! Незважаючи на це, FireJam активно виступає, радує прихильників, яких з кожним виступом стає все більше і більше. Музика групи поєднує в собі різноманітні стилі: від класичного року до альтернативи і гранжу.  Більш детальніше про життя групи розказав нам один із засновників бенду, гітарист Андрія Василюк.

Розкажіть, будь ласка, про те, що змусило почати займатися музикою і створити гурт «FireJam»?

Ну, в першу чергу, було цікаво. Цікаво грати, а ще цікавіше – знаходити музичний зв’язок між музикантами, коли з пів слова розумієш гру кожного.

А назва? Це певне посилання на «Pearl Jam»? Чому саме така?

Не зовсім. Я люблю «Pearl Jam», але тут ми відштовхувалися від значень слів, типу «запальна імпровізація». Саме цей зв’язок між музикантами, розуміння того, що робиш, і помагає. Особисто я намагаюся як подалі відійти від «математики» в музиці: все на відчуттях, на зв’язку, джем.

У наступному році гурт святкуватиме десятиріччя. Солідний вік уже. Якось плануєте відсвяткувати це дійство? Грандіозним концертом, туром?

Ну, поки що ми про таке не думали, так як від 2004-го року склад мінявся не одноразово. Тобто, однозначно важко сказати, що саме в наступному році «ювілей» для всього гурту.

Але, як би не було, ви граєте вже досить давно. А альбому все нема... Коли чекати вже повноцінного релізу від «FireJam»?

Ми самі чекаємо. Матеріал вже записано, робимо останні кроки, доводимо до пуття.

А можете назвати якісь подробиці? Що там буде, може, якісь сюрпризи чи музичні «ноу-хау»?

Не хочемо розкривати всіх карт…

Велику частку у вашій творчості займають кавери на «Led Zeppelin», «Pearl Jam»... А що цікавіше грати: свій матеріал, чи все ж перегравати класиків?

Свій матеріал завжди цікаво виносити на розсуд публіки, а кавери... Ми, як правило, беремо ті кавери, які цікаві в першу чергу групі для розвитку. Можливо, й люди щось для себе нове почують. Не охота грати «Smoke On The Water» чи «It's My Life». Як би не було, ми не кавер група. Та й важливо, навіть роблячи кавер, «пропустити» його через себе, через звук групи.

Зрозуміло, що є деякий матеріал чужий, на якому «виріс», і виконуючи його – отримуєш задоволення.

Яка у вас взагалі публіка?

Чесно кажучи – різна! Враховуючи те, що ми намагаємося поєднувати класичний рок, блюз із більш альтернативними стилями, гранжем і т.д. Різна публіка може для себе знайти щось своє.

Немає певного суму, що класичний рок зараз не дуже популярний у нашій країні?

Є. І не то, що певний, а – великий! На мою думку, там дуже багато енергетики, якої не вистачає сучасній музиці. Я «женуся» за імпровізаційними частинами в музиці, а такі речі, нажаль, були притаманні, в основному, лиш класичному року.

Ваше ставлення до лозунгу «секс, драгс, рок-н-рол»?

Ну, як на мене, він зараз не зовсім актуальний. В минулі роки «драгс» скоріше був необхідним для «розслаблення» після концертів або – навпаки – для набуття певної енергії для гри. Як на мене, сама музика чи настрій перед виступом має вже заряджати енергією. Була епоха, був лозунг…

Краще де виступати вам: у клубах чи на відкритих майданчиках?

Емоційно краще на відкритих майданчиках, звісно, впливають природні умови. Та й також треба змінювати програму. Відкритий майданчик вимагає більшої гучності, важкості матеріалу, відриву. Клубний варіант – більшої виваженості матеріалу. Чи один чи другий варіант мають свої плюси і мінуси, важко сказати, що краще. Але однозначно, при теперішніх спеках – на відкритих майданчиках!:)

А є якесь місто, чи фест, де виступати приємніше всього?

За рідне місто ми ще не виїжджали, крім декількох моментів. Тобто, важко адекватно судити.

А куди б найбільше хотілося?

Думаю, якщо в межах країни – то це Київ. Хоча, знову ж таки, це не так важливо. Є багато гарних міст і  фестів, але перед тим, як кудись їхати, хочеться зробити альбом, аби мати що показати.

А взагалі, яка ваша творча мрія?

Напевно, реалізувати себе. І розуміння від публіки.

Кілька слів побажань читачам:

Йти до мети і в будь-якій ситуації вірити в себе! В наш час по інакшому не можна.

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ ДИСКОГРАФІЯ
FireJam
FireJam
2014
альбом
слухати
РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
НОВИНИ
Сергій Міхалок заспівав свою культову пісню Воїни світла українською
13.07.2022

Сергій Міхалок та гурт Ляпіс Трубецькой презентували новий сингл та відеокліп на пісню Воїни світла українською мовою. Переклад пісні зробив український поет, активіст та волонтер Сергій Жадан