Скрудж: «Краще для хорошого розвитку переїхати до Берліна»

18.01.2012 · Інтерв'ю

Гурт Скрудж відомий шанувальникам вітчизняної альтернативної музики віддавна. Пісні цієї чернігівської групи крутилися і в радіоефірах, і на телебаченні можна було їх бачити. Але лише нещодавно хлопці записали перший офіційний альбом «Пудра», до якого ввійшло «нове та найкраще». Про свій творчий шлях, назву нового альбому, зйомки кліпу в Чехії та що поєднує Скрудж з Димною Сумішшю розказав вокаліст, гітарист та фронтмен гурту Євген Бондаренко. 

Перше запитання і за сумісництвом дуже банальне. Скрудж. Чому саме така назва? Це не в честь «дядечки Скруджа»?:)

Це слово – код для мене, пов’язане з хорошими спогадами, дитинством, воскресінням Disney, пов’язано з дуже хорошими відчуттями, горами.  Так,  я тоді дивився «Качині історії», уже на повну складав музику.

Трохи історії. Давайте уявимо, що про групу ніхто нічого не чув. Як сформувався гурт, певні ключеві моменти, коли прийшла ідея грати саме ТАКУ музику?           

Ідея грати таку музику у мене була з дитинства, я доволі рано познайомився з групою «Nirvana». У мене багато було різних груп. Перша група була у мене, коли мені було років 16. «Скрудж» утворився в 2004 році. Костянтина Прищепу я знаю ще з 1998 року – це була наша музична повія: грав усюди, а ось Юрка я знайшов зовсім випадково, він йшов по вулиці  з басом і я пішов за ним, він озирнувся і почав прискорюватися, я ще начебто лисий був, а він такий справжнісінький панк, ну і він бігти почав, я йому кричу:«Чуваче, ти басист?» Ну ось так і познайомилися. Перший наш концерт зірвався через масову бійку - це було в Києві під Московським мостом. Ну ось ми вже разом 7 років.

Тексти. Що вас наштовхує на написання тієї чи іншої пісні? Особистий досвід, розповіді друзів, фільми, щось ще?

Чесно, ось я, коли пишу пісні, не використовую жодної конкретики, бувають моменти, коли якісь мої життєві випадки мене підштовхують що написати, та й взагалі, я пишу про те, що відбувається зі мною, про те, що я пережив або хочу пережити.

З чим пов’язана деяка пауза у творчості гурту? Адже тривалий час про Скрудж не багато було чути. І раптом – новий альбом, концерти, оновлені сторінки Інтернет-ресурсів…

Радий, що Ви запитали, просто я подумав, що все буде добре, потім я відразу захотів забагато, а потім зрозумів, що так не вийде, потім я якось «згорів», у мене було якесь розчарування в тому, що відбувається в нашій країні, якась, можливо, безвихідність. А потім я взяв себе в руки і почав все з нуля.  Але мені пощастило, я знайшов хлопця, його звуть Андрій, і він став нашим менеджером, ми активніше зайнялися власною діяльністю.

Але пройдемось по альбому. Якщо вірити ВІкіпедії, то у 2005-му році було вами випущено дві платівки. Наступний реліз – 2011-го! За шість років як змінився репертуар, звучання, філософія пісень (окрім того, що новий альбом – україномовний)?  

Я поясню: те, що ми випускали до цього альбому, це все неофіційні альбоми. «Пудра» наш перший офіційний реліз.  Ви знаєте, я ось скажу, що я якось не розумію – змінюємося ми чи не змінюємося, ми просто все щиро робимо.  Філософія взагалі для мене поняття розпливчасте; у мене немає ніякої філософії: є сьогодні, вчора, завтра і зараз, ось від цього я й відштовхуюсь. Звучання альбому залежить ще й від грошей, «Пудра» коштувала грошей і доволі значної суми. Хороше звучання коштує грошей. Звучання – це твоє обличчя.

Про яку «пудру» все-таки йдеться?

Пудра як якийсь шар, під ним ховається справжнє обличчя, пудра як те, що прикрашає, в давнину люди використовували те, що ми називаємо «пудрою», щоб відлякувати мертв’яків. Оскільки сильно запудрена людина схожа на мерця і мрець прийме її за свого, і не прийде за нею. Хтось може подумати про назву нашого альбому, як про натяк на кокаїн: можна в цьому побачити все, що захочете і почути це в цьому альбомі.

Чому вирішили видати альбом у цифровому форматі? Не було думки, що українські слухачі поки що не звикли купувати музику в Інтернеті (принаймні, роблять це не так охоче, як на Заході)?

Це був суто стратегічний момент. Захотілося «засвітитися» на iTunes та інших світових Інтернет-крамницях з продажу цифрової музики. Та й, мені здається, рано чи пізно альбом буде у вільному завантаженні – це незворотній процес. Взагалі, той, хто хоче купити – купить, а той, хто захоче завантажити – скачає, а взагалі ми плануємо замовити який-небудь міні наклад фізичних дисків, щоб продавати або дарувати на концертах.

«Сумую»… Чому саме цю пісню було вибрано для «екранізації»? Як проходив знімальний процес?

Це ідея режисера - його звуть Milan, він все придумав і втілив, і пісню вибрав. Знімали в Празі і в Чернігові. Там знялася дівчинка – це його троюрідна сестра. Він знімав її в Празі, там вона живе, а потім тут, в Чернігові, на текстильній фабриці.

Знаєте, на яку пісню буде наступне відео?

Я дуже хочу зняти на пісню «В болю є смак».

Ви приймали участь у «Свіжій крові». Це якось вплинуло на ваш розвиток, творчість?

Ну нас показували по телику, про нас дізналося більше людей – ось, в принципі, весь вплив.

Не було бажання переїхати до Києва? Кажуть, в столиці легше «проcунитися». «Димна Суміш» тому яке-не-яке підтвердження…

Не знаю як там у «Димної Суміші» з розвитком, я думаю краще для хорошого розвитку переїхати до Берліна. Просуватися в нашій країні в будь-якому місті дуже складно та й куди просуватися в нашій країні??? Куди? І навіщо? Ми граємо музику, я давно перестав париться про «розкрутку», особливо в нашій країні…

До речі, не знайомі з ДС? Разом в Чернігові не доводилося виступати, репетирувати, може, джем-сейшени влаштовували?:)

Я знайомий з Сашком років так з 15-ти, вчилися разом в одному класі, грали по під'їздам і т.д. Так, виступали пару разів. До речі, перший наш концерт, який ми відіграли, був концерт в «Store 205» в Києві (був такий клуб), от ми з ними зіграли. Ну і я іноді спілкуюся з Сашком, все ж таки дитинство, міцно приятелювали деякий час.

З ким з українських музикантів зараз дружите? Кого особисто хотів би порадити, похвалити?:)

Спілкуюся з багатьма. Ось «Душа Сонце» відмінна група, спілкуємося з хлопцями. Та багато з ким спілкуюся в Інтернеті: «Маракеш» - ми з ними давно товаришуємо, дуже хороші хлопці, особливо барабанщик ВалерійJ, хто його знає – мене зрозуміють, «Димна Суміш», Мурік , та багато з ким. У нашого басиста Юрія є група «STINX», теж хороша, найкрутіший панк-рок в Україні!

Які плани на 2012 рік?

Випустити другий альбом і зняти кліпи, і їздити по всій Україні з концертами, та й хотілося б виступити де-небудь в Европі. До речі, плануємо в наступному році тур на підтримку альбому – приходьте, будемо раді.

Кілька слів читачам:

Бажаю всім не втрачати голови, бути чесними, в першу чергу не брехати собі, і вміти радіти тому, що є, оглядатися навколо і знаходити хороше й цінувати це, а голову втрачати тільки через кохання.

Автор:
© Рок.Київ

 
ДОСЬЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ
No comment
НОВИНИ
No comment
24.03.2022

No comment

Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
НОВИНИ
Андрій Толок, Haissem: «Музика не шашлик, вона не маринується»
19.07.2020

Автор і натхненник поп-групи Ampula Seven, блек-метал команди Haissem і формації Sunset Forsaken, про те, що внутрішня потреба у творчості важливіше зовнішніх стимулів